NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 23.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FK Fotbal Třinec

Rozhovor s ředitelem klubu V. Gabrielem

Rozhovor ředitele klubu Vlastimila Gabriela pro Děčínský deník

Sportovní ředitel a duše FK Varnsdorfu Vlastimil Gabriel z toho radost nemá, radikální rozhodnutí ho ale nikdy nezdobila. „Odchodem Breiteho a Janouška jsme tak trochu vyklidili střed pole. Vypadalo to, že to dokážeme nahradit. Ale poté, co vypadli Kotiš, Martan, Rudnytskyy, Schubert nebo Zieris, to nešlo. Noví hráči jako Kodr, Pajer nebo Chukwuma jsou příslibem do budoucna, ale v současné situaci je to trochu jinak. Pro nás všechny bude těžké, tuhle situaci zvládnout," má jasno Gabriel.

Severočeši byli zvyklí na jiné příčky v lize, boj o záchranu je nevítanou a velmi těžkou novinkou. „Je tu spousta aspektů, které hovoří proti nám. A začnu u minulé sezóny, do dneška jsem to jako člověk psychicky nestrávil. A to neběhám na hřišti, jde to vlastně mimo mě. Ti mladí kluci si splnili dětský sen a my jim tu hračku vzali a zahodili. Více mě mrzí, že nám třeba město, hejtman nebo místní nepoděkovali. Takový úspěch se na sportovním poli v našem regionu nemůže opakovat. Kluci jsou denně na hřišti a moc dobře vidí, že se vlastně nic neděje. Teď se trochu bavíme s městem, ale to se mělo dělat už v červenci," rozzlobil se varnsdorfský šéf.

Přivést hráče vlastně uprostřed podzimní části nebývalo ve Varnsdorfu zvykem. Nebývalý počet zraněných si to ale vyžádal. „Však se podívejte na poslední základní sestavu, kolik je tam nových hráčů. Vždy přišli dva nebo tři hráči, do základu nakoukl jeden. Aktuálně je to jiné. Dobré je, že už na chvilku nastoupil Rudnytskyy, za dva týdny by mohl naskočit Martan. S Zierisem a Schubertem nemůžeme počítat hodně dlouho," prozradil Gabriel.

Týmu z Kotliny nepomohly ani vynucené pauzy – jednou to byl volný los, dvakrát do toho zasáhly zdravotní trable. „Další věc, která nám nesedla. Skončili jsme letní přípravu, odehráli jeden zápas a pak dva týdny zase stáli. Doma se Sokolovem jsme si nezasloužili prohrát, v Karviné to bylo rozhodně na tři body. Nemůžeme na kluky teď křičet a nadávat. Musíme se z toho vyhrabat úplně jinak," burcuje.

Konec vůdce lavičky Romana Skuhravého? S tím na Gabriela nechoďte. „Je vždy nejjednodušší odvolat trenéra. Ale jak víte, to já nedělám. Aktuálně je to bezpředmětné. Musíme to zvládnout společnými silami," zdůraznil.

V dalším druholigovém programu čekají na Varnsdorf dva těžké venkovní zápasy. „Věřím, že by nám to mohlo vyhovovat. V posledním duelu proti Frýdku kluci vnímali, že to musí urvat, že to musí být tři body. Ve Znojmě, ani Hradci nikdo nebude řvát, aby vyhráli. Věřím, že se z toho dostaneme, někteří kluci se uzdraví a pomůžou nám. Do konce soutěže zbývá ještě hodně utkání," nepropadá Gabriel panice.

A co nového ohledně vylepšení zázemí na stadionu? „Tento čtvrtek nás město pozvalo na zasedání rady. Máme přinést určité materiály. Jsem zvědavý, zda budou moci něco uvolnit, nebo jestli seženou nějaké finanční prostředky. Ale je to taková první vlašťovka," přiznal.

V neděli se na domácí zápas přišel podívat i bývalý kouč Zdenko Frťala, který velmi rychle ukončil své angažmá v Podbrezové. „To je přesně ta mentalita. Skončil a Podbrezová naposledy šokovala výhrou v Žilině. Vyhrála by i s Frťou? To už se nedozvíme. Trochu jsme o tom všeobecně mluvili, tohle jsem mu nepřál, ale je to pro něj další zkušenost," myslí si Gabriel a vzápětí dodává: „Rozuměl jsem mu, když odcházel a vybral si právě Podbrezovou. Něco mu nabídli a on věděl, že to je malý a nezatížený klub. Kdyby šel do Slavie, tak na něj bude tlačit deset sportovních manažerů. Možná si měl domluvit to, aby komunikoval s jedním člověkem z vedení a ne pět nebo šest nějakých manažerů. Ono je pak snadné hodit neúspěchy na jednoho a podržet si vlastní pozici. Uvidíme, kam povedou jeho další kroky."