NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 25.11. | 13:30   /    FC MAS Táborsko - FK Varnsdorf

"A" Vyloupili jsme Jihlavu

FC VYSOČINA JIHLAVA - FK VARNSDORF  0:1 (0:0)

Domácí byli sice od první minuty aktivnější, ale postupně převzali iniciativu hosté. Nejprve se ještě nepovedlo zakončit Kotišovi, ale v 17. minutě už Martan přesně našel Melunoviče a ten zakončil rychlý brejk vedoucím gólem.

Domácí se poté do konce poločasu snažili vyrovnat, ale varnsdorfská obrana byla pozorná, navíc jihlavské akce neměly potřebnou kvalitu ve finální fázi. Obraz hry se nezměnil ani ve druhé půli. Jihlava se sice snažila, ale jejich úsilí přišlo i díky výborné obraně hostí vniveč.

V 54. minutě se sice Karlík trefil zhruba z dvaceti metrů mezi tři tyče, ale Kovář jeho pokus v pohodě lapil do své náruče. O pět minut později zkoušel střelecké štěstí i obránce Obert, ale i jeho ránu k tyči hostující gólman nadvakrát zneškodnil.

Varnsdorf se s přibývajícím časem soustředil už většinou pouze na bránění, výjimkou bylo zakončení Rudnického, ale jeho pokus nebyl dostatečně prudký na to, aby nadělal Blažkovi nějaké starosti.

Domácí fanoušci se nakonec závěrečného tlaku v podání Vysočiny nedočkali a naopak mohli podruhé v utkání smutnit. Pět minut před koncem totiž ještě vylekal Blažka svou střelou z přímého kopu Radim Breite.

Jihlava sice držela po většinu zápasu míč na svých kopačkách, ale v koncovce byla naprosto bezzubá a už potřetí ze čtyř jarních střetnutí vyšla střelecky naprázdno. Varnsdorfu stačil jediný gól k cennému vítězství a k prozatimnímu posunu na devátou příčku tabulky, Vysočina zůstává třetí.

Branka: 17. Melunovič. ŽK: Velický, Komárek - Kotiš. Rozhodčí: Býma - Tacina, Marek. Diváci: 1890.

Sestavy:
FC Vysočina Jihlava: Blažek - Obert, Halama, Komárek, Karlík - Helísek (81. Gabriel), Jungr (61. Sedláček), Velický, Kučera - Mešanović, Tecl.
FK Varnsdorf: Kovář - Tvaroha, Filip, Stehlík, Hozda - Kotiš, Cana - Martan (90. Pimpara), Breite (86. Hikspoors), Rudnytskyy - Melunovič (61. Chod).

Trenér Zdenko Frťala: "Samozřejmě si vážíme třech bodů, které jsme získali na soupeřově hřišti. A co se týče utkání, tak jsme šli do zápasu s tím, že chceme hrát po stranách, protože tam máme rychlé typy hráčů. Ty jsme využili a jistou měrou i při vstřelené brance. Druhá půle byla o vůli a v závěru jsme měli štěstíčko, protože byl závar před naší brankou. Z mého pohledu jsem tedy velmi spokojen s výsledkem a s přístupem hráčů k utkání.“

Asistent Pavel Hradiský: "Jsou to pro nás cenné tři body. V prvém poločase jsme se snažili podržet kombinací míč ve středu pole, nepouštět domácí do hry a hrozit z brejků po křídlech s následnými centry za obranu.  Přesně tak se zrodil první gól. Po změně stran jsme očekávali nápor domácích, ale ten přišel až po odstoupení Melunoviče po likvidačním faulu jihlavského stopera Komárka. Ztratili jsme tak výšku zejména při množících se standardních situacích Vysočiny. Kluci však vše zvládli vzadu na jedničku, škoda jen, že nám nevyšel nějaký brejk, zejména ten Rudnytského volal po druhé brance."

Záložník Denis Cana: "Dnes se hrálo tvrdě, všichni jsme do toho dali maximum a vyhráli jsme. Ukázali jsme, že jsme dobrý tým a že můžeme hrát se všemi ostatními týmy v lize. Myslím, že si zasloužíme lepší pozici v tabulce, i když je nyní na tabulku už mnohem hezčí pohled. Vítězství ještě musíme potvrdit zápasy doma a pak bude situace ještě výrazně lepší."

Střídající ofenzivní hráč Vlasta Chod: "Do zápasu jsme šli s cílem bodovat a to se nám na 100 % vyplnilo, chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany a hrozit rychlýmy brejky, což se nám vyplatilo, když po levé straně rychlostně unikl Láďa Martan a předložil do vápna perfektní nahrávku na Meluna, který nekompromisně proměnil!! Domácí jsme tak dostali ještě pod větší psychický tlak, který jim společně s ubývajícím časem svazoval víc a víc nohy. Důslednou poctivou defenzivní hrou celého týmu jsme náskok udrželi a odvezli si 3 body, které nás přibližují k našemu společnému cíli. "

Křídlo Ladislav Martan: "Tak byl to pro nás dost fyzicky a i psychicky náročný zápas, chtěli jsme pozorně bránit a vyrážet do rychlých protiútoků a nakonec se nám vcelku brzo z jednoho z nich podařilo dát branku, s čímž asi Jihlava moc nepočítala. Druhý poločas si myslím, že jsme trochu vyklidili pole, ale i díky tomu, že nemohl dál ve hře pokračovat Melunovič, který vepředu podržel spoustu balonů, ale myslím si, že ho výborně nahradil Vlasta Chod a taky nám v závěru už trochu docházeli síl. Škoda, že jsme nepřidali druhou branku, která by nás trochu uklidnila a určitě byl také hodně důležitej zákrok Přemy Kováře kolem 70. minuty.Jinak si myslím, že jsme všichni podali týmový výkon a byli jsme za to odměněni výhrou v Jihlavě, což asi od nás málo kdy čekal."

Video ze zápasu naleznete zde: