NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 25.11. | 13:30   /    FC MAS Táborsko - FK Varnsdorf

A - rozhovor s kapitánem Filipem

Překvapení způsobil fakt, že kapitánskou pásku si ve Varnsdorfu navlékl mladičký stoper Jan Filip, který letos oslavil dvacáté narozeniny.

Ale tým z Kotliny se letos po letní obměně kádru rozjíždí docela pomalu, v prvních třech kolech posbíral stejný počet nerozhodných výsledků a nachází se na dvanáctém místě Fotbalové národní ligy. „Zatím se trápíme v koncovce, asi potřebujeme na sehrání více času," myslí si varnsdorfský obránce.

Honzo, domácí remíza 0:0
s Pardubicemi vás asi moc nepotěšila, nemám pravdu?
Jsme zklamaní. Chtěli jsme konečně doma vyhrát a urvat tři body. Bohužel se nám podruhé v řadě nepodařilo vstřelit branku. Navíc ještě Pardubice v první půli nastřelily břevno. Rozhodně to nebylo ideální.

Co vám v nedělním utkání chybělo k tomu, abyste zvítězili? Zdálo se mi, že vyloženou šanci jste si nevypracovali. Kde byla chyba?
Je pravda, že stoprocentní šanci jsme neměli. V koncovce se na začátku sezóny docela trápíme. Do vyložených příležitostí se moc nedostáváme, hrajeme vlastně jen po vápno a to je málo. Pevně věřím, že na Žižkově nám to tam konečně spadne a přivezeme tři body.

Po třech kolech máte zatím tři body. Asi jste čekali více, ne?
Zatím to není žádná velká paráda. Hráli jsme už dvakrát doma a v obou případech body ztratili. Dnes musíme brát i tu remízu, na druhou stranu se ještě v soutěži neprohrálo. Ale je jasné, že vyhrát chceme co nejdříve.

Trenér Zdenko Frťala minulý týden říkal, že vám v pohárovém zápase chyběl vůdce, který by tým dokázal strhnout. Souhlasíte s tímto tvrzením?
Máme hodně mladý tým, není tady žádná velká individualita, všichni táhneme za týmový provaz. Možná nám tady takový typ hráče chybí, těžko říct. Ale věřím, že postupem času se naše výkony zlepší. Asi se potřebujeme ještě více sehrát.

Asi vám moc nepomohlo vaše nečekané pohárové vyřazení proti Bohemians Praha, co?
Takový výsledek byl pro nás zklamáním. Do první půle jsme nastoupili jako mistři světa a Bohemka nás potrestala. Po změně stran se naše hra zlepšila, ale to bylo pozdě. Hráči Bohemians bránili v bloku a bylo těžké se prosadit.

V předešlých zápasech jste vždy v jednom poločase herně zklamali. Alespoň tento bod jste proti Pardubicím zlepšili, nemyslíte?
K čemu nám to bylo platné? Hlavně ve druhém dějství jsme hodně drželi míč. Pardubice hrály v bloku a na protiútoky. Pár náznaků jsme měli, ale to nemohlo na vítězství stačit.

Do nové sezóny jste vstoupili
s novým herním systémem. Jak vám osobně vyhovuje?
Nevidím v tom zase tak velký rozdíl, podle mě se zase tak moc nemění. Má to výhodu, že naši krajní obránci mohou více útočit. Ale ať hrajeme jakýkoliv systém, tak se ho snažíme splnit na sto procent.

Vy jste se stal kapitánem FK Varnsdorf. Co jste na to říkal?
Byl jsem hodně překvapený, do klubové kasy ještě něco určitě přibude. Je to pro mě velká zodpovědnost, chci odvádět co nejlepší výkony
a doufám, že se brzy výkonnostně a bodově zvedneme.

JZ/DD