NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 25.11. | 13:30   /    FC MAS Táborsko - FK Varnsdorf

"U19" Vítězství s červenou příchutí

FKM Úpa U19  -  FK Varnsdorf U19  1:2 (1:1)

Branky:   Doubic (6.)  -  Vinš (44.), Hauer (65. z pen.)

ČK:   Neubauer (70.)  -  Ruszó (45.), Kučera (78.)

Sestava:   Linhart - Šimoník (90. Král), Knížek, Šiška, Šolc - Hauer (87. Válek), Honců - Ruszó, Kučera, Šolín (46.Vomáčka) - Vinš (83. Horák).

Statistiky zápasu:   střely na branku 3:9, střely mimo 4:6, rohy 7:2, fauly 11:14, ofsajdy 2:8

Trenér Pavel Hradiský: "V dnešním utkání hraném na umělé trávě v Trutnově se střela mužstva ze spodku tabulky. Lépe začali domácí, když už v 6. využil špatné vyběhnutí Linharta domácí útočník ke vstřelení uvodní branky. V dalších minutách měli hráči Úpy několik zajímavých příležitostí, naštěstí buď zasáhl náš gólman nebo branku netrefili. My jsme se prosadili až v závěru půle, kdy po pasu Honců unikl po křídle Kučera, naservíroval míč před branku Vinšovi, který se nemýlil - 1:1. Vzápětí se bohužel nechal úplně zbytečně po druhé žluté vyloučit Ruszó. O přestávce jsme si nastínili, co chceme hrát druhý poločas, trošku přeskupili řady a i v desítí šli s odhodláním do druhé půle. Domácí se v početní přesile tlačili dopředu, čehož jsme využívali k rychlým brejkům, kdy jsme chodili sami na brankáře (opakovaně Vinš a Kučera, dále Honců, Hauer). Naše koncovka však byla žalostná. V 65. po jednom ze samostatných brejků zastavil Kučeru brankář Pelikus jen za cenu faulu a Hauer se z penalty nemýlil - 1:2. Závěr zápasu jsme museli dohrávat dokonce o devíti lidech, ale cenné vítězství jsme si již nenechali vzít."

Brankář Daniel Linhart: "Nezačali jsme dobře, stejně jako minulý týden s Letohradem jsme brzy inkasovali gól po mé chybě. Brzy jsme mohli dostat další, ale chybu jsem napravil. Poté jsme se zvedli a furt to bylo nahoru a dolů. Přišel vyrovnávací gól Vinše, kterému dobře nahrál Kučera. Těsně před koncem poločasu se hloupě nechal vyloučit Ruszó. Druhý poločas nás toto vyloučení semklo a byli jsme určitě lepším týmem. Měli jsme určitě 5 tutovek dát gól..naštěstí tam padl alespoň ten jeden. Penaltu proměnil Hauer. Namísto toho, abychom přidali uklidňující gól, se nechal vyloučit Kučera za 2. žlutou kartu a o výsledek jsme se báli až do konce utkání. Nakonec jsme to zvládli a vezeme cennou výhru."

Obránce Marek Šolc:  "Určitě to nebyl lehký zápas, po pár minutách jsme prohrávali, ale možná právě to nás nakoplo. Ještě do poločasu se nám podařilo dát vyrovnávací gól, ale také inkasovat červenou kartu. Do druhého poločasu jsme vstoupili velmi dobře, soupeře jsme přehrávali a dostali se do dobrých šancí. Kučera udělal penaltu a Hauer zkušeně proměnil. Konec zápasu už jsme nepustil , i když jsme dohrávali v 9 lidech."

Obránce a v druhé půli záložník Filip Šimoník:  " Dlouhá cesta s jediným cílem, konečně vyhrát. Prvním krokem bylo uzdravení několika hráčů, ten druhý už jsme museli udělat na hřišti my. Důvěru dostala téměř totožná sestava jako na Meteoru, ale jak už je naším špatným zvykem, místo toho, aby jsme si pohlídali začátek, jsme znovu inkasovali velmi brzy jako první. Úpa měla ještě několik šancí, které jsme naštěstí zažehnali a udrželi jednogólový rozdíl. Domácí na nás několikrát vyzráli svým off-side systémem, hrozili z dlouhých balonů a my působili mdle, moc nebezpeční jsme nebyli. Zato jsme vyfasovali několik žlutých karet. Nakonec byly k vidění dvě rány do šaten, nejprve Kúča po pasu Hauího vydřel a předložil míč na malé vápno Vinšákovi, který vyrovnal a chvíli na to už jsme šli do šaten o 10ti, bez vyloučeného Rusiče. Tato situace nás ještě více semkla a do druhé půle, ač přeskupeni a oslabeni o jednoho hráče, jsme vletěli s vervou a chutí vyhrát. Soupeře jsme zatlačili na jeho polovinu a vypracovali si několik šancí, které jsme zatím neproměnili. Po několika minutách už jsme ale sklidili, povedlo se mi křížem najít ve vápně Kůču, který si zpracoval míč šikovně do běhu a byl faulován domácím golmanem. K penaltě se postavil Hauí, s ledovým klidem poslal brankáře na druhou stranu a strhl vedení na naší stranu. Poté jsme šli do devíti, když podle mě přísně dostal druhou žlutou Kůča. I tak jsme ale dokázali ustát nápor domácích a vezeme 3 body. Za nasazení patří všem veliké díky, štěstí, které se od nás na Meteoru odvrátilo, bylo dnes alespoň trochu s námi. Snad se od této výhry odrazíme."