NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Úterý 24.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FC Fastav Zlín

Radim Jurča hráčem kola Juniorské ligy

Fotbalisté Varnsdorfu se zvedají. Jeden z čtyř druholigových účastníků v posledních třech kolech neprohrál a naposledy přehrál Duklu vysoko 5:2. Právě v tomto utkání se dvěma góly a velice dobrým výkonem blýskl útočník Radim Jurča. Ocenění Hráč kola tedy vůbec poprvé míří do Varnsdorfu a podruhé do rukou Jurči, v prvním případě jej získal ještě během působení v Jablonci.

Radime, zvítězili jste potřetí v řadě na domácí půdě, jak zápas s pražskou Duklou hodnotíte?
Utkání hodnotím velmi pozitivně, protože Dukla je celek z Prahy a každé vítězství nad týmy z hlavního města je velmi cenné. Mají výhodu v široké hráčské základně, což se o nás říct nedá.

Zápas to byl hodně divoký. Nejdříve jste vedli, poté naopak prohrávali, ale nakonec dokázali zvítězit…
Bylo pro nás velmi důležité, že jsme se dostali do vedení, všem klukům to přidá na jistotě. To, že Dukla vyrovnala a později i vedla, nás nerozhodilo. Podali jsme skvělý týmový výkon a vítězství jsme si jednoznačně zasloužili.

Dvě branky z pěti jste zařídil vy, dokázal byste nám je přiblížit?
Při první brance to udělal skvěle Honza Ruszó, když mi poslal krásnou přihrávku na přední tyč a já míč uklidil přes padajícího gólmana Dukly. A při druhém gólu to byl znovu Honza Ruszó, tentokrát mi posunul balón a já si všiml vyběhnuvšího brankáře a přehodil jsem ho.

Nejdříve jste utkání vyrovnal a posléze jste přidal čtvrtý pojišťovací gól. Vnímal jste nějakou větší důležitost svých gólů?
Tu jsem v zápase ani moc nevnímal, ale myslím si, že první gól Novotného a třetí Kučery mají úplně stejnou váhu jako ty moje.

Za dvě branky a skvělý výkon jste si vysloužil ocenění Hráč kola. Jaké jsou vaše první pocity?
Mám z toho ocenění velikou radost, a abych řekl pravdu, vůbec jsem ani nepomyslel, že bych ho mohl získat. Rozhodně si ocenění Hráč kola vážím více v dresu Varnsdorfu než v době, kdy jsem ještě působil v Jablonci.

Prozatím máte na svém kontě čtyři branky a jste nejlepším střelcem týmu. Jste spokojený v tomto ohledu?
Spokojený být nemůžu nikdy, protože vím, že jsem těch gólů mohl dát daleko víc. Čtyři zásahy nejsou málo, a to ještě nepočítám vlastní gól, který se mi podařilo vstřelit (proti Budějovicím se Jurča trefil do obou branek – pozn. red.). Pokaždé, když jdu na hřiště, tak chci vstřelit gól a jsem rád, že tomu tak zatím je.

Hned v pondělí zajíždíte na Slavii, které se poslední tři zápasy příliš nepodařily. Jak se na ni připravíte a s jakým cílem do Prahy pojedete?
Opět se utkáme s týmem z Prahy a ještě na jeho hřišti. Pro všechny kluky to je takový svátek, když si mohou zahrát proti takovému týmu jako je Slavia. A to, že se jí poslední tři zápasy nepovedly, není žádným ukazatelem toho, jak se zápas bude vyvíjet. Do duelu půjdeme určitě s tím, nechat na hřišti vše a odvést si nějaký ten bodík. Nejlépe tři!

V počátku sezony se vám příliš výsledkově nedařilo, ovšem v posledních třech kláních jste získali sedm bodů z celkových jedenácti. Kde hledat důvody?
Mohlo to být nesehraností. Teď si vše sedlo a projevuje se to jak herně, tak i výsledkově. Všichni si mysleli, že Varnsdorf bude takový otloukánek Juniorské ligy, ale v posledních zápasech jsme všem jasně ukázali, že tomu tak není a nebude!

Jaký máte osobní cíl v této sezoně a jak jste spokojený s pozicí, kterou v týmu máte?
V této sezoně se chci trvale prosadit do sestavy áčka a střílet góly ve druhé lize. Spokojený budu až tehdy, když budu hrát pravidelně, budeme vyhrávat a bude se mi dařit střelecky.

Máte nějaké fotbalový vzor a vysněný tým, kde byste si jednou rád zahrál?
Fotbalový vzor nemám, těch hráčů, kteří se mi libí, je více. A nejprve bych se chtěl prosadit tady v Česku a pak můžu pomýšlet na to, co bude dál.

Kde jste začínal s fotbalem, kdo vás k němu přivedl a jakými týmy jste doposud prošel?
S fotbalem jsem začínal v pěti letech ve Vítkovicích a přivedli mě k němu rodiče. Ve dvanácti letech jsem zamířil do Baníku Ostrava a v osmnácti následoval přestup do Jablonce. Momentálně jsem již pres půl roku na hostování ve Varnsdorfu.

Komu jste nejvíce vděčný ve fotbalové kariéře a o čem jste snil jako malý kluk?
Těch lidí, kterým vděčím, je strašně moc. Nechci jmenovat, abych náhodou na někoho nezapomněl. Od malička jsem snil o tom, že budu fotbalista a že mě jednou bude fotbal živit a někam to dotáhnu.

Zažil jste nějaký úspěch nebo máte zážitek, který vám zůstal v hlavě?
Menších úspěchů bylo dost, nejvíce si cením asi startu v první lize a také gólů v mládežnických reprezentacích. No a největší zážitek? Asi když jsem byl s Jabloncem na pohárovém utkání s Betisem Sevilla.

Nikol Kuncová/Jun.liga

8.SK Benešov24
9.FK Jablonec22
12.SK Střešovice 19110

Přijdete v úterý na zápas se Zlínem?