NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 30.09. | 18:00   /    FC Zbrojovka Brno - FK Varnsdorf

Rozhovor s Radkem Porcalem

Vyzpovídali jsme Radka Porcala, bývalého kapitána A týmu, který je nyní na hostování ve Slovanu Liberec. Nejenže je to skvělý fotbalista, ale také člověk s velkým srdcem. Když při nehodě blízko jeho bydliště poskytl okamžitou pomoc.

Dcerka byla venku se psy a křičela ,že se venku stala nehoda, tak jsme se ženou rychle vyběhli a běželi tam, manželka běžela pro deky, protože lehce pršelo a byla zima, já běžel k autu, kde sousedi vyndavali z auta děti, kouknul jsem k řidiči, který v šoku seděl, nevěděl o světě a v klíně mu ležela zaklíněná manželka.. Snažil jsem se rychle otevřít dveře, ale byly zaseklé, nešly otevřít, bylo to hrozné, do dnes nevím jak, ale prostě jsem s těmi dveřmi lomcoval, jak to šlo a ty dveře jsem prostě vyrval, byl tam se mnou ještě jeden kluk co jel okolo a přišel mi pomoct, tak jsem vyndal pána, on si ho vzal stranou a staral se o něj. Já si rychle sedl k paní, probral jsem ji, narovnal a držel jí hlavu v rovině, zároveň ještě držel ránu, měla ošklivou ránu na hlavě na pravé straně, která dost krvácela . Vyndal bych ji také, ale bál jsem se, abych jí ještě víc neublížil, ona mi mezitím ještě padala do mdlob, křičel jsem na ní, že nesmí spát, ať se mnou mluví, chudák jen něco zamumlala a zase málem omdlela, držel jsem ji při vědomí dokud nepřijeli hasiči, těm jsem pak pomohl dát jí límec a zafačovat ránu a nechal zbytek na odbornících. Okolo mě vím jen ,že manželka s paní Jarkou hlídali a starali se o malé kluky, jeden byl asi 4lety a druhé bylo ještě miminko, bohužel jeli také v tom autě a sousedé co tam byli s námi zase pomáhali s teplem, nosili ještě deky do kterých zabalili koho bylo třeba a pod.. ten zlomek lidí, co jsme tam byli, byl skvělej, každej do příjezdu hasičů a sanitek pomohl, jak mohl. Bylo to šílené, rodině přejeme hlavně zdraví.

Na podzim jsi odešel hostovat do Liberce..jak tě liberecká kabina?
Myslím si, že kluci v kabině mě přijali velice dobře. Jak už jsem ale říkal, výhodou bylo, že v týmu byl Radim Breite, který si tam už vybudoval velice slušnou pozici, tak že adaptace byla bez problému.

Jaký je rozdíl v trénincích mezi 1. a 2. ligou?
Tady musím přiznat, že v tom je velký rozdíl. Mluvím jen za gólmany, protože tam máme každý trénink vymezený čas jen pro sebe a během toho dostáváme slušně do těla. Kdežto hráči si na druhé straně hrajou báčko .

S Libercem jsi dost cestoval..zvykl by sis?
Tak jelikož mám panickou hrůzu z létání, tak bych tuhle část cestování nejraději neabsolvoval, ale co se dá dělat. Naštěstí mi létání pomáhá překonat talisman od dcery.

Do Varnsdorfu se vrátil trenér Frťala...vrátíš se i ty nebo zůstaneš v Liberci do konce hostování?
Podle posledních zpráv budu i na jaře pokračovat v Liberci.

Sledoval jsi varnsdorfské kluky během podzimních utkání? Co říkáš na umístění v tabulce a na trenérskou změnu?
Kluky jsem sledoval a pokud byl čas zašel jsem i na stadion. Myslím si, že bodů mohlo být více, ale na druhou stranu i méně. Kluci měli smůlu na zranění a nemoci. Doufám, že na jaře kluci poletí tabulkou vzhůru. Co se týče trenérské změny, tak mi nepřísluší to nějak komentovat. Je to rozhodnutí vedení klubu.

Jak budeš trávit vánoce? Kdy vám začíná zimní příprava?
Vánoce budu jako každý rok trávit se svou ženou a dvěma dětmi, už se na ně moc těšíme. Přípravu začínáme 3.ledna.

Závěrem bych chtěl všem fanouškům popřát krásné svátky a hodně zdraví do nového roku.