NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 23.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FK Fotbal Třinec

A - z Karviné vezeme bod

MFK OKD Karviná - FK Varnsdorf 0:0

Karty: 58. Sedlák (KAR), 77. Budínský (KAR) – 57. Skwarczek (VDF), 70. Durdevič (VDF)

MFK OKD Karviná: Pindroch – Růžička, Dreksa, Jovanović, Eismann – Sedlák (70. Vaněk) – Moravec (74. Puchel), Budínský, Lupčo (82. Juřena), Zelený – Urgela.

Náhradníci: Tóth, Puchel, Vaněk, Glaser, Juřena, Fiala, Andrejko.

FK Varnsdorf: Porcal – Zieris, Zbrožek, Filip, Norek – Ďurďević, Daníček (87. Ondráček), Rudnytskyy, Skwarczek (71. Kotiš), Tvaroha – Jurča (65. Schubert).

Náhradníci: Geissler, Kotiš, Ondráček, Kvída, Juroška, Schubert, Samoel.

Rozhodčí: Julínek – Vysloužil, Pochylý

Diváci: 1336

Pavel Tvaroha: "První poločas jsme odehráli podle našich představ, soupeře jsme přehrávali, byli jsme přesní v kombinaci a připravili si dobré příležitosti ke skórováni, které jsme bohužel nevyužili. Druhý poločas jsme našimi chybami ve hře nabídli soupeři šance, byli jsme nepřesní na míči a přestali jsme mít dobrý pohyb, což vedlo k tlaku domácích hráčů. Paradoxně jsme ale po krásné přímočaré akci, kterou jsme mohli utkání rozhodnout, nastřelili jen tyč. Celkově je remíza nejspíš zasloužená, bod s adeptem na postup z Karviné se jednoznačně bude počítat a ostatním týmům se tu budou body sbírat těžce. Navíc jsme si zvedli sebevědomí po domácích utkáních, která se nám nepovedla jak vysledkově, tak částečně i herně. Na tento výkon budeme chtít samozřejmě navázat i v sobotním pohárovém utkání v Dobrovicích. Víme, že domácí se budou chtít vytáhnout, nemají co ztratit, takže bude důležité jít do utkání s chladnou hlavou a hrát naši kombinační hru, kterou chceme a jsme schopni se prezentovat. Samozřejmě podpořenou ještě větším tlakem do brány, který věřím, povede k postupu do dalšího kola."

Kristián Zbrožek: "Dnešní zápas se mi hodnotí dobře... Začali jsme aktivně na míči a dařila se nám kombinace. Dostali jsme se do dobrých šancí, ale nepodařilo se nám do branky nic dotlačit. Karvinou jsme první poločas do ničeho vážnějšího nepustili. Do druhé půle Karviná vstoupila aktivněji a trošku nás zatlačila standardními situacemi a nějakou příležitost si i vytvořila,  ale Prci (radek Porcal) nás dneska hodně podržel. My jsme měli pár zajímavých brejků, které jsme nedotáhli ke gólu. Rudňa trefil tyč. Škoda. Remíza je spravedlivá. Utkání jsme vzládli jak takticky tak týmově.

Domácí trenér Jozef Weber: „Na hráčích asi byla znát nervozita při pohledu na tabulku, protože v první půli jsme hráli ustrašeně. Každopádně se potvrdila moje slova, že narazíme na velmi kvalitního soupeře. Věděli jsme, že jejich prozatím jeden získaný bod nic neznamená. Druhá půle byla lepší, zlepšili jsme se, ale nedařilo se nám ani při zahrávání standardních situací a výborně zachytal brankář Porcal.“

Hostující trenér Roman Skuhravý: „Respektujeme sílu Karviné a pro mě osobně je jedním z kandidátů na postup. Chtěli jsme hrát svůj fotbal, což se nám dařilo hlavně v první půli, ve které jsme dominovali. Podržel nás fantastický Radek Porcal v bráně. Kluci celkově odvedli skvělou práci. Jsem spokojený.“