NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 23.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FK Fotbal Třinec

David Oulehla: Na stadion chodím okolo 7 ráno

Jak dlouho trvala jednání o vašem angažmá?
 Pan Gabriel mi zavolal, že si chce se mnou udělat schůzku. Přijel jsem za ním do Varnsdorfu a bavili jsme se o fotbale. Poté mi dal konkrétní nabídku a já ji přijal. Všechno šlo dost rychle.

Proč jste se rozhodl přijmout nabídku pana Gabriela?
Pana Gabriela znám delší dobu, je to člověk, který má svou jasnou představu o fotbale a řízení svého klubu. Je to jeden z mála lidí v českém fotbale, se kterým si stačí podat ruku, podívat do očí a víte, že tak věci prostě budou. Vím, že nepotřebuji ani žádnou smlouvu. Co řekne, to platí. Vážím si ho jako člověka i funkcionáře.

Sledoval jste klub již dříve? Jak hodnotíte jeho působení v uplynulé sezóně?
Sleduji podrobně český fotbal. Vidím za víkend hodně zápasů a osobně hodně utkání i navštívím. Do Varnsdorfu jsem jezdil často při mém působení v Jablonci. Poslední dva roky jsme ho sledovali jako svého soupeře, mám tedy o kádru a hráčích určitý přehled. Mužstvo se zachraňovalo až v závěru, nebyla to jednoduchá sezona.

Jak moc znáte kádr? Přivedete si nějaké hráče? A co realizační tým?
Kádr je tady mladý, ale talentovaný, mužstvo snad ještě vhodně doplníme, abychom byli konkurenceschopní. Je zde osa mužstva, která je tady již nějakou dobu, něco pamatuje, něco dokázala a to budou kluci, o které se budu chtít opřít. Máme v hledáčku hráče, o které budeme usilovat, uvidíme, co se povede. Je tady Libor Macháček, se kterým se znám. Dále u nás bude Honza Filip, který je po zranění a bude pracovat jako kondiční trenér. Jinak se realizační tým měnit nebude.

Jste z Jihlavy, bydlíte v Praze, budete do Varnsdorfu denně dojíždět?
Jsem z Jihlavy, kde mám zázemí a tam i bydlím. V Praze jsem vše ukončil a budu bydlet ve Varnsdorfu. Chci se naplno věnovat práci a dojíždění není dobré, bere to energii.

Co na vaše nové angažmá říká rodina?
Mám dceru Kristýnku (4 roky) a nyní Natálku, která se narodila 13.6.2018. Přítelkyně mě velmi podporuje a fandí mi. Když jsem nabídku dostal, tak mi říkala, ať neváhám a vezmu ji. Rodina za mnou bude dojíždět a já za ní.

Jaký jste trenér?
Určitě bych se nechtěl hodnotit, to bych se neodvážil. Na stadion chodím okolo 7 ráno a končím pozdě večer. Přes víkend vidím hodně utkání, fotbal mě strašně moc baví. Jsem náročný na sebe a snažím se být i na ostatní. Hodně pracuji. Sleduji nové věci a snažím se jít kupředu. Ve fotbale pracujete s velkým počtem lidí a ne všem se můžete zavděčit, tak to prostě chodí.

Proč jste skončil na Žižkově?
Na Žižkově mi nabídli prodloužení smlouvy, že jsou spokojeni. Variant pokračování u ,A, mužstva bylo více. Takže jsem žil v tom, že budu i nadále v Praze. Když se ozval nakonec pan Gabriel rozhodl jsem se jít za ním. Na Žižkově jsem prožil krásné dva roky a posunul jsem se výrazně dál. Musím všem lidem v klubu poděkovat.

Jaký fotbal budou diváci vídat ve vaší režii?
Chtěli bychom hrát aktivně, soupeře dostávat pod tlak, být agresivní a nepříjemní. Hrát rychlý, přímý a kombinační fotbal. Vždy však je klíčové složení mužstva a hráči, kteří mají realizovat myšlenky trenéra. Uvidíme, co se nám podaří složit. Tomu napasujeme i herní plán.

Pan Gabriel cíle trenérům nedává .... vy osobně si nějaký dáváte?
Pan Gabriel mi dal šanci, nechci ho zklamat. Chtěl bych být ve Varnsdorfu dlouhou dobu, chtěl bych zde sbírat zkušenosti. Hrát dobrý fotbal, na který budou chodit lidi a od začátku sbírat body.

-LH-