NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 25.11. | 13:30   /    FC MAS Táborsko - FK Varnsdorf

U19 - padla doma s Náchodem

FK Varnsdorf U19  -  FK Náchod   2:4 (0:2)

Rozhodčí Jaroslav Poživil, asistenti se nedostavili ( ! ), ke spokojenosti všech je zastoupili laici Jiří Tichý a Zdeněk Heinzel.

Branky:   Devátý (51.), D.Černý (62.)  -  15., 41., 49., 90.

Sestava:   Vosecký  -  Janďura (61. Berounský), Devátý, D.Černý, Vrabec  -  Hoke, Lupoměský  -  Chlan (76. Sluťák), Bulíř, Černohorský  -  J.Černý.

Trenér Pavel Hradiský: " První půle nám nevyšla, působili jsme mdle. Mohl nás probudit vstřelený gól, ale šance Bulíře, Chlana a J.Černého zůstaly nevyužity. Soupeř nás předčil v osobních soubojích, v pohybu a hlavně výbornými náběhy svých ofenzivních hráčů. První gól jsme inkasovali po nedostatečné obranné činnosti naší pravé strany, následném centru a prosazení se útočníka hostí před naší brankou. Do šatny jsme inkasovali podruhé. Bulíř zbytečně ztratil míč v přechodové fázi, následoval centr do naší otevřené obrany a opět zakončení volného hráče. Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivněji, ale váhavé bránění Janďury a Chlana na naší pravé straně, střela soupeře a dorážka volného hráče znamenala třetí gól v naší síti. O chvilku později se individuálně prosadil Bulíř, našel ve vápně volného Devátého, který se přesně trefil. Tento gól nás nakopl, trošku jsme přeskupili řady, prostřídali a brzy přišel po rohu J.Černého a přesné hlavičce D.Černého kontaktní druhý gól. Rázem nás bylo plné hřiště, začali jsme vyhrávat osobní souboje, zlepšili pohyb a přihrávku a byly fáze, kdy jsme soupeře nepouštěli z jeho půlky, kýžené vyrovnání nám to však již nepřineslo. Soupeř se soustředil již jen na nebezpečné kontry a v poslední minutě, když jsme se všichni včetně Voseckého nahrnuli do vápna hostí,  z jednoho takového do prázdné branky pečetil svou výhru."

Střelec prvního gólu Leoš Devátý: "14. kolo jsme odehráli už na umělé trávě s Náchodem. Věděli jsme, že to bude těžký zápas. V první půlce jsme k zápasu přistoupili špatně....Byly jsme zbrklí, báli se hrát, soupeř měl hodně prostoru a toho využíval, myslím, že na nás nebylo vidět, že tam jsme kvůli tomu, abychom vyhráli.. A proto nás také soupeř 2x za první poločas potrestal. Obě dvě branky jsme obdrželi po centru ze strany a špatném nabrání hráče. Na začátku druhé půle jsme opět zbytečně inkasovali. Poté jsme snížily stav na 1:3 a věděli jsme, že obracet takový zápas bude velmi těžké. Od té doby jsme ale byli lepším týmem a dokázali snížit na stav 2:3. Bohužel i přes náš tlak jsme nedokázali vyrovnat a v úplném závěru jsme ještě inkasovali, když při naší standartní situaci jsme byly všichni v soupeřově vápně a nezachytili odražený míč, poté soupeř zakončoval do prázdné branky. Z konečného stavu 2:4 určitě nejsme spokojení, ale víme, že zápas jsem si prohráli v první půli sami. Teď se musíme soustředit na další zápas, který odehrajeme s Duklou."

Střelec druhé branky David Černý: "První poločas se nám vůbec nepovedl. Nedařila se nám kombinace, zbytečně jsme hráli z prvního doteku a byli zbrklí. Naše hra byla úplně bez života a chtíče vyhrát. Dostali jsme zbytečné góly, když jsme ve vápně opět špatně nabírali hráče, což je bohužel náš dlouhodobý problém. Do druhého poločasu jsme vstoupili jako úplně jiný tým, chtěli jsme hrát, dařilo se nám kombinačně a tak se nám podařilo snížit a za chvilku udeřit znovu. V závěru zápasu jsme už dali všechno do předu a chtěli jsme vyrovnat. Bohužel z poslední naší standartky, na kterou šel i náš gólman Jirka, jsme nesebrali odražený balón a tak soupeř zakončoval do prázdné brány. Z výsledkem 2:4 rozhodně nejsme spokojení, ale tenhle zápas jsme si prohráli sami a to naším výkonem v prvním poločase, který byl v tomhle utkání klíčový. Teď musíme zvednout hlavy a koncentrovat na zápas s Duklou."

Záložník Luděk Černohorský: "Zápas s Náchodem jsme chtěli zvládnout,ale věděli jsme, že to nebude nic lehkého, protože se Náchodu v posledních zápasech velmi daří.Od úvodního hvizdu jsme vypadali zaskočeně nebo spíše ospale a soupeř se lehce dostával do našeho vápna. Po dvou centrech ze strany dvakrát udeřil a poločas tedy skončil 2:0 pro hosty. V poločase jsme si řekli, že na Náchod vlítneme, to se nám podařilo a dvakrát jsme skorovali - nejdřív Devítka poté Dejv 3:2. Dále jsme si vytvářeli tlak, který jsme bohužel nedokázali přetavit v gol ani po jasné neodpískané penaltě na našeho kapitána Hokeho. Z poslední standartní situace šel do vápna i náš golman, ale bohužel se míč odrazil k hostujícímu hráči, ten překopl půli hřiště a sám Náchodský hráč už měl lehkou pozici."