NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 28.10. | 14:30   /    FK Varnsdorf - FK Ústí nad Labem

Dorosty hodnotí uplynulou sezonu

Mužstvo skončilo na posledním 20. místě s 9 body s bilancí 2 výhry, 3 remízy s prohrou na penalty a 33 porážek se score 23:127.
Výsledek mužstva je velice špatný a při pohledu na tabulku zarážející, je to však jen důsledek okolností, které mužstvo po celou sezónu provázealo. Jedná se o špatnou tréninkovou účast, kdy se trénovalo i ve čtyřech pěti hráčích. Špatná účast byla dána zraněními, školními povinnostmi a pak pohldlností hráčů. Nejlepší účast bývala na pátečních trénincích,kdy tomu pomáhala účast Jindry Nováka, Ondry Lehoczkého a v podzimní části ještě Pavla Baláže, kteří trénovali přes týden v Liberci. Mužstvo za celou soutěž absolvovalo 157 tréninkových jednotek převážně na umělé trávě. Nejlepší tréninkovou účast měl Luňák,Knitl přes 90% a ještě Bače 87% těsně nad 75% měl ještě Bedřich Matulka ostatní hráči už mají účast pod 75% účasti,což je málo.
Herně mužstvo nepodávalo zas tak špatné výkony jak ukazuje tabulka a po několika utkáních jsme slýchávali co děláte na konci tabulky s touhle hrou. Bylo to sice přijemné, ale sráželo nás neproměňování šancí, mužstvo hrálo prakticky bez klasického útočníka, jelikož Calpaš a Hůza skončili. Pepa Černý byl pak po těžkém úrazu kolena a k mužstvu se připojil až v jarní sezóně a byla znát jeho nerozehranost. Post útočníka jsme tak neustále hledali a lepili. A dalším problémem byly individuální opakující se chyby hráčů, kteří měli býti oporami týmu.
Největším a stěžejním rozdílem však byl ročníkový rozdíl v utkáních. Do utkání jsme nastupovali třeba i s jedním hráčem ročníku 97. Což je v kategorii U19 opravdu málo, zvláště když nastupovali hráči 1999 a 2000. Toto by však mělo mít výhodu do příští sezóny, kdy by mělo z kádru zůstat 8 hráčů.
Ačkoliv mužstvo sestoupilo do KP byly v utkáních vidět zajímavé individuální výkony hráčů a neutuchající zaujetí pro hru při jakémkoliv stavu. Hráči se rozvíjeli a bude záležet na každém z nich, jak bude v budoucnosti přistupovat ke své kariéře.

Libor Macháček

Uplynulý ročník ČLD U17 B zhodnotím ze tří úhlů pohledu!

1. statistický:
- z tohoto pohledu, bylo naše působení v České lize mladšího dorostu velmi špatné. Skončili jsme na posledním místě s bilancí - 2 výhry, 3 remízy /1 výhra na PK a 2 prohry na PK/, 21 proher a celkovém skóre 15:83 /podzim 10:49, jaro 5:34/.

2. učební:
- tento pohled za uplynulou sezonou je pozitivnější než ten statistický. S tréninkovou částí jsem byl vcelku spokojený, hráči pracovali s nadšením a chutí. Bylo na nich vidět, že mají zájem se výkonnostně posouvat. V samotných zápasech nebyl náš herní rozvoj tak progresivní, jak bychom si představovali. Po týmové taktické stránce byl ještě solidní, ale po technické, kdy někteří naši hráči neměli herní dovednosti pro tuto soutěž, to bylo už složitější.

3. výchovný:
- tady u mne vládne spokojenost. Probudili jsme v hráčích touhu nevzdávat se, hlavně v jarní části, kdy žádný zápas jsme za již nepříznivého a rozhodnutého výsledku ve prospěch soupeře, jen tak bez zájmu nedohráli s ostudným debaklem, jako tomu bylo párkrát v podzimní části soutěže!! Dále jsem spokojený s týmovou zodpovědností každého hráče, když na jaře s velmi úzkým kádrem /12 hráčů/, jsme minimálně využívali hráče z naší U16.

Závěrem apeluji na kluky, aby příští ročník v Krajském přeboru pojali jako novou výzvu a dokázali splnit vytýčený cíl, což je postup do nově vzniklé dorostenecké divize, ve které bychom chtěli hrát důstojnou roli!

Vlastimil Chod

Po vánoční přestávce jsme se opět sešli v lednu k zimní přípravě, jejímž cílem bylo připravit hráče na náročné jarní boje v České lize dorostu U16. Myslím, že jsme měli k dispozici vše potřebné, vydařilo se i tradiční soustředění v Heřmanicích. V rámci Zimní ligy ÚKFS, kde jsme se střetávali s o rok staršími protihráči a dokráčeli v ní až do semifinále, jsme sehráli řadu vydařených utkání. Navíc jsme dominovali v mezinárodním měření v Neugersdorfu, potrápili i vrstevníky z extraligového Jablonce a přehráli starší dorosty Nového Boru a České Lípy. Před zahájením mistrovských zápasů jsem byl přesvědčen, že jsme dobře připraveni a že se to projeví nejen na zlepšených výkonech ale i na posunu v tabulce. Bohužel se nám vážně zranil kapitán Hoffman, v průběhu soutěže skončil Šindelář, bojovali jsme i se zraněními a nemocemi a navíc někteří hráči dávali občas místo fotbalu přednost jiným svým aktivitám. Výsledkem toho bylo, že jsme někdy vůbec byli rádi, že se nám podařilo sestavit základní jedenáctku. Přesto jsme až na debakl v Benešově sehráli většinu zápasu relativně vyrovnaně, o čemž svědčí fakt, že hned 6 porážek bylo o jeden gól. Jediným bodovým ziskem tak bylo jen penaltové vítězství nad Kladnem. Konečné poslední místo je určitě zklamáním, je jisté, že tento kolektiv měl na víc. Plný počet minut na jaře odehráli Musílek a Vaňák, nejlepším střelcem se stal Musílek se 4 brankami, nejvíce žlutých obdrželi Svačina a Musílek (oba 4). Tréninková docházka se oproti podzimu zhoršila, pochvalu za účast si zaslouží víceméně jen Kahuda, Musílek, Vaňák, Palme a Štěpánek.
V nové sezóně budou kluci hrát krajský přebor mladšího dorostu Ústeckého kraje, tým bude složený z hráčů současné U16 a U15. Věřím, že s očekávanými lepšími výsledky dostanou opět novou chuť do fotbalu, zlepší svou účast i píli v trénincích a vrátí se tak na správnou cestu vedoucí k jejich fotbalovému i lidskému rozvoji.

Pavel Hradiský

Neděle 28.10. | 09:30