NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Středa 27.06. | 17:00   /    FK Mladá Boleslav /Benátky n.J./ - FK Varnsdorf

SK Slovan Varnsdorf - FC Vysočina Jihlava 0:0

Spíše taktická partie příliš pohledné hry nepřinesla, domácí byli výhře blízko, Jaroslav Jordák ovšem netrefil prázdnou branku Vysočiny.

První poločas nepřinesl příliš vzrušující podívanou. Domácí byli aktivnější, ani jeden celek si ale nevypracoval vyloženou brankovou šanci. První střelu zápasu na branku vyslal domácí Jaroslav Jordák až v 28. minutě. Právě Jordák byl nejaktivnějším mužem prvního poločasu, na straně hostů to byl velmi agilní záložník Gabriel da Silva. Přesto se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Druhé dějství přineslo přeci jen zajímavější fotbal. Otěže zápasu na chvilku převzali hosté, velmi aktivní byl opět da Silva. Rozhodující moment přišel v 69. minutě. Jaroslav Jordák dostal skvělou přihrávku mezi jihlavské obránce, branku však vůbec netrefil. Do konce utkání měli domácí k dispozici několik rohových kopů, Jihlavě nedovolili prakticky nic. Nakonec si tedy oba celky připsali po jednom bodu.

Trenér Aleš Křeček byl s výkonem spokojen a ocenil, že jeho svěřenci Jihlavu téměř k ničemu vážnějšímu nepustili. „Podle mého názoru byla remíza nakonec spravedlivým vyjádřením obrazu hry. My jsme v prvním poločase byli agresivnější a aktivnější. Soupeř hrozil hlavně ze standardních situací, kterých měl požehnaně. V našem vápně to docela vřelo. Druhý poločas nabídl to samé, my jsme ale měli obrovskou příležitost, při které selhal Jarda Jordák. Na šance jsme tedy vyhráli, ale dělbu bodů si zasloužily oba týmy,“ přiznal po utkání trenér Slovanu Aleš Křeček.

Velká šance Jordáka mohla na sever Čech přivát o dva body navíc. „Kdyby to Jarda dal, věřím, že bychom vyhráli. Po skvělé přihrávce Choda šel sám na branku. Vystřelil na vzdálenější tyč a prostě se netrefil. Je to škoda, výkon byl dobrý, Jihlavě jsme toho moc nedovolili. Herně a výsledkově jsem proti takovému soupeři spokojen,“ přiznal Křeček.

Určité obavy panovaly z terénu na varnsdorfském stadionu. „Trávník byl nakonec hratelný, před pěti dny byl v horším stavu. Nebylo to úplně ono, ale už jsme tady hrávali na daleko horším terénu,“ dodal kormidelník Slovanu Varnsdorf.

Rozhodčí: Jílek - Ubias, Urban. Žluté karty: Jakobovský – Gába, da Silva, Bača. Diváků 800.
Varnsdorf: Porcal – Ježdík, Pimpara, Stehlík, Hozda – Jakobovský, Kotiš - Rudnytskyy(89. Kulhánek), Chod, Jordák (85. Mach) – J. Procházka (88. Klavík). Trenér: Aleš Křeček.

Názory některých hráčů na první jarní mistrovské utkání:

Jiří Stehlík:
"Myslím,že to bylo vyrovnané utkání,ve kterém jsme měli více šancí a v určitých fázích jsme měli i více ze hry.Soupeř byl kvalitní,ale naší disciplinovanou a bojovnou hrou jsme ho s vyjímkou několika standartních situací k ničemu vážnějšímu nepustili.Kdyby byla štěstěna o trochu více nakloněna na naší stranu,mohli jsme zápas zvládnout tříbodově."

Jiří Procházka:
"Rozhodně jsme netahali za slabší konec,měli jsme víc brankových příležitosti,remízu s Jihlavou musíme brát všema deseti,ale dneska jsme sahali po vítězství.Doufám že po dnešním zápase nebudou fanoušci tak skeptičtí,jako byli po přípravě."

Matěj Kotiš:

"0:0 je zasloužený výsledek, i když největší šanci jsme měli my. Zápas se hrál na těžkém a hrbolatém terénu bez možnosti více kombinovat, tudíž to bylo hodně o bojovnosti a zarputilosti. Myslím, že jsme nezklamali a máme na čem stavět do dalších utkání. Bohužel mě mrzí výsledky našich konkurentů v boji o střed a spodek tabulky. Na závěr bych chtěl poděkovat našim fanouškům a fanynkám za podporu."

Václav Ježdík:

"Mám z toho zápasu dobrý pocit, v prvním poločase si odvážím říct, že jsme měli více ze hry a druhý jsme se soustředili hlavně nedostat gól, což se nam povedlo, jen škoda, že nevyšel nějaký brejk. Kdyby stálo při nás více štěstí, klidně jsme mohli vyhrát. Jihlava sem jela pro jasné vítězství a myslím si , že naší disciplovanou hrou jsme je zaskočili a nevěděli moc co hrát,byli jsme na to od trenérů dobře připraveni."

1.Slezský FC Opava63
2.1. FK Příbram58