NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 21.10. | 15:30   /    FC Bellier & Sellot Vlašim - FK Varnsdorf

A mužstvo - body se opět dělily

FK Varnsdorf: Porcal – Zieris (55. Jurča), Novotný (55. Urbánek), Kouřil, Landovský – Breite, Filip (K), Tvaroha (85. Daníček), Rudnytskyy – Martan, Schubert

FK Ústí nad Labem: Novák – Vaněk, Vraštil, Šraga, Zeman, Pávek (73. Jursa)– Martykán (K), Leibl (67. Manev),Krátký – Smola (17. Pavlata), Kuč

Branky: 50. Rudnytskyy – 33. Leibl

Rozhodčí: Julínek – Mencl, Antoníček

Zápas začal minutou ticha za zesnulého Františka Hrdličku.

Jako první počítal raněné trenér Lukáš Přerost. Po souboji s brankářem Varnsdorfu musel předčasně ukončit své působení v utkání útočník Tomáš Smola. V úvodním kole si tak zahrál necelých sedmnáct minut. Klíčové situace prvního poločasu se udály v rozmezí 30. a 33. minuty. Nejdříve byli kousek od vstřelení úvodní branky fotbalisté Varnsdorfu. Breiteho zakončení, které směřovalo mezi tyče, na poslední chvíli vytěsnil do bezpečí dobíhající obránce.

A pak udeřili hosté. Nikým nehlídána utekla dvojice Vaněk – Leibl a namířila si to směr varnsdorfská branka. Vaněk finální přihrávku zvládl a Leibl vše dokonal přesnou střelou mimo dosah brankáře Porcala. Ještě než se čas nachýlil ke konci prvního poločasu, začal se na trávník snášet hustý déšť, který komplikoval rozehrávku a kombinaci aktérům utkání.

Po změně stran podruhé
v zápase nebezpečně hlavičkoval kapitán Ústí Jan Martykán. Stejně jako jeho první pokus , i ten druhý se mezi tyče nevešel. V 50. minutě se pro domácí svěřence Zdenka Frťaly naskytla slibná standardní situace z osmnácti metrů. A hned bylo srovnáno, přímý kop s pomocí teče poslal za záda bezmocného Nováka Pavlo Rudnystkyy.

Pět minut po vyrovnání se mohlo skóre opět měnit. Tvrdou ránu z první vyslal na Porcala Kuč a domácí brankář měl plné ruce práce s tím, aby míč vytěsnil alespoň na roh. Hráči Varnsdorfu se tlačili za třemi body, ale do velké šance je obrana soupeře nepustila. Naopak slibné šance měli na svých kopačkách fotbalisté Ústí, ale jednou je vychytal výborným zákrokem Porcal, podruhé zakročil včas Daníček, který byl poslední instancí při rozvíjejícím se kontru Ústí.

J.Šlaj/DD

Hodnocení trenéra Přerosta: "Domácí měli optickou převahu, více balonů na noze, více ze hry, přesto jsme si my vypracovali 3 brankové příležitosti. Soustředili jsme se na obranu a spoléhali na brejkové situace, ze kterých jsem dali branku a ujali se vedení. Ve druhém poločase nás soupeř 20 minut vytlačil ze hry. Ale na konci poločasu už to bylo nahoru dolu. Přesto si myslím, že jsme měli ke 3 bodům blíže."

Hodnocení trenéra Frťaly: "Úvod zápasu byl z naší strany hodně nervózní. Začali jsme zbytečně nakopávat dlouhé míče, které ke všemu byly ještě nepřesné. Takže herní pohoda i díky dobrému bránění soupeře byla velmi špatná.   Ve druhé půli jsme hráli to, co jsme chtěli. Z kluků spadla nervozita, strach o výsledek. Dostávali jsme se ne do stoprocentních brankových příležitostí, ale naše hra byla aktivnější. Bohužel chyběly tam kvalitní centry ze stran. Myslim si, že remíza je spravedlivá."

Radim Breite: "Dnešní zápas bych zhodnotil jako dva rozdílné poločasy. První půle byla z naší strany taková hektická, nešla nám rozehrávka a zbytečně jsme nakopávali balony. Pár náznaků na šance jsme měli, ale chyběla nám finální fáze. Branku jsme dostali po naší chybě, na niž se podílelo více hráčů. Nechali jsme tam projít protihráče skoro přes celé hřiště, to se nesmí stávat. Do druhé půle jsme vstoupili dobře, rychle jsme vyrovnali což nám pomohlo a měli jsme poté převahu, ale nedokázali jsme to otočit, což je škoda, ale musím říct, že i soupeř měl v druhé půli šance... Doufám, že se budou naše výkony jen zlepšovat. Ještě bych chtěl poděkovat fanouškům že nás skvěle podporovali, za to jim patří velký dík."

Sobota 20.10. | 10:00
Sobota 20.10. | 10:00