NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 30.09. | 18:00   /    FC Zbrojovka Brno - FK Varnsdorf

S Jabloncem jsem uhráli cenný bod

Dnes jsme vstoupili do zimní Tipsport ligy. V Mladé Boleslavi vládlo nefotbalové počasí. Bylo zataženo a mrzlo. Vstup do první půlu vyzněl lépe pro Varnsdorf. Hned ve třetí minutě se prosadil Jan Neuberg a otevřel tak skóre utkání. Po půl hodině došlo k vyrovnání stavu, když brankáře Samoela překonal Mihalík. Střelou na zadní tyč vrátil Varnsdorfu, na konci druhého poločasu, vedení Oskar Fotr. Začátek druhé půle se naopak vydařil lépe Jablonci, když se osamocený Diviš dostal je střele a neminul. V závěru zápasu si Varnsdorf vypracoval ještě dvě šance, ale stav utkání zůstal stejný.

FK Jablonec nad Nisou - FK Varnsdorf 2:2 (1:2)

branky: 31. Mihalík, 48. Diviš – 2. Neuberg, 42. Fotr

Sestava Jablonce: FK Jablonec: Hrubý – Masopust, Beneš, Hübschman, Pernica – Kubista, Pospíšil – Diviš, Mihálik, Hanousek – Tecl
Náhradníci: Richter, Houser, Končal

Sestava Varnsdorfu: Samoel – Štěpánek, Zieris, Neuberg, Knejzlík – Rudnytskyy, Zbrožek, Daníček, Bílek – Fotr, Durděvič

Náhradníci: Beránek, Novotný, Dordić, Luňák, Kavka, Švantner, Kolář

Střídání: 46´ odešli Zieris, Knejzlík, Rudnytskyy přišli Beránek, Novotný, Dordič

58´ odešel Durdević přišel Štěpánek

63´ odešli Fotr, Štěpánek přišli Luňák, Kavka

Hodnocení trenéra Frťaly: V první řadě si musím pochválit terén, který byl na výborné úrovni. My se od pátku právě s terénem hodně pereme. Hlavně pro hráče to byl balzám. Co se týká přípravy, tak se nám proti Jablonci dlouhodobě daří. I teď jsme uhráli příznivý výsledek. Takže po všech stránkách bereme tento zápas pozitivně.

Kristián Zbrožek: Dnešní utkání se hrálo v hodně mrazivém počasí a myslím si, že jsme to zvládli dobře. První poločas byl z naší strany hodně slušný a plnili jsme taktické věci, co jsme si řekli a dali jsme dvě krásné branky a vytvořili jsme si i nějaké slibné šance. Druhý poločas nám trošičku vázla rozehrávka a Jablonec držel více míč a nějaké šance si také vypracoval. Remíza si myslím je spravedlivá. Ale pro nás určitě povzbudivá. Zimní přípravy rádi nemáme, ale víme, že to prostě k tomu patří ta dřina a žijeme z toho vlastně celý rok... někdo to kouše lépe někdo hůře.

Míra Samoel: Jednalo se o první zápas v zimní přípravě a navíc proti dobrému soupeři. Ač bylo mrazivé počasí, tak jsme se na zápas těšili, užili si ho a myslím, že máme na čem stavět. Zápasy jsou vždy zpříjemněním dlouhé zimní přípravy. Já osobně jsem se na zimní přípravu a na zápasy už těšil. Co se týče mrazivého počasí, tak já mám zimu rád a i zimní sporty, takže si to užívám.

"Šance v zápase byly a to na obou stranách, škoda jen, že jsme jich víc neproměnili. Ale byl to pro nás první těžší soupeř. Jsem rád, že se hlavně nikomu nic nestalo. V základní sestavě jsme zkusili dva stopery, kteří spolu hráli před půlrokem stabilně. Beneš a Pernica se po delší pauze zapojili do přípravy. Polovina hráčů dnes hrála celý zápas, druhá polovina trénovala. V sobotním přípravném zápase se to obrátí." hodnotil pro jablonecký web dnešní utkání trenér Zdeněk Klucký.