NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 28.10. | 14:30   /    FK Varnsdorf - FK Ústí nad Labem

Radek Porcal odešel na hostování do Liberce

Dlouholetá opora Varnsdorfu,  brankář Radek Porcal,  podepsal hostování ve Slovanu Liberec do 30.6.2017. Namísto něj přichází Ondřej Kolář, který je momentálně na reprezentačním srazu a ve Varnsdorfu se objeví již podruhé.

Radku, právě jsi odešel do prvoligového Slovanu Liberce na roční hostování. Jak se vůbec tento přesun zrodil? Jak se dostane rodák z malé vesničky Kounov do první ligy?

Bylo to strašně rychlé v pátek mě Liberec kontaktoval a pak to nabralo rychlý spád. Dá se říci, že v sobotu jsme byli domluveni a i diky panu Gabrielovi se tento přesun uskutečnil. Děkuji klubu za to, že mi tento rychlý přesun umožnil. Jak se dostane? Od mala pro mě neexistovalo nic jiného než fotbal. Přišel jsem o rodinné dovolené, i volný čas.....Hodně mě naučil můj otec, který byl na mě od mala přísný a vychoval, ze mě férového chlapa. A samozřejmě je za tím hodně dřiny. Tohle je má odměna za tu veškerou dřinu. A další mnohem větší dřina mě teď, čeká proto, že budu chtít trenérům dokázat, že neudělali chybu.

Ve Varnsdorfu jsi měl neotřesitelnou pozici jedničky, dalo by se říci jako Petr Čech v reprezentaci. „To se jistě Mírovi Samuelovi ulevilo“. Co říkáš na jeho výkony?...čtyři kola, tři čistá konta, jeden obdržený gól.

Musím říct, že Míra je supr parťák, vždycky mi přál a nezažil jsem za dobu, co jsme spolu pracovali, od něj nějakou podpásovku. Já můžu odejít s klidným srdcem, protože Míra je skvělý gólman a post jedničky si zaslouží a na začátku sezony to jen potvrzuje.

V Liberci je i tvůj velmi dobrý kamarád Radim Breite, na toho se určitě velmi těšíš. Co říkáš na to, že při tréninku na tebe bude střílet vítěz Ligy mistrů Milan Baroš?

Tak s Radimem jsme dlouholetí přátelé a těším se na něj strašně moc. Na začátku mi bude se vším pomáhat a ukazovat, jak to v klubu chodí. No hlavně doufám, že mu alespoň jednu střelu chytím :-). Bude to pro mě obrovská škola.

Minulý týden byl Liberec nalosován do základní skupiny Evropské ligy k Fiorentině, Paoku a Karabachu. Podle mě je to z pohledu postupových ambicí velmi hratelná skupina, jak se těšíš na utkání v základních skupinách a na výlety do Itálie, Řecka a Ázerbajdžánu?

Nepřísluší mi hodnotit, zda je to hratelná či nehratelná skupina, jsem v Liberci den i s cestou. Ale samozřejmě budu chtít, aby se celému týmu dařilo a bojoval o postup do další fáze. Na zápasy se samozřejmě moc těším, bude to zážitek, je přeci jen rozdíl hrát proti, ve vší úctě k soupeřům, třeba ve Vlašimi a pak chodit po trávě ve Fiorentině.

Co říká na tvůj přesun rodina, určitě jsou na tebe všichni pyšní a jsou rádi, že se ti splnil sen, ale na druhou stranu nebudeš teď přeci jenom s rodinou trávit méně času, dcera nastupuje do první třídy, syn do školky..?

Rodina mě vždy podporovala a tenhle přesun my všichni přáli.Ve Varnsdorfu budu i nadále žít, tak že doufám, že to vše se ženou v poklidu zvládneme.

Během této sezóny jsi již druhý brankář po Martinu Dúbravkovi, který do Liberce přišel. Jak se popereš o post jedničky v takto silné konkurenci?

Konkurence je veliká, ale jak už jsem řekl, vše záleží jen na mně, na nikom jiném.

Neděle 28.10. | 09:30