NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 25.11. | 13:30   /    FC MAS Táborsko - FK Varnsdorf

"A" Pimpara - Už to musíme zlomit

Stačilo malé zaváhání a body byly fuč. Fotbalisté Varnsdorfu ztratili druholigové derby v Ústí kvůli smolnému gólu, když se nedorozuměl gólman Porcal s obráncem Pimparou. Špatnou rozehrávku vystihl Volek a po chybě bývalých Ústečanů rozhodl o výhře Army 1:0.

„Byli jsme lepší než soupeř, pak ale uděláme takovou kravinu. Minimálně bod jsme si zasloužili,“ bědoval třiadvacetiletý bek Varnsdorfu Jiří Pimpara, který se v minulém roce podrobil operaci srdce.

Jirko, jak se ten smolný okamžik seběhl z vašeho pohledu?
Rozšiřoval jsem hřiště, aby mi to mohl dát brankář do lajny. Radek Porcal to ale špatně trefil a dal to do středu hřiště. Zdena Volek tu přihrávku čekal a já jak jsem couval, tak už jsem se k němu nedostal. Snažil jsem se jít do šprajcu, aspoň před něj strčit špičku, ale on tam byl dřív a šel sám na bránu. Ležel jsem na zemi a jen jsem se modlil, aby to nedal. Nic jiného už mi nezbývalo. Bohužel Zdena to měl na levou a tou se většinou nemýlí. Byli jsme lepší, a proto jsme byli naštvaní, že jsme dostali takový gól.

To asi hodně zamrzí, co?
Do té doby Ústí vůbec nic nemělo. Myslím si, že jsme byli lepší a minimálně bod jsme si zasloužili. Po průběhu první půle jsme chtěli získat body tři. Neříkám, že jsme měli šanci za šancí, ale měli jsme tři dobré náznaky, kdy to jen stačilo donést do brány. Pak uděláme jednu kravinu a stojí nás to body.

Právě na zahazování šancí často doplácíte, že?
Bohužel je to tak. I když minulý zápas jsme dali tři góly, ale zase tři dostali. Máme pět zápasů s nulou vzadu, v čemž jsme jedni z nejlepších v lize, ale jinak nám to tam padá docela často. Musíme na tom zpracovat. Taky se musí začít trefovat i někdo jiný než Meloun (Melunovič). Je to naše trápení.

Do konce podzimní části zbývají ještě tři zápasy. Asi by to chtělo urvat ještě pár bodů, abyste se odtrhli od vyrovnaného konce tabulky a měli klidnou zimu, že?
Čekali jsme, že to bude dole i nahoře vyrovnané. Je to tak každý rok. Ještě hrajeme dvakrát doma a potřebujeme získat šest bodů. Teď se nám tolik nedaří, ale už to musíme zlomit. Máme soupeře, se kterými se dají dělat body, tak musíme zabojovat a udělat body.

Po příchodu trenéra Frťaly jste ještě nevyhráli. Máte problém se přeorientovat na jiný styl?
Každý z nás už nějakou změnu trenérů zažil, takže v tom problém není. To, co trenér řekne, to platí. Teď musíme uhrát těch šest bodů a pak budeme mít celou zimu na to, abychom hráli to, co pan Frťala chce.

V čem se liší pojetí fotbalu Frťaly a jeho předchůdce Křečka?
Trenéři Křeček a Frťala jsou úplně odlišný typy. Nějaké změny jsou, ale my jsme hráči a holt se musíme přizpůsobit. Každý z nich to dělá po svém a dobře a my musíme dělat to, co po nás trenér chce. Trenér Frťala těží z toho, že dlouho hrál ligu a pan Křeček tak vysoko nehrál. Pan Frťala má zkušenosti, čerpá z toho, co zažil.

Trápí vás hodně, že už čtyři zápasy čekáte na výhru?
Snažíme se na to nemyslet. Nehrajeme špatný fotbal, ale bohužel nedáváme branky a dost jich dostáváme a to nás stojí body. Musíme bojovat a ty poslední dva domácí zápasy nějak ukopat.

(decinsky.denik.cz)