NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Pátek 18.10. | 19:00   /    FC Zbrojovka Brno - FK Varnsdorf

David Halbich vyhlášen hráčem kola

Osmkrát a dost! Fotbalisté Varnsdorfu v 18. kole Juniorské ligy ukončili sérii osmi porážek v řadě a na domácí půdě deklasovali Znojmo 6:0. Hlavní tváří zápasů byl osmnáctiletý útočník David Halbich, který se postaral o první gól svého týmu a poté přidal další dva, čímž zkompletoval hattrick. Nadějný fotbalista, který patří do kádru druholigového A-týmu, byl vyhlášen Hráčem kola.

Jak se ohlížíte za vítězným utkáním se Znojmem?
Celé utkání se nám povedlo, Znojmo jsme k ničemu nepustili a myslím, že jsme si zasloužili konečně urvat cenné vítězství.

Zápas jste měli ve své režii po celých devadesát minut, soustředili jste se v závěru na udržení nuly?
Každý zápas se snažíme hrát na udržení nuly. Někdy to vyjde, jindy zase ne, ale proti Znojmu se nám to povedlo a doufám, že těch nul bude přibývat.

Jaké to je zvítězit po sérii osmi proher? A hned takovým vysokým rozdílem a s nulou?
Za tu nulu jsme rádi, konečně jsme neinkasovali a o to se nám lépe hrálo. Poslední zápasy jsme odehráli velmi dobře, ale nedokázali jsme je dotáhnout do vítězného konce. Teď se nám dařilo jak herně, tak střelecky, a proto z toho bylo tak vysoké vítězství.

První branka padla po půlhodině hry, napadlo vás, že by to mohl být vítězný gól?
V první chvíli ne, bylo důležité, abychom neobdrželi vyrovnávací gól. Pak přišly velmi důležité góly Pavla Vomáčky a Vojty Novotného. Díky tomu jsme mohli dohrát celý zápas v klidu.

Nakonec padlo celkem šest gólů, z toho tři ve vašem podání. Mohl byste je popsat?
První gól padl po centru Míly Kučery, kdy už jsem měl snadnou práci dopravit míč za záda brankáře. Druhý zásah byl velmi šťastný, když při skrumáži ve vápně se míč dostal ke mně a proletěl až do sítě. A třetí byl po našem rychlém presinku a krásné přihrávce Vojty Novotného. Já smlsnul třešinku na dortu, že jsem mohl tuto akci zakončovat.

Kdy naposledy se vám podařilo nastřílet hattrick? Který má větší váhu?
Naposledy ještě v dorostu proti Viktorce Žižkov, kde jsem dal čtyři branky. Každý gól pro mě znamená hodně, ať je jeden nebo čtyři. Ale tyhle tři góly byly velmi důležité jak pro mě, tak pro celý tým.

Jak byste porovnal kategorii U19 a Juniorskou ligu?
Kategorie U19 je ještě dorostenecký fotbal, málo soubojový a pomalejší oproti Juniorské lize, kde si můžeme zahrát proti mnohem zkušenějším a starším hráčům, kteří toho mají odehráno hodně v první či druhé lize.

Když jste naposledy vyhráli, byl Hráčem kola Jurča, teď jste vy. Jak to po té šňůře proher vnímáte?
Určitě jsem to nečekal a jsem rád, že to přišlo. Ocenění by si zasloužil celý tým za předvedené výkony v posledních zápasech. Moc mě těší, že jsem už druhým hráčem, který od nás získal toto ocenění. Moc si ho vážím a doufám, že po mně a Radimovi bude následovat někdo další, třeba hned v dalším kole proti Spartě.

Nyní vás čeká utkání na Spartě, jak se připravit na takového soupeře?
Na Spartu se připravujeme jako na každého soupeře. Budeme chtít odehrát slušný výsledek a doufat, že si odvezeme alespoň bod, protože proti každému týmu se dá hrát.

Jaké jsou cíle nejen do zbytku podzimu, ale i do jarní části soutěže?
Určitě budeme chtít předvádět pěkný fotbal a získávat co nejvíce bodů, abychom se posunuli tabulkou alespoň trochu výše než v minulé sezoně.

A jaké jsou vaše osobní cíle do budoucna, kde byste si rád zahrál a máte nějaký vzor?
Cíl do budoucna je odehrát co nejvíce minut v dresu áčka, časem se prosadit do základní sestavy a pomoci týmu vstřelenými brankami. Rád bych si zahrál naši první ligu a snem je anglická liga. V poslední době byl můj vzor Luis Suárez, ale přestupem do Barcelony už ho moc nemusím, takže teď snad jen gólostroj David Lafata.

Nikol Kuncová/juniorskaliga.cz

2.FK Dukla Praha24