NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 30.09. | 18:00   /    FC Zbrojovka Brno - FK Varnsdorf

Z Prostějova s plným počtem bodů

1. SK Prostějov - FK Varnsdorf  0:1 (0:0)

branka: vlastní Sus

Žluté karty: 72. Sus (PRO) – 30. Houser (VDF), 36. Zieris (VDF), 90+3. Daníček (VDF)

A mužstvo dnes zajíždělo na "výlet" do dalekého Prostějova k nováčkovi letošního ročníku FNL. Za velmi teplého počasí nastoupily týmy k utkání v těchto sestavách

1. SK Prostějov: Kofroň – Hirsch, Sus, Schuster, Pančochář – Šteigl (64. Štrombach), Fládr, Skwarczek, Langer (C) (80. Píchal) – M. Machálek (76. Petržela), Kroupa (C).

Náhradníci: Neoral – Machynek, Rus, Petržela, Zapletal, Píchal, Štrombach.

FK Varnsdorf: Samoel – Zieris (C), Neuberg, Filip – Rys, Houser (68. Beránek), Daníček, Richter, Knejzlík – Durdević (83. Kozma), Fotr (78. Rudnytskyy).

Náhradníci: Porcal – Beránek, Dordič, Novotný, Čurgali, Rudnytskyy, Kozma.

Rozhodčí: Pechanec – Matějček, Vít

Diváci: 820

Daniel Richter: "Dnes jsme čelili Prostějovu, na který jsme se připravovali během týdne. Očekávali jsme, že budou hrát dlouhé balony na vysoké útočníky, což se potrvdilo. V prvním poločase jsme byli lepším týmem, ale nevyužili jsme naše gólové šance. Druhý poločas jsme začali aktivně, měli jsme několik dalších střel bohužel bez gólu. Nakonec jsme se prosadili po centru ze strany, kdy si domácí srazili míč do vlastní brány. V posledních minutách jsme přežili několik závarů a standartních situací a odvážíme si tak vybojované 3 body.

Do zápasů se po delší zdravotní pauze vrátil Pavlo Rudnytskyy: "Dneska to jsou pro nás důležité 3 body, myslím si, že jsme byli celý zápas lepším týmem, akorát škoda, že jsme neproměnili nějaké šance už v prvním poločase, nakonec jsme vyhráli šťastným gólem a jsme za to rádi ... Já osobně se cítím dobře a jsem rád, že už mám zdravotní problémy za sebou a teď už naplno trénuju."

Hodnocení trenérů po utkání pro prostějovský web

Miroslav Takáč se zaměřil spíše na výkon mladých hráčů. „Byl to vyrovnaný zápas, rozhodl jeden šťastný gól, před ním jsme šli tři na jednoho, ale situaci jsme nevyřešili. Pro nás dnes nešťastná porážka po vyrovnaném zápase. Spíše mě zaráží, že to dnes nebylo z našeho pohledu až tak fotbalové. Máme plno mladých kluků, kteří by měli v zájmu své fotbalové budoucnosti hrát jinak. Liga je o úplně jiném fotbale, což si musí uvědomit, jestli se chtějí posunout někam dál. Ve druhé lize bude každý zápas těžký, těžko se budou sbírat body a dnes jsme je doma ztratili, tak je budeme muset přivézt z venku,“ nevidí jinou možnost.

Trenér Varnsdorfu Roman Veselý viděl jako největší pozitivum nulu na kontě vlastního gólmana. „Samozřejmě jako každé utkání i toto na prostějovské půdě bylo těžké, což jsme ale očekávali. První poločas jsme mohli jít do vedení, vytvořili jsme si dvě, tři šance, které mohly skončit gólem, nakonec padnul až vlastní gól. Od té doby jsme nehráli dobře, co se týká mezihry a zpřesnění finální fáze. Byly tam situace, které volaly po gólu. Prostějov hrál vabank, pomáhal si nákopy a tlakem vysokých hráčů vytvářel závar, ale naše obrana, až na drobné výjimky, pracovala spolehlivě. Opět jsme dnes nedostali gól, toho si cením. Myslím si, že tři body odsud jsou hodně důležité,“ vyjádřil svou spokojenost.