NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 25.11. | 13:30   /    FC MAS Táborsko - FK Varnsdorf

"U19" Odmakaný zápas se Slavií

FK Varnsdorf U19 - SK Slavia Praha B   0:2 (0:1)

Sestava:   Linhart - Knížek (60. Šolín), Vomáčka, Šiška, Šolc - Šimoník, Hauer, Honců, Kučera (82. Šebora) - Horák (87. Herejk) - Vinš (68. Ruszó).

Připraveni:   Vimer, Kuba.

Žlutá karta:   Kučera (63.)

Statistika:    střely na branku 5:13, střely mimo 5:9, rohy 3:11, přímé kopy 5:4, ofsajdy 3:2, fauly 7:13.

Počet diváků:   80

Foto ze zápasu (autor Deník) naleznete zde:   http://fkvarnsdorf.cz/index.php?page=galerie&id=46

Hodnocení trenéra Pavla Hradiského: "Do zápasu jsme vstoupili se snahou udržet co nejdéle čisté konto, v některých minulých zápasech jsme totiž brzy inkasovali. Vycházeli jsme ze středního bloku a po zisku míče vyráželi k rychlým brejkům. Bohužel Vinše zastavil soupeřův obránce jen za cenu žlutého faulu, zakončení Honců vychytal gólman Voska a některé další nadějné situace jsme nedokázali dotáhnout k ohrožení branky soupeře. Slavia byla více na míči, snažila se o moderní kombinační fotbal, ale gól jsme inkasovali až těsně před přestávkou po závaru před naší brankou po rohovém kopu. Do druhého poločasu jsme vstoupili se snahou o vyrovnání, po 3 minutách nás však slávisté zpražili pěknou střelou do šibenice. To nám vzalo vítr z plachet a dost dlouhou dobu trvalo, než jsme se vrátili do utkání. Hosté kontrolovali zápas a vytvořili si i několik šancí. Skóre však zůstalo nezměněno, a to i po našem vzpamatování se v závěru. Přes konečnou prohru musím hráče pochválit za bojovnost a nasazení, myslím, že jsme celkem dobře zvládli i obrannou fázi. Stále se však potýkáme s problémem být více nebezpeční pro branku soupeře. Ale výkon v zápase pro nás bude určitě povzbuzením, máme stále velice perspektivní tým (byli jsme dokonce mladší než slávistická osmnáctka) a pokud budou na sobě hráči nadále tvrdě pracovat, věřím, že přijdou i výsledky."

Kapitán Pavel Vomáčka viděl zápas takto: "Do zápasu jsme šli s vědomím že hrajeme proti Slávii, což se nestává každej den, chtěli jsme dobře bránit a jít do rychlých brejků, což jsme moc dobře plnili. Je jen škoda že jsme z ani jednoho nedali gol, hráli jsme zodpovědně a dali jsme do zápasu vše, co v nás bylo. Ke konci poločasu jsme dostali gol z rohu, který jsme si nezasloužili a tak jsme šli do kabin za stavu 0:1. O poločase jsme si řekli, abychom hráli, jako by to bylo 0:0. S tím se šlo do druhé půle, ale hned ze začátku jsme dostali gol, když se tečovaný balon dostal do brány, což byla zase škoda tak brzo dostal gol, ale naštěstí nás nepoložil a hráli jsme to, co jsme chtěli. Celý zápas jsme měli i dost brejků, které jsme neproměnili a tak jsme hráli až do konce . Slávie hrála dobře, byla fotbalovější a my jsme je dost potrápili, ale máme ještě hodně co dělat . Kluci hráli dobře všichni co nastoupili, hráli poctivě a hráli srdcem... a za to jsem rád!

Stoper Martin Šiška má na utkání tento názor: "Dnes jsme nastoupili proti silné Slavii. Na zápas jsme se snažili připravit během celého týdne a do utkání jsme vstoupili se snahou brzy neinkasovat a spoléhat na rychlé protiútoky. Pokyny jsme téměř celý první poločas plnili vcelku dobře, Slavii jsme až na pár výjimek k ničemu nepustili a šancí jsme měli srovnatelně. Některé z našich šancí se určitě daly proměnit... Je to škoda, protože na konci prvního poločasu jsme dostali úplně zbytečný gól po špatně odbráněném rohu.
V kabině jsme si řekli, že ještě nic není ztracené a že stále můžeme s výsledkem něco udělat. Ihned po začátku druhého poločasu nás ale Slavia přikovala k našemu vápnu a asi po třech minutách zvýšila na 2:0. Stále jsme se s výsledkem snažili něco udělat, ale šancí už moc nebylo a Slavia si to už vcelku zkušeně pohlídala."

Další z mladíků Marek Šolc nám sdělil: "Za pěkného počasí jsme sehráli zápas se Slavií „B“. Ze začátku jsme je k ničemu nepustili, a my si navíc vytvořili několik šancí, které jsme ale nedokázali proměnit. Poločas byl velmi vyrovnaný, ale naneštěstí pro nás jsme ke konci poločasu po špatně odbráněném rohu dostali gol. Do druhé půle jsme nevstoupili zrovna nejšťastněji a brzo jsme dostali gol na 2:0. Hosté nás už skoro k ničemu nepustili a měli ještě hodně slibných šancí, které jsme dokázali ubránit. Určitě je ještě co zlepšovat, ale myslím, že jsme neodehráli špatný zápas."

A na závěr se svěřil útočník Lukáš Vinš: "Myslím si že pro nás byl dnešní zápas zkouškou,se kterou jsme si poradili, i když jsme prohráli. V prvním poločase jsme na ně tlačili a hráli jsme na jejich půlce.Jen škoda toho šťastného golu soupeře. Druhou půli Slávisté zabrali a měli na vrch, dali nám druhého gola . Zkoušeli jsme zabrat, ale nepodařilo se. Stejně si myslím že to byl z naší strany jeden z nejlépe odehraných zápasů , do kterého jsme každý z nás dali 110% ."