NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Sobota 23.02. | 13:00   /    FC MAS Táborsko /Nymburk/ - FK Varnsdorf

"U19" Ani Letohrad jsme neporazili

FK Varnsdorf U19 - FK OEZ Letohrad  1:2 (0:1)

Branka:  Kučera (80.)

Sestava:  Linhart - Šimoník, Knížek, Kuba (70.Demeter), Šiška - Hauer (83. Pešek), Válek - Kučera, Horák, Král - Vinš.

Statistika:  střely na branku 6:5, střely mimo 5:4, rohy 5:5, ofsajdy 2:1, fauly 15:20

Trenér Pavel Hradiský: "Neustále se potýkáme s velkým množstvím nemocných hráčů (tentokrát Vomáčka, Honců, Ruszó, Šolc, Šolín), ještě jsme letos ani jednou nemohli nastoupit v nejsilnějším složení. Přesto jsem dnes věřil v úspěch. Bohužel už ve 3. minutě jsme po rohu nedokázali opakovaně odkopnout míč a soupeř nás za to potrestal vedoucím gólem. Postupem času jsme se oklepali a začali mít navrh. Velkou šanci jsme měli ve 28. minutě, kdy po  faulu hostujícího brankáře na Vinše kopal Válek penaltu, bohužel jeho slabou střelu Wendl kryl. Po změně stran jsme se snažili vyrovnat, měli jsme uzemní převahu, ale v 76. jsme inkasovali do odkryté obrany druhý gól. Vzápětí se trefil pěkně Kučera, ale to už bylo z naší strany vše. Jsem zklamaný nejen z výsledku, ale i ze hry některých jedinců, to si ale vyříkáme v pondělí."

O názor na odehraný zápas jsme požádali i některé hráče.

David Kuba, obránce: "Začátek zápasu jsme moc nezachytili a po chybné komunikaci mezi naší obranou a brankářem jsme dostali gól. Pak jsme se zvedli a vytvořili si pár slibných šancí, který jsme ale nevyužili. Navíc jsme neproměnili ani penaltu. Po změně stran jsme měli chvilku tlak, ale potom jsme začali upadat a soupeř dal druhý gol. Kučera sice dokázal snížit na 2:1, ale nějakou větší šanci jsme si už nevytvořili."

Martin Šiška, obránce: "Zbytečně inkasovaný první gól hned na začátku, po první standardce. Jediné šance soupeře už pak byly z toho, že jeden z jejich útočníků zaběhl za celou obranu, jiné šance si do konce poločasu nevypracovali. My postupem času byli asi víc na balónu, vytvořili si 3-4 šance, po jedné z nich byla penalta, která se určitě měla dát... V druhém poločase jsme se už do tolika šancí nedostali, ale přesto tam nějaké byly. V závěru jsme hráli vzadu již jen na tři obránce ve snaze alespoň vyrovnat a soupeř toho využil po našem dalším neodkopnutém míči ke vstřelení druhého gólu. Po našem snížení Kučerou již nám moc sil nezbývalo, navíc musel odstoupit Hauer, přesto jsme ještě několikrát zahrozili. Je to škoda, dnes jsme měli určitě vyhrát."

Tomáš Knížek, obránce: "Dnes jsme odehráli zápas na domacím hřišti v Rumburku proti Letohradu, který je ve spodní části tabulky. Soupeř začal na 100% aktivně a hned na úvod se dostal do vedení po střele z vápna, která předcházela slabému odkopu z pokutového území.Soupeř počínal si celkem dobře, hlavně po stránce přechodu do útoku, avšak ve finální fázi neměli kvalitní koncovku a tudíž bránu nějak výrazně neohrožovali. Z naší strany nemůžu nic moc vytknout. Nějaké nepřesnosti byly jak v útoku, tak v obraně, ale nic závažného. Do šancí jsme se dostávali, ale neproměňovali. Největší šance byl pokutový kop, který nebyl úspěšně proměněn. V potaz musíme ale brát, že opět jsme nebyli v plné sestavě."

Miloslav Kučera, střelec gólu: " *K zápasu jsme nepřistoupili 100% koncentrovaní. Hned ve 3 minutě jsme inkasovali gól po rohovém kopu a nedůrazu ve vápně. Potom jsme si vytvořili několik šancí, které jsme nedokázali zakončit. Po několika šancích odpískal rozhodčí penaltu, kterou neproměnil Valek. Druhý poločas se odehrával spíše na soupeřově straně, ale nedokázali jsme se prosadit. Po prvním střídání se začalo hrát na 3 obránce, abychom se pokusili vyrovnat, ale soupeř odcentroval ze strany a balon spadl po přesné hlavičce za záda brankáře a bylo to 2:0. Po obdržené brance jsme se snažili ještě udělat něco s výsledkem, i když nebylo už moc sil.Tak se nám podařilo v 80. minutě snížit na 2:1 a nic dalšího se nám už nepovedlo. Byla to velká škoda, tento zápas jsme měli vyhrát."

Martin Válek, střední záložník: "Po předchozí porážce na Meteoru jsme celý týden tvrdě trénovali a připravovali se na nápravu. Už den před zápasem jsem byli všichni nahecovaní a chtěli doma Letohrad jednoznačně porazit,ale bohužel jsme brzo inkasovali. Bylo vidět,že nás ten gól nepoložil a snažili jsme se o vyrovnání,ale vedlo to jen ke střelám ze střední vzdálenosti. Pak se nám ale naskytla ta nejvyloženější příležitost a to zahrávat pokutový kop.
Bohužel moje "laxní" zakončení němělo nejmenší šanci na úspěch! Ve druhém poločase jsme Letohrad přehrávali,stejně tak jako v poločase prvním. Za Letohrad zlobili jen dva šikovní útočníci.
Bohužel nám jeden z nich dal velmi jednoduchý druhý gól, když byl nikým nehlidaný sám na malém vápně!
Potom se nám podařilo vyrovnat po ose Horák,Válek,Kučera. Víc už jsme bohužel nestihli... Věřím,že příští týden už bodové trápení protrhneme a odvezeme si 3 body! "

Pavel Hauer, střední záložník: "Do utkání jsme chtěli vstoupit od zabezpečené obrany a dát co nejdříve první gól,abychom se uklidnili a měli utkaní ve svých rukou. To se bohužel nepodařilo a hned v úvodu zápasu po soupeřově první standartní situaci jsem inkasovali. Snažili jsme se o vyrovnání, které bylo blízko v podobě pokutového kopu, který ale Martin Válek neproměnil. Nějaké náznaky ke vstřelení gólu byly, ale nedokázali jsme je využít. V poločase jsme si řekli, že je spousta času na otočení skore, ale jak minuty ubíhaly a my se snažili dát všechny síly do útoku, přišel trest v podobě druhé soupeřovy branky. Po inkasovaném góu jsme se snažili hrát pořád aktivně a tlačit se dopředu. Bohužel jsme dali už jenom jednu branku a to v dnešním utkání na body nestačilo..."

1.SK Motorlet Praha33
2.FK DUKLA Praha27