NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 23.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FK Fotbal Třinec

Baníku jsme odolávali 61.minut

FC Baník Ostrava - FK Varnsdorf 1:0 /0:0/

Branka: 61. Sus

Žluté karty: 77. Urgela (OVA) – 76. Knejzlík (VDF), 84. Zieris (VDF)

FC Baník Ostrava: Vašek – Sus (81. Mondek), Pokorný, Zápotočný (C), Hučko – Hrubý, Nerad (46. Mičola), Hlinka, Breda, Helešic – Jakubov (46. Urgela).
Náhradníci: Šustr – Granečný, Pekár, Mondek, Celba, Mičola, Urgela.

FK Varnsdorf: Samoel – Novotný, Zieris (C), Lischka, Knejzlík – Beránek (75. Švantner), Zbrožek – Bláha, Durdević (71. Dordič), Richter (66. Bílek) – Fotr.
Náhradníci: Porcal – Dordič, Kozma, Bílek, Daníček, Cennerazzo, Švantner.

Rozhodčí: Martin Nenadál – Jaroslav Kubr, Petr Vít

Hodnocení trenérů:

Zdenko Frťala (Varnsdorf): „Zápas jsme prohráli hodně vzácným a laciným gólem. V prvním poločase měl Baník dvě stoprocentní šance, které ale neproměnil. Na druhé straně i my jsme měli v první půlce dvě velké šance, takže se dá říct, že by utkání slušela spíše remíza. Baník hraje od prvního kola pod velkým tlakem, protože do ligy postoupit musí. Ono to není jednoduché. Ale mají v zádech fantastické publikum, které je tlačí za svým cílem. Každý soupeř, včetně nás, přijede do Ostravy ohromně motivovaný. Je třeba si uvědomit, že tady řada kluků už třeba nikdy ani hrát nebude. Baník to má těžké, ale na druhé straně klobouk dolů před nimi, že dokáží vyhrávat i 1:0."

Vlastimil Petržela (Baník): „Zase se potvrdilo, že pro nás už nebude žádné lehké utkání. Zase jsme si zápas zkomplikovali tím, jak jsme v prvním poločase naložili s vyloženými šancemi. Já myslel, že se toho už zbavíme, ale ten problém tady přetrvává. Pak jsme tedy museli změnit plán a museli jsme za každou cenu tři body vybojovat. Tomu taky odpovídali změny v sestavě o poločase, kdy jsme na hřiště poslali Mičolu. Ten opět ukázal, že umí na hřiště přinést bojovnost a nasazení. Zase jsme vyhráli 1:0, což je pozitivní. Tohle zdobí i některé úspěšné ligové celky, které umí vyhrávat zápasy, kdy se jim tolik nedaří. Zásluhu na tom má i gólman Petr Vašek, který má nejvíce vychytaných nul. I dneska nás tam v prvním poločase podržel. Hrát na krásu už prostě nemůžeme, musíme získávat body a tomu vše podřizujeme. Když se nám nepodaří v úvodu skórovat, tak nám chybí větší lehkost ve středu hřiště. Obecně je tlak na hráče obrovský. Já si z toho dělal během sezony většinou srandu, ale i já musím přiznat, že s blížícím se koncem soutěže to i na mě trošku působí. Nebudu mluvit o vedení, ale řeknu to tak, že jsem tady ze všech nejméně nervózní."

Oskar Fotr: Vzhledem k průběhu utkání si myslím, že při troše štěstí bysme si mohli odvést bod. Začátek zápasu patřil Ostravě, tam nás podržel Míra Samoel. Potom jsme si i my vytvořili pár šancí. Celkově nám ale chybělo lepší řešení brejkových situací a přesnost ve finální fázi. Ve druhé půli jsme se na chvili dostali pod tlak a Ostrava z toho vytěžila gól. Na ten už jsme nedokázali reagovat. Osobně jsem dost zklamanej. Věřil jsem v lepší výsledek.