NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 23.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FK Fotbal Třinec

U15 zradila špatná obrana

SK Roudnice n.L. U15 - FK Varnsdorf U15 6:2 (4:2)

Branky: Ficzu, Šolc

Žlutá karta: Šolc

Sestava: Musílek - Bartoš, Šebek, Kabeláč, Tran - Ficzu - Hradiský (36. Rybyšár), Šešina, Holešovský, Šolc - Růžička (36. Vobora)

Trenér Pavel Hradiský: Již delší dobu se prezentujeme velmi špatnou obrannou hrou. Dnes jsme podali asi nejhorší jarní výkon. Fyzicky vyspělému soupeři stačilo posílat dlouhé pasy za naši obranu a my už nedokázali stíhat ani nabírat domácí útočníky. A když si k tomu připočteme naše neproměněné gólovky z první půle, tak jsme nemohli pomýšlet na lepší výsledek.

Záložník Antonín Holešovský: Dnes jsme přijeli do Roudnice, kde jsme chtěli vybojovat tři body. Hned na začátku zápasu jsme dostali rychlý gól po chybě ve vápně, a pak ještě Roudnice přidala dva góly. Po krásném gólů Pavla a Šolyho jsme výsledek stáhli, potom tam byly ještě nějaké šance, které jsme nedali. Ke konci poločasu Roudnice přidala ještě jeden gól. Druhý poločas byl sice o něco lepší, ale nebyly tam velké šance, naopak jsme inkasovali dva góly. Soupeři se dařilo dávat míče za obranu, kde také měla rychlé kluky. Dnešní zápas skončil 6:2 pro domácí a příští zápas to chceme napravit.

Záložník Pavel Ficzu: V sobotu za krásného počasí jsme se utkali se soupeřem v Roudnici nad Labem. Soupeř byl hratelný, doufali jsme že vyhrajeme, ale nepůjde to samo, jak si asi ostatní naši hráči mysleli. A tak se to rozvíjelo už od rozcvičení na zápas. Trenér i já jsme měli pocit, že se nám nechce, a že to půjde samo, chtěl jsem některé hráče povzbudit a namotivovat, aby začali od začátku. Zápas začal, ale za několik minut se soupeř radoval z gólů, které vstřelili. Nenechal jsem se z toho rozhodit a pořád jsem doufal, že i my vstřelíme nějaký gól, což se podařilo, ale Roudnice dokázala vstřelit ještě další dva góly. Takže stav byl 3:1. Stále jsme se snažili a chtěli jsme to nějak vyrovnat, poté jsme dali další gól, a tak skóre bylo 3:2, a s tímto stavem se dalo ještě něco udělat. Do konce poločasu nám stihli dát ještě jeden gól, a tak do kabiny jsme odcházeli za stavu 4:2. Věděl jsem, co nám řekne trenér v kabině, a to že soupeř má větší aktivitu, neustále nakopávali míče před naši obranu a chodili do rychlého protiútoku. Vběhli jsme na druhý poločas, s tím nebo aspoň já, že to určitě otočíme, nemyslel jsem si to, co se pak stalo. Přes naši obranu nakopli míč a šli do protiútoku nebo rovnou do zakončení, no dostali jsme další dva fíky, a byl jsem hodně zklamaný a i naštvaný, že soupeř jako je Roudnice, nám dokáže dát 6 gólů!!! Je to hratelný soupeř, se kterým jsme mohli uspět a mít výhru. Ale rozdíl mezi Roudnicí a našim týmem byl v tom, že oni chtěli vyhrát a makali jeden za druhýho, zatímco my jsme si mysleli, že to půjde samo, a že se nemusíme snažit. Do konce zápasu jsme už neměli tolik šanci, bránili jsme tentokrát trochu líp, nedostali jsme tolik gólů jako v prvním poločasu. Rozhodčí písknul a byl konec zápasu za stavu 6:2. Zápas jsem chtěl jednoznačně vyhrát, myslel jsem si, že my budeme ti, co chtějí hrát a ukázat, že něco umíme, protože soupeř nebyl kvalitní a myslím si, že jsme lepší fotbalisti o proti Roudnici, ale jak už jsem řekl, tak hráli jako tým. Těšim se na další zapas a snad už vyhrajeme !!