NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 26.11. | 13:30   /    FK Varnsdorf - FK Viktoria Žižkov

A tým zastavil Frýdek-Místek

MFK Frýdek - Místek - FK Varnsdorf 1:2 /0:0/

Branky: 56. Ižvolt – 71. Zieris, 84. Martan

Karty: 66. Ujlaky (FRM), 78. Byrtus (FRM) – 32. Mehanovič (VDF), 33. Jurča (VDF), 52. Zbrožek (VDF)

MFK Frýdek-Místek: Mihálek – Švrček, Literák, Klabník, Skwarczek, Ujlaky, Vyskočil, Ďuriška, Byrtus, Krišto, Ižvolt
Náhradníci: Slaninka, Krčula, Ilko, Tobiáš, Jarabica, Prepsl

FK Varnsdorf: Porcal – Tvaroha, Zieris, Neuberg, Yakovlev - Zbrožek, Martan, Mehanovič, Schubert, Rudnytskyy - Jurča (33´ Knejzlík)
Náhradníci: Geissler, Ondráček, Houser, Durdevič, Knejzlík, Halbich, Samoel

Rozhodčí: Dresler – Kubr, Koval

Diváci: 1657

Dlouhá cesta do Frýdku klukům sílu zřejmě vůbec neubrala. Frýdek, který na jaře ještě neprohrál, byl dnes poražen. První půle žádnou branku nepřinesla, v 8.minutě z blízkosti Ižvolt nevyužil šanci a Porcala nepřekonal.  V druhé půli se první brankou střelecky prosadili domácí, když střela Ižvolta z dálky zapadla přesně k tyči Porcalovy branky. V 71.minutě se míč od Mehanovičův centr dostal k Mihálkovi, ten sklepl pouze k Zierisovi, která  neměl sebemenší problém doklepnout míč do branky. 5 minut před koncem utkání Durdević nachází volného Martana a ten s pomocí břevna střílí vedoucí a poslední branku utkání. Z Frýdku tak odvážíme plný počet bodů.

V neděli 24.4.2016 od 17 hodin nás čeká zápas proti vedoucímu týmu FNL 1. SC Znojmo FK, tímto bychom Vás rádi pozvali na tento duel.

Hodnocení domácího trenéra Mikuláše Radványiho: Po hodech zkrátka bývá bolení břicha. Já jsem dnes některé naše hráče vůbec nepoznával. Fotbal je o chybách a ty jsme měli už v prvním poločase proměnit. Kluky jsem upozorňoval, že nás čeká těžký soupeř s velmi dobrou přechodovou fází. Nemůže se nám zkrátka stát, že zahráváme standardku a naopak my z ní inkasujeme. To je neakceptovatelné. Oni k nám jedou osm hodin v autobuse a nakonec jsou na hřišti rychlejší, nevím, co k tomu říct. Je to ale realita, spadli jsme na zem a je třeba začít tam, kde jsme byli v předchozích zápasech. K fotbalu patří i porážky, takže z ní tragédii nedělám. Ale v pondělí si s některými hráči musím pohovořit.

Hodnocení trenéra Romana Veselého: Branky padají po chybách a možná tam nějaká chybička i byla. Nevím, viděl jsem to přeci jen z větší vzdálenosti. Naopak to byl ten správný impuls pro naše hráče, aby v zápase přidali a pokusili se jej obrátit. Po velice dobrém výkonu bereme všechny body. Na domácí jsme se důkladně připravovali, hlavně na jejich agresivní způsob hry a také i na jejich vysoké hráče a standardní situace. Naopak jsme věděli, že naši podhrotoví hráči budou dělat domácím problém, což se i potvrdilo. Byli jsme určitě lepší.

Petr Zieris, autor první branky: Do Frýdku jsme jeli s vyhlídkami na těžký zápas, jelikož domácí ještě neprohráli. První půle se nesla ve vyrovnaném duchu, domácí si vytvořili 2 šance, ale i my jsme měli spoustu brejkových příležitostí, ale bohužel se nám nepodařilo dotáhnout nic do konce. Druhý poločas byl opět vyrovnaný. Domácí z ojedinělé střely na branku dali gól. Měli jsme to vyřešit lépe, ale Radkovi jsme zastínili výhled a smolně pro nás trefil balon přímo k tyčce. Branka nás však nakopla a šli jsme tvrdě za vyrovnáním. Z několika standardek se nám nepodařilo nic vymyslet, až pak jedna propadla k brankáři, který ji vyrazil a já na zadní tyči dorážel míč do branky. To nás nakoplo ještě více a začali jsme věřit, že můžeme mít i 3 body, což se potvrdilo a Láďa Martan po krásné kombinaci uklidil balon do šibenice. Po zbytek zápasu už jsme domácí k ničemu nepustili. Pro nás zasloužené 3 body.

Pavel Tvaroha: Do Frýdku jsme přijeli odhodláni prodloužit naši dobrou sérii v jarní části. První poločas si oba týmy vytvořily dobré šance, ale gól ještě nepadl. Druhý poločas byli domácí o trošku aktivnější a po střele za vápnem dokázali skórovat. Po obdrženém gólu jsme ukázali obrovskou touhu se zápasem něco udělat a začali jsme domácí jasně přehrávat. Vytvořili jsme si několik šancí, trefili tyč a následně jsme byli za aktivitu odměněni vyrovnávací brankou. Po ní jsme si věřili na přidání i dalšího gólu, který nakonec padl po nádherném protiútoku. Jsme strašně rádi za tento, řekl bych, zasloužený výsledek. Je na místě pochválit každého hráče za touhu po vítězství a převedený výkon.

Láďa Martan, autor druhé branky: Dnes se hrálo vyrovnané utkání obou dosud na jaře neporažených celků. Pro nás to byla výzva uspět na hřišti dosud nejlepšího jarního celku. Po úvodni brance domácích jsme zápas nevzdali a po brance Cirdy /Petr Zieris/ po rohovém kopu a mé brance po brejkové situaci, kdy mě skvěle na hranici vápna našel Fahry Djurdevic, i když musím řict, že s trochou štěstí a pomocí břevna, se mi podařilo vstřelit vítěznou branku. Dnes jsme podali výborný výkon a příští týden nás čeká doma další výzva v podobě vedoucího Znojma.

Muži

10.SK Střešovice 19118
1.FK Litvínov31
8.SK Střešovice 191113

Porazíme v posledním kole podzimu Žižkov?