NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 21.10. | 15:30   /    FC Bellier & Sellot Vlašim - FK Varnsdorf

Konečně vítězně...

SK Slovan Varnsdorf - MFK Karviná 2:0 (2:0)

Oba celky začaly zápas opatrně. Až v 9. minutě zahrozili poprvé domácí, ale po centru Jordáka Rudnytskyy netrefil prostor branky. Po půl hodině hry se však už mohli domácí fanoušci radovat za vstřelené branky.

Varnsdorfský kapitán Miroslav Hozda vystřelil zpoza šestnáctky a jeho umístěný pokus skončil za zády gólmana Kafky. Po sérii žlutých karet zvýšil domácí celek těsně před poločasem své vedení na dvougólové.

Nejprve sice neuspěl se svým individuálním průnikem Chod, jehož šanci odvrátil karvinský brankář na rohový kop, ale o minutu později se dostal po rohu k odraženému míči Rudnytskyy a napálil jej do sítě.

V druhém poločase si Slovan především hlídal svůj náskok a zbytečně se nehnal dopředu, a tak se začali osmělovat i hosté. Nejprve otestoval Porcalovu pozornost střídající Radzinevičius, po něm zkoušel štěstí důrazný Vrána, ale mířil vysoko nad.

Na druhé straně mohli Varnsdorfští zvýšit svůj náskok. V 66. minutě se od pravé postranní čáry protlačil až ke střele záložník Jordák a jeho rámu zastavila až zadní tyč soupeřovy svatyně.

Karviná často narážela na připravenou obranu domácích, přesto ovšem mohla snížit skóre zápasu. Obranou se elegantně protáhl šikovný Presl, ale brankář Porcal jeho pokus vyrazil na rohový kop. A když se neujala ani hlavička Radzinevičiuse po Knötigově centru, skončil zápas vítězstvím Slovanu 2:0.

Branky: 30. Hozda, 45. Rudnytskyj. ŽK: Pimpara, Hozda, Procházka D. - Hoffmann, Gajdoš, Knötig, Ficek. Rozhodčí: Drábek - Ubias, Pilný. Diváků: 1020.

Sestavy:
Varnsdorf: Porcal - Ježdík, Pimpara, Stehlík, Hozda - Rudnytskyy, Procházka D. (79. Jakobovský), Breite, Kotiš - Jordák (73. Čemba), Chod (85. Procházka J.).
Karviná: Kafka - Hoffmann, Mráz, Štajer, Knötig - Pavlík, Gajdoš (70.Slončík) - Ciku (46. Presl), Ficek, Miloslavjev (46. Radzinevičius) - Vrána.

Trenér Aleš Křeček zhodnotil utkání:

\"Pro nás to byl důležitý, ale o to těžší zápas. Soupeř má dostatek bodů, mohl hrát v klidu. Naopak my jsme byli v nepříjemné situaci, kluci si příliš nevěřili. O našem vítězství rozhodl první poločas. Nejprve se krásně prosadil Hozda, důležitou branku těsně před poločasem vstřelil Pavlo Rudnytskyy. Karviná začala hrát od 46. minuty prakticky na tři útočníky, druhý poločas byla lepší a spálila jednu stoprocentní šanci. My jsme hrozili z brejků a jednou jsme nastřelili tyč. S výsledkem jsme spokojeni. Příští týden to musíme potvrdit a zvítězit doma se Znojmem.“

Trenér Karviné Karel Kula měl na utkání tento názor:

\"První poločas byl z naší strany mizerný. Postrádali jsme dravost, nadšení, zdravou agresivitu, prakticky vše, co jsme praktikovali v minulých zápasech a co nás dovedlo k bodům. Po poločasovém střídání se naše hra zlepšila, škoda, že jsme nevstřelili kontaktní gól, který by nám hrozně pomohl, nehledě na to, že domácí by značně znervózněli. Po změně stran jim stačilo pouze hlídat výsledek. Vlastně na naši bránu vyslali dvě střely a stačilo jim to. Musíme si to vyříkat, takhle se o body nehraje. S podobným přístupem nás budou soupeři typu Varnsdorfu porážet. Neříkám, že domácí nebojovali, ale nepředvedli nic, čím by nás měli přehrát a stejně vyhráli. Byl to náš nejhorší jarní výkon a já prostě nechci, aby se už podobný opakoval.\"