NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 23.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FK Fotbal Třinec

A tým veze z jihu bod

FC MAS Tábrosko - FK Varnsdorf     0:0

Karty: 19. Kučera (TAB), 34. Nešický (TAB), 72. Ciferský (TAB), 88. Mráz (TAB) – 12. Martan (VDF)

FC MAS Táborsko: Toma – Pilík, Nešický, Kučera, Džafić (79. Běloušek), Ciku, Juroška (59. Valenta), Ciferský, Mráz, Hanzlík, Froněk.

Náhradníci: Brych – Dordič, Kočí, Běloušek, Valenta, Surmaj

FK Varnsdorf: Porcal – Tvaroha, Filip, Neuberg, Yakovlev - Zbrožek - Mehanović (72. Jurča), Daníček (62. Houser),  Martan, Durdević (83. Rudnytskyy) -  Schubert

Náhradníci: Samoel – Geissler, Zieris, Houser, Knejzlík, Jurča, Rudnytskyy

Rozhodčí: Machálek – Dobrovolný, Koval

Pavel Tvaroha: Do utkání jsme šli s vědomím, že nás čeká kombinačně silný celek a to se také potvrdilo. Neměli jsme dostatečný pohyb bez míče, abychom soupeře dostali pod trvalejší tlak. Ovšem nějaké náznaky i šance jsme si vytvořili, bohužel však bez gólového efektu. Může nás těšit, že jsme nepustili soupeře do výraznější šance a pohlidali jsme jejich nebezpečné srandardky. Remíza je tedy spravedlivým obrazem dění na hřišti. Zároveň si vážíme toho, že jsme ve dvou venkovních duelech nedostali gól a i ve třetím jarním utkání jsme bodovali.

Jiří Schubert: Utkání s Táborskem jsou vždy vyrovnaná, což platilo i dnes. Soupeř hrozil především po centrech ze stran a ze standardních situací. Naše obrana však vše uhlídala. Dopředu se nám podařilo několik pohledných akcí avšak bez gólového zakončení. V samotném závěru jsme šli tři na jednoho, ale já jsem bohužel vyřešil situaci špatně a gól jsme nedali. Každý bod je cenný a my půjdeme dál odhodlaně za záchranou.

Andrey Yakovlev: Dnes to bylo těžké utkání, druhý tým hrál velmi dobře. První polovina nebyla pro nás tak dobrá, hodně sil jsme ztratili obranou naší branky a k míči jsme se moc nedostali. Ale druhých 45 minut jsme hráli o dost lépe, a měli i šanci na vstřelení branky. Je pro nás dobré záískat bod v každém utkání a neztrácet body s takto dobrými soupeři. Věřím, že příští zápas vyhrajeme, náš tým na to má.

Hodnocení trenéra FC MAS Táborsko Petra Frňky: „Zápas se mi hodnotí těžce, protože jsme ho chtěli vyhrát, což bylo, myslím, vidět. Šance, které jsme měli, jsme neproměnili. Čekal jsem, že to bude těžké utkání. Tým Varnsdorfu nepatří do spodku tabulky, má svou kvalitu. Současně je pro nás mrzuté, že máme za tři zápasy jen tři body, kdy Toma měl jen jeden těžký zákrok v Olomouci proti Moulisovi. Jinak si na nás soupeři šance nevytvářejí. Jenže my s našimi šancemi nenakládáme úplně dobře. První půle byla bojovná, odehrávala se mezi šestnáctkami, hra postrádala větší klid z obou stran. Ve druhém poločasu jsme začali soupeře přehrávat, ale samozřejmě Varnsdorf byl nebezpečný z každého brejku. Moc mě mrzí, že jsme své příležitosti nezužitkovali a nevyhráli.“

Hodnocení trenéra FK Varnsdorf Romana Veselého: „Pro nás to bylo těžké utkání. Až na konci sezony se ukáže, jestli tento bod má pro nás cenu. Z Táborska se body lehce nevozí, za ten jeden jsem rádi. Dneska nebyl zápas z naší strany tak povedený, nedostávali jsme se do hry. Nedostali jsme do hry naše rychlé hráče. Naše hra měla do ideálu hodně daleko. Může nás zdobit, že jsme ve dvou utkáních venku nedostali branku, to je v pořádku, ale směrem dopředu jsme toho dne moc nepředvedli.“