NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Čtvrtek 10.01. | 10:30   /    FK Jablonec /Xaverov/ - FK Varnsdorf

Kdyby padl gól, platil bych, smál se Samoel

Přiznal teč. Kdyby padl gól, platil bych, smál se Samoel

Při zranění jedničky Radka Porcala se od začátku sezóny mezi tři tyče postavil Miroslav Samoel. A zatím si vede velmi dobře.

MIROSLAV SAMOEL vychytal druhé čisté konto v sezóně.Ve třech utkáních udržel dvakrát čisté konto, inkasoval jen jednou. A navíc z pokutového kopu. „Vycházíme ze zabezpečené obrany. Defenzivní činnost je na velmi slušné úrovni," má jasno třicetiletý gólman, který byl na hřišti nejstarším hráčem Varnsdorfu.

Jak hodnotíte bezbrankovou remízu proti Českým Budějovicím?

Dělba bodů je asi spravedlivá. V prvním poločase to byl z obou stran taktický boj, my jsme měli přeci jen více šancí. Po změně stran už taktika oba celky svazovala do křeče. Byly tam zbytečné ztráty. Všichni se pak soustředili na to, aby nedostali gól. A to se oběma podařilo.

Přesto jste měli dvě tutovky, které volaly po gólu…

To je pravda, hosté měli hlavně hodně závarů. Škoda Oskiho (Oskar Fotr) šance, tam netrefil z úhlu prakticky prázdnou branku. Po změně stran pak Ritchie (Daniel Richter) ve skluzu nastřelil Křížka. Ale měl to těžké. Máme jeden bod, jedeme dál.

Vy jste musel hlavně řešit pořádnou porci centrů, kterých létalo opravdu hodně. Jaký to byl pro vás zápas?

Oni to takhle hrají. Mají tam silného Ríšu Kaloda, který má dobrou hlavičku. Však v prvních dvou kolech prokázal, že hlavou dát gól prostě umí. Naštěstí jsme si s tím poradili a branku nedostali.

Vy jste předvedl ve druhé půli pěkné gesto, když jste přiznal teč, kterou sudí neviděli. Co by následovalo poté, kdybyste z následného rohu inkasovali?

Spoluhráči říkali, že kdyby z toho byl gól, tak bych platil (smích). Každý by měl přiznat teč, tak by to mělo vypadat.

Tři zápasy, čtyři body. Je to pro Varnsdorf dobrý rozjezd?

Myslím si, že výkonnostně je to dobré. Pereme se
o každé body. Pardubicím jsme dali tři góly, v Táborsku jsme v první půli zahodili tři dobré šance a pak dostali gól z penalty. Ale byl to slušný výkon, i v deseti tam visel bod. Dneska to byl hodně taktický boj. Druhá liga je nesmírně těžká, rozhodují maličkosti.

Dobrou vizitkou mužstva je zatím defenziva. Jeden inkasovaný gól, navíc z penalty, je hodně slušný, nemyslíte?

Z dobré defenzivy vychází celá naše hra. Tým se hodně obměnil, máme to na tom postavené. Hodně to zatahujeme na stranách, měli bychom vyrážet do kontrů. Zatím ale neproměňujeme tolik šancí, kolik bychom chtěli. Jinak je ale defenzivní činnost na velmi slušné úrovni. Je potřeba vydržet
a pokračovat v dalších zápasech.

Jak si podle vás mužstvo herně sedlo?

Nevím, kdo co před sezónou předpokládal. Výsledky v přípravě byly zavádějící, hráči se opravdu hodně točili. Je to prostě fotbalový koloběh, dobří hráči chtěli jít za lepším. Je to naše vize „vychovat" hráče, aby se posouvali a prosadili v první lize. Musím zaťukat, že zatím nám to funguje.

Věkově jste nejstarším hráčem ve varnsdorfské kabině. Máte tam hlavní slovo?

Je pravda, že služebně jsou tady starší hráči jako Radek Porcal, Pavlo Rudnytskyy nebo Petr Zieris. Věkem ale jsem mezi zkušenějšími a snažím se mladým hráčům co nejvíce pomáhat.

V dalším kole jedete na půdu nováčka z Prostějova. Co od zápasu čekáte?

Hlavně dalekou cestu (usmívá se). Prostějov jsem viděl proti Olomouci, naposledy smolně prohráli. Nečeká nás nic lehkého. Musíme podat výkon na hranici nasazení a pořádně to odbojovat. Pak se uvidí, na co to bude stačit.

Zdroj: http://decinsky.denik.cz/fotbal_region/priznal-tec-kdyby-padl-gol-platil-bych-smal-se-samoel-20160823.html

Čtvrtek 10.01. | 10:30
Muži