NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 21.10. | 15:30   /    FC Bellier & Sellot Vlašim - FK Varnsdorf

Rozhovor s Radimem Breitem

Start Fotbalové národní ligy již klepe na dveře a hned první kolo proti sobě poslalo Varnsdorf a Ústí. Domácím se povedl pohár, kdy se na vítězství nad Chrastavou podílel dvěma brankami Radim Breite, který se již soustředí na zápas s nedalekým rivalem z Ústí nad Labem. "Bylo by skvělé, kdyby se opakoval výsledek starý dva roky. Chceme vyhrát a chytit začátek soutěže," vzpomněl čtyřiadvacetiletý záložník na těsnou výhru v úvodním zápase druhé nejvyšší soutěže dva roky zpět.

Jak jste spokojen s letní přípravou?
Letní příprava je kratší než ta zimní, ale pořád je dostatek času na zlepšení spousty věcí. V přípravě se nám výsledkově moc nedařilo, ale herně jsme nepropadli v žádném zápase. V posledních dvou utkáních jsme alespoň vstřelili nějaké branky, což nám před začátkem soutěže jen pomůže.

Letní pauza je poměrně krátká, stihl jste nějakou dovolenou? Jak jste čerpal síly na nový ročník?
Dovolená byla krátká, ale stačilo to i k tomu podívat se k moři a nabrat dostatek síly na novou sezonu.

V poháru jste hladce přešli přes Spartak Chrastava a vy sám jste dal dva góly. Asi příjemné nabuzení před startem soutěže, že?
Do utkání jsme šli s velkým respektem. Věděli jsme, že Chrastava má dobrý tým a je dobře, ze jsme k tomu přistoupili zodpovědně. Pomohlo nám, že jsme vstřelili brzy branku a do poločasu jsme přidali další tři. Druhou půli jsme zápas kontrolovali. Jsme rádi, že se nám to podařilo zvládnout.

V prvním kole vás čeká nedaleké Ústí, co od toho zápasu čekáte?

Určitě je pro nás velké zpestření, že se hned v prvním kole potkáme s Ústím. Všichni se už moc těšíme na začátek soutěže a budeme chtít zvítězit v každém utkání. Duely s Ústím jsou vždy vyhecované, jelikož se se spoustou kluků vzájemně známe. Na hřišti jde ale kamarádství stranou. Chceme vyhrát a chytit začátek soutěže.

Před dvěma lety jste je v prvním kole porazili 1:0, s reprízou byste byl asi spokojen...
Bylo by skvělé, kdyby se opakoval výsledek starý dva roky.

V ročníku 2013/14 se domácí návštěva přehoupla přes tisícovku právě proti Ústí. Jakou podporu diváků očekáváte tentokrát?
Doufám, že minulá sezóna, kdy jsme skončili čtvrtí, přitáhne do kotliny ještě více fanoušků. Jsme rádi za to, jak nás podporuji. Tímto bych jim chtěl poděkovat za minulou sezonu a věřím, že tuto sezonu jich bude chodit ještě více.

Tým opustil Matěj Kotiš, který patřil ke stálicím týmu. Jak moc v kabině chybí?
Mates si splnil sen, který mají všichni fotbalisté, a sice zahrát si první ligu. Přeji mu, ať se mu tam daří. Bude nám chybět v šatně i na hřišti, ale věříme, že se s tím popereme. Pokud budeme na hřišti makat jeden za druhého, tak nemusíme mít strach.

Čtvrté místo je pro Varnsdorf jistě úspěch, ale jaké umístění si dáváte za cíl tuto sezónu?
Pro nás je vždy prioritou nasbírat body, aby jsme byli zachráněni a poté atakovali ty nejvyšší příčky. Věřím, že tato sezona bude alespoň tak úspěšná, jako ta minulá.

Minulý ročník se vám osobně vydařil, řešil jste přes léto nějakou nabídku?
Mě osobně nikdo nekontaktoval, takže nebylo co řešit.

Loni jste dal v lize čtyři branky, o víkendu v poháru jste dal hned dvě. Dáváte si nějaký gólový cíl?
Vůbec ne, já tohle neřeším. Je jedno, kdo dá branku, hlavní je, aby se dařilo týmu a sbírali jsme body.

Je Vám čtyřiadvacet, čeho byste chtěl ve fotbale dosáhnout?
Jednou bych si rád zahrál první ligu.

FNL/M.Hruzík

Sobota 20.10. | 10:00