NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 25.11. | 13:30   /    FC MAS Táborsko - FK Varnsdorf

David Breda, narodil se 4.1.1996

Mateřský klub /poslední klub: FC Hradec Králové / FK Jablonec

Jaké týmy jsi vystřídal? FC Hradec Králové / FK Jablonec

Kdy jsi začal hrát? Jak ses dostal k fotbalu a jak dlouho se mu věnuješ? Fotbal jsem začal hrát v šesti letech v Hradci, takže se mu věnuji asi 15 let. K fotbalu mě přivedl táta.

Na jakém postu jsi začínal? Ze začátku jsem střídal snad všechny posty, ale posledních pár let už hraji pouze v záloze.

Jaké máš vzdělání? Vystudoval jsem Obchodní akademii v Hradci Králové.

Oblíbený tým? Žádný konkrétní oblíbený tým nemám, líbí se mi týmy co hodně drží míč. Takže Bayern, Barcelona...

Fotbalový vzor? Vždycky jsem měl nejradši Davida Villu, ale ten hraje v útoku. Na mém postu určitě Steven Gerrard.

Máš nějaký rituál před zápasem? Žádný rituál nemám.

Jaké máš koníčky, jak trávíš volný čas? Volný čas trávím s přítelkyní a teď nově s pejskem, kterého jsme si pořídili. Rád také hraju PS4 a sleduju americký fotbal

Jaké jsou Tvé cíle a sny? Chtěl bych být co nejlepším fotbalistou, hlavně abych si mohl říct, že pro to dělám maximum.

Vzpomínáš si na první gól a poslední gól? Na první gól si nevzpomínám to bylo asi na nějakém halovém turnaji za minižáčky. Poslední jsem dal v přípravě za Jablonec, proti Vlašimi. A úplně ten poslední nyní za Varnsdorf v zápase s Hradcem.

Měl jsi někdy krizi a chtěl jsi skončit s fotbalem? Když jsem si přetrhl vazy v koleni, to určitě nebylo příjemné období a měl jsem různé myšlenky. Pak jsem si ale vždycky říkal , že fotbal je pro mě všechno a mám ho nejradši, takže bych určitě neskončil.

Kolik času věnuješ přípravě? Myslím si že dost, každý den dělám nějaké cvičení ať už na sílu nebo kompenzační, i teď když jsem ve Varnsdorfu, tak v Jablonci chodím často cvičit s klubovým fyzioterapeutem, který měl hlavní zásluhu na tom, že jsem po zranění kolene zase zpět na hřišti.

Jaké jsou Tvé nejsilnější fotbalové stránky? Asi to bude práce s míčem a fotbalové myšlení.

Co říkáš na výsledky Varnsdorfu v podzimní části sezony? Myslím že si to takhle nikdo nepředstavoval, ale kluci tu jsou šikovný a věřím, že když všichni budeme táhnout za jeden provaz, tak se to určitě zlepší .

Myslíš si, že budeš pro Varnsdorf přínosem? Doufám, že budu :)

Jak jsi ve Varnsdorfu spokojený? Jsem velmi spokojený, trenér Frťala je super, pod ním jsem hrál již v Jablonci, dal mi šanci a začal hrát v 1. lize. Kluci mě taky vzali v pohodě, takže po všech stránkách jsem šťastný.

Jak probíhá tvůj den, když tě čeká mistrovské utkání? Den neprobíhá nějak neobvykle, ráno si dám něco k snídani, jedeme s klukama do Varnsdorfu, máme týmové rozcvičení a oběd. Potom si každý děla co chce až do srazu, já většinou chodím na kafe a pak už se pomalu připravuji na zápas.

Jak hodnotíš v utkání s Hradcem? Dnešní výkon si myslím, že byl velmi kvalitní, rvali jsme se jeden za druhého a přidali k tomu i kvalitu. Pak jsme dali gól, ale bohužel za chvíli dostali červenou a skoro půlhodiny dohrávali v deseti. Hradec jsme do ničeho většího nepouštěli, ale bohužel po jednom rohu se to odrazilo do brány. Celkově si myslím, že jsme Hradec přehráli a je velká škoda, že jsme to neudrželi.