NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 23.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FK Fotbal Třinec

Ohlédnutí za podzimem U16

Hodnocení podzimní části FK Varnsdorf U16

Po letním přechodu ze žákovské do dorostenecké kategorie čekala tým hned velmi kvalitní prověrka v podobě zápasů Memoriálu Vlastislava Marečka. V konkurenci svých vrstevníků ze Sparty Praha, Teplic, Bohemians a Ústí n.L. obsadili kluci ve skupině pěkné třetí místo. V rámci letní přípravy jsme museli zapracovat na změně herního stylu, abychom hráče více rozvíjeli a přiblížili se tak současnému modernímu trendu pojetí fotbalu, tzn. konstruktivní rozehrávce již od brankáře, aktivnímu zapojení všech hráčů do kombinace, neustálému i opakovanému nabízení se s využíváním klamavých pohybů, vědomému otevírání prostoru apod. Tento proces učení je samozřejmě dlouhotrvající a budeme v něm pokračovat i nadále.
Do mistrovských bojů jsme šli s cílem neřešit až tolik výsledky, ale klást důraz především na principy hry. Přeci jen máme dva roky v mladším dorostu na to, abychom nachystali hráče do kategorie U19, kde už se hraje tvrdě o postup i sestup. Mistrovských zápasů jsme odehráli třináct, z toho jsme jedenkrát vyhráli (s Mostem), dvakrát remizovali a následně pak uspěli v dodatečném penaltovém rozstřelu (Chrudim, Viktoria Žižkov) a desetkrát prohráli. Zisk sedmi bodů při skóre 12:38 tak stačil jen na poslední místo, ale s minimálním odstupem na týmy před námi. Umístění na chvostu tabulky nás samozřejmě netěší, ale v naší hře bylo patrné postupné zlepšování ať už individuálních výkonů nebo i například součinnosti jednotlivých řad v obranné i útočné fázi. Nejvíce odehraných minut mají na svém kontě Benc (1040 – odehrál všechno), Musílek (1026), Vyčítal (992), Hoffman (982) a Vaňák (920). Nejlepším střelcem týmu se stal Musílek (5 branek), následují Husák (3), Hoffman (2), Štěpánek (1) a Svačina (1). Nejvíce asistencí zaznamenal Šindelář (3), dále pak Křivohlavý (2) a Musílek, Vaňák, Štěpánek , Palme (po 1).
V září jsme se zúčastnili dvoudenního mezinárodního turnaje Adviso Cup v Ústí nad Labem, kde jsme v konkurenci anglického Liverpoolu, německých Drážďan, polského Lubinu a českých prvoligových týmů Sparty, Teplic, Hradce, Příbrami a dalších obsadili k překvapení všech velmi pěkné 10.místo.
K dnešnímu dni jsme absolvovali 67 tréninkových jednotek, které probíhaly převážně v našem areálu Kotlina. S účastí hráčů můžeme být spokojeni, protože ani jednou neklesl jejich počet na tréninku pod deset, což je oproti minulým rokům u tohoto ročníku velké zlepšení. Nejlepší účast měli Křivohlavý (64x), Benc (63x), Hoffman (63x), Vyčítal (63x), Vaňák (62x) a Musílek (61x).
Jsem přesvědčený o tom, že pokud si chlapci zachovají dosavadní tréninkovou snahu a píli, půjdou na jaře jejich výkony ještě víc nahoru a projeví se to i v tabulce České ligy mladšího dorostu. Ještě důležitější než konečné umístění však bude pokračovat ve výchově a rozvoji individuálních schopností a dovedností jednotlivých hráčů. Myslím, že několik z nich má velmi slušně nakročeno k další fotbalové kariéře, k čemuž jim my trenéři i vedení klubu bude v maximální míře nápomocno.

Realizační tým
Trenér:   Pavel Hradiský
Asistent:   Radek Benc
Vedoucí mužstva:   Jan Záhorský