NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 25.11. | 13:30   /    FC MAS Táborsko - FK Varnsdorf

A tým zahájil přípravu

Loňská sezóna je minulostí, začíná se od nuly. Aneb fotbalový Varnsdorf, který bude startovat ve Fotbalové národní lize, vyběhl k prvnímu letnímu tréninku.

Severočeský celek má po odchodu trenéra Frťaly pod svou správou Roman Skuhravý. „Z prvního setkání s hráči mám výborné pocity. Už na začátku mého angažmá ve Varnsdorfu jsem říkal, že se na to moc těším. Kluci jsou hladoví. Ale až samotná sezóna ukáže, jestli jsme našli společnou řeč. První dojmy jsou ale fantastické," prozradil Skuhravý před zahájením úvodního tréninku.

Novým asistentem je Lukáš Plšek, který naposledy vedl v Liberci kategorii U 14. „Je dobře, že se podařilo získat mladého a ambiciózního trenéra, pro kterého je to velká výzva. Pro mě je lepší, když je to člověk, který je v uvozovkách neposkvrněný. Věřím, že budu obohacen, je to vzdělaný trenér, nemá problém s hráči a vzájemnou komunikací. Ještě řešíme trenéra brankářů, což je pro mě druhá klíčová otázka. To by se mělo ve čtvrtek vyřešit," zdůraznil bývalý kouč Jablonce nebo dorostu Dukly Praha.

Hráčský kádr se ve Varnsdorfu podařilo udržet prakticky pohromadě. Breite odešel do Teplic, do svých mateřských klubů se vrátili Janoušek, Landovský a Linka. „Vidím obrovské plus v tom, že se panu Gabrielovi povedlo udržet kádr pohromadě. Noví hráči budou oživením, to je potřeba. Trochu problém bude po odchodu Janouška zpátky do Hradce Králové pozice defenzivního štítového záložníka. Máme na to dva kandidáty, uvidíme, jak se to vyvine," krčí Skuhravý rameny.

K novým tvářím, které jsou v Kotlině na zkoušku, patří tradičně mladí a neokoukaní fotbalisté. Žádná velká jména. Z juniorky Mladé Boleslavi je na zkoušce obránce Daniel Geissler, z liberecké juniorky se na tréninku představilo trio Adam Ondráček, Lukáš Kaiser a Daniel Dydowicz. „Od těchto tří hráčů si hodně slibuji. Dále tu je Michal Škvarček, který má zkušenosti z druhé ligy. Toho jsem vedl v jablonecké juniorce. U něj jsem přesvědčený o jeho fotbalových, ale i charakterových kvalitách. Chce se prosadit. Ještě by se k nám měl připojit jeden hráč z pražské Dukly. Doufám, že to vyjde, to by měla být posila do základní sestavy. Pro nás je důležité, aby noví hráči do týmu zapadli po charakterové stránce," má jasno kouč Varnsdorfu. S týmem navíc trénovalo několik hráčů bývalé varnsdorfské juniorky.

Tomu se ale na úvodním tréninku kompletní kádr rozhodně nesešel. „Někteří kluci si přinesli zranění ještě z konce minulé sezóny, to je trochu problém. Jedná se o Kotiše, Rudnytskyyho, kde to bude asi dlouhodobější. S tréninkem po delším zranění začal pomaličku Halbich, chyběli tu i krajní záložníci z Bosny Durděvič a Dordič. Ve čtvrtek se k týmu připojí, pro mě jeden z klíčových hráčů, Nikolas Daníček. Ten bude dva až tři týdny trénovat individuálně. Samozřejmě si přeji, aby se všichni dali zdravotně co nejrychleji do pořádku," přeje si Skuhravý.

Už tento víkend čeká na Varnsdorf první přátelské utkání. „Na začátek přípravy nás čekají dva těžké týmy. Jelikož nám odpadl víkendový turnaj, tak hrajeme v sobotu s Teplicemi. V úterý nás zase čeká prvoligový Liberec. Úvodní desetidenní přípravný blok pak zakončíme modelovým zápasem týmů, které budou složeny z našich hráčů. Tam už budeme mít náznaky, jak se jeví noví kluci a jak na tom budou zranění hráči. Ale až sezóna ukáže, jak se nám ta příprava povedla," dodal Skuhravý.

Úvodní přípravný duel tak Varnsdorf sehraje v sobotu 27. června od 11.00 v Dubí proti Teplicím.

J. Zeman