NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Čtvrtek 10.01. | 10:30   /    FK Jablonec /Xaverov/ - FK Varnsdorf

U zpovědi - starosta Ing. Stanislav Horáček

Každý měsíc vám přineseme rozhovor s osobností, která je spojená s varnsdorfskou kopanou. Tentokrát jsme položili pár otázek současnému starostovi města Varnsdorf, Inf. Stanislavu Horáčkovi. Otázky pokládal Jiří Hulán.

Stando, starosto města. Jako stále aktivní sportovec, co ty a sport ve městě?
Sport je úžasný. Sport nejen že pomáhá zvyšovat fyzickou kondici, ale zvyšuje psychickou odolnost, lépe se potom vyrovnáváme se stresovými situacemi, které nám život přináší.

Město podporuje fotbal nemalou finanční částkou, letošní rok budeme zahajovat již 9. sezónu ve druhé lize, jak hodnotíš účinkování klubu v této soutěži. V příštím roce oslavíme 10. výročí ve druhé lize, co bys popřál fanouškům, občanům a klubu před blížícími se dovolenými.
Účast a účinkování FK Slovanu Varnsdorf ve 2. nejvyšší soutěži hodnotím jako velice úspěšnou. Za všechny úspěchy mluví hlavně možný postup do 1.ligy, což se dá považovat za obrovský sportovní zázrak, že klub z malého pohraničního města se skromným rozpočtem oproti i krajským městům, dosáhl takového nebývalého úspěchu. A nic na tom nemění ani to, že v posledních dvou ročnících se bojovalo o udržení v takto náročné soutěži. Velký dík za odvedenou práci patří nejen hráčům a trenérům, ale hlavně panu Gabrielovi, jako řediteli klubu, firmě TOS Varnsdorf, jako největšímu sponzorovi, Městu Varnsdorf za podporu finanční i kvalitní péči o sportovní areál v Kotlině a samozřejmě všem dalším i těm nejdrobnějším podporovatelům varnsdorfského fotbalu, který funguje více než 110 let. Odměnou nám všem je nejen hodnotná sportovní podívaná pro občany celého regionu, ale i obrovská propagace města v celé republice.
Klubu i fanouškům přeji hodně zajímavých utkání v následující sezóně s dobrým výsledkem pro klub, aby se klub pohyboval v tabulce co nejvýše a my měli radost s předvedené hry a aby si co nejvíce fanoušků našlo cestu do Kotliny.

Nemohu se nezeptat na investice do varnsdorfských sportovišť, potažmo též fotbalu..
Varnsdorf je sportovní město. Máme fungující koncepci sportu, kterou nám mnohá města závidí. Pomocí této koncepce podporujeme především sportování mládeže, což je nevyčíslitelná investice do budoucna.
Investice do sportovní infrastruktury je velmi významnou položkou rozpočtu města. V posledních třech letech jsme nově vytvořili několik víceúčelových hřišť u základních škol, vznikl zcela nový zimní stadión, nyní vzniká nová víceúčelová umělá plocha uvnitř sportovního areálu za sportovní halou a také dva beachvolejbalové kurty.
Co se týče fotbalu, tak v průběhu prázdninových měsíců dojde k výměně vyžilého umělého povrchu fotbalového hřiště v areálu „Kotliny“ a v dohledné době bude odtěžen val zeminy za umělým travnatým hřištěm firmou stavějící další doprovodné stavby u nákupního centra Kaufland. Tímto se připraví prostor pro vznik dalšího travnatého hřiště, který bude sloužit všem oddílům FK Slovanu Varnsdorf.

Jakož to rodák a dnes již pamětník, jsem si vytáhl všechny starosty od dob pana Mašína až dosud, nechci pochlebovat, za současnou radnicí je vidět / a mám to potvrzeno mnoha občany/ nejvíce práce. Na co jsi se svými kolegy nejvíce pyšný?
To je zajímavá otázka. Slovo pyšný nerad používám, protože jak říká staré přísloví: pýcha předchází pád. Jsem hrdý na to, že jsem občan Varnsdorfu a daří se nám posouvat kvalitu života obyvatel města kupředu. Ale asi nejvíce jsem hrdý na to, že jsem zůstal normální, že používám stále tzv. selský rozum. Jsem rád, že za mnou chodí lidé se svými podněty a případně i kritickými názory, protože to je vlastně dar a možnost zamyšlení nad dalším směřováním města.

Jako pravidelný divák našich zápasů, co by jsi doporučil ke zlepšení…., jak, nebo kde vidíš perspektivu varnsdorfského fotbalu?
Nejsem trenér, abych mohl zcela odborně hodnotit úroveń předvedené hry. Vím, že si klub nemůže dovolit drahé hráče a proto souhlasím, že sází především na mladé talenty. Ti by měli určité fotbalové nedostatky nahrazovat bojovností, presinkem a týmovým pojetím hry. V tom se mně líbí třeba hra „Bohemky“. Ale opravdu nebudu hodnotit a určovat, jakým stylem má mužstvo hrát, k tomu nejsem kompetentní. Perspektivu vidím v udržení týmu co nejdéle v 2. nejvyšší soutěži. Mužstvu přeji mnoho štěstí v nadcházející sezóně, která bude nesmírně vyrovnaná.

Čtvrtek 10.01. | 10:30
Muži