NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 21.10. | 15:30   /    FC Bellier & Sellot Vlašim - FK Varnsdorf

Předzápasový rozhovor s trenérem Veselým

V minulém kole jste zvítězili na půdě Vítkovic 3:2 po hektickém závěru, kde jste otočili výsledek v posledních 5 minutách, jak hodnotíte tento velmi důležitý zápas?

Hodnotím ho bezesporu pozitivně. Dokázali jsme dvakrát otočit výsledek a to je vždy velký impuls pro tým. Navíc jsme hráli v jiném rozestavení či herním stylu nežli ta předchozí utkání a hráči to zvládli vcelku dobře.  Ale celkově to byl povedený zápas, takový více otevřený, na každé straně byly šance. O půli jsme apelovali na kluky, že tady bychom chtěli body udělat a ono se to povedlo. Nakonec sice až v závěru, ale to k fotbalu patří. Za ten enormní tlak v posledních dvaceti minutách jsme to úsilí korunovali v poslední minutě, to byla povedená třešnička.

V 68. minutě jste byl vykázán na tribunu, co se stalo?
K fotbalu patří emoce a byly i tady, ale myslím, že nic vulgárního bych směrem k sudímu nepoužil. Bojoval jsem za kluky, prostě jsem byl vtažen do utkání nějak více, taky jsem cítil, že chceme bodovat. Jinak mě trochu vyvedlo z míry, že po faulu na Richtera za stavu 2:1 se nekopala penalta. Hned po zápase jsem šel za sudím a omluvil se za to, že mu vstupuji do utkání a podali jsme si ruce. Po patnácti letech trénování je to můj první prohřešek vůči sudím, já jen doufám, že  také poslední, snažím se být vždy korektní.

V neděli Vás čeká Třinec, kterému se na začátku sezóny vůbec nedaří. Berete něco jiného než tři body a jak se na tento zápas připravujete?
Připravujeme se poctivě jako na každý jiný druholigový zápas. Třinec je teď sice dole v tabulce, ale to v této soutěži nic neznamená. Naopak přišli jim kvalitní hráči Hošek, Ižvolt, uzdravil se stoper Avdič. Třinec svou sílu má bezesporu.  My zase doufám už vyřešíme také naší marodku a do utkání dáme všechny síly.  Navíc jsme teď dva zápasy doma nevstřelili gól a i to bude hlavním hnacím motorem pro kluky, potěšit naše skvělé fanoušky.

Vstup do sezóny se velmi vydařil, jak zatím hodnotíte práci s novým týmem?
Tohle nemám rád, na to je příliš brzy něco hodnotit. Pořád platí, že máme hodně mladý tým a budeme chtít kluky motivovat k co nejlepšímu výkonu. Musíme zůstat nároční k hráčům při tréninku, oni nám to pak vrátí na hřišti při zápase. A já věřím, že oni jsou stále hladoví něco dokázat, vyhrávat, někam se posunout. A další šanci k tomu budou mít v neděli. Navíc cítím, že ten tým je hodně soudržný

V minulých dnech Varnsdorf opustila dlouholetá opora brankář Radek Porcal, naopak do Varnsdorfu míří talentovaný brankář Ondřej Kolář. Jak vnímáte tuto změnu?
Odešla velká persona jak na hřišti, tak v kabině, ale takový je prostě fotbal. Radkovi všichni přejeme aby v lize uspěl, vždyť to je přece cíl každého z nás co děláme fotbal. Přišel Ondra Kolář, je členem reprezentační U21, takže by měl být také dobře připraven. Už jednou jsem tady říkal, že fotbalový tým je živý organismus, pořád se v něm něco děje. Na nás trenérech a vedení pak je abychom to dokázali usměrnit

Kádr pro podzimní část sezóny je již uzavřený, nebo můžeme ještě očekávat nějaké změny?
Ano, kádr zřejmě zůstane již v této podobě. Sice nějaká jednání ještě probíhají  vzhledem k dalším zraněným hráčům Filipovi a Houserovi, ale těžko můžeme čekat, že by přišel nějaký spasitel. Naopak ta tíha zodpovědnosti bude stále ležet na těch hráčích, co tady tu sezonu rozjeli. A oni jsou hladoví něco dokázat.

A jak se Vám jeví noví hráči, kteří do týmu přišli?
Většina těch mladých kluků má kariéru před sebou.  Někteří z nich již také pochopili, že na současný fotbal musí být dnes daleko více fyzicky připraveni. Není to jen o jednom či dvou trénincích denně, ale je třeba si dávat ve všem navíc. Upravit jídelníček, věnovat se více regeneraci, zpevnit celkově tělo, přidávat si fotbalové věci. Pochopit, že nejenom talentem je přeci člověk živ, ale je třeba dělat něco navíc. Ale já myslím, že už teď vidím, že tady máme kluky co rostou pro ligu, tak snad se nemýlím....

Jaký je zdravotní stav mužstva?
Těžká otázka, ale vzhledem k soupeři nechci specifikovat, protože není zdaleka ideální.  Naši doktoři a maséři mají do neděle co dělat..

Sobota 20.10. | 10:00
Sobota 20.10. | 10:00