NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 23.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FK Fotbal Třinec

Hodnocení jarní sezóny U15

K prvnímu tréninku po vánočních svátcích jsme se sešli ve druhém lednovém týdnu. Využívali jsme hřiště s umělou trávou, cvičebnu, halu, fitness a k herní přípravě nám výborně posloužila Zimní liga, kterou jsme letos odehráli v kategorii mladšího dorostu. Zúčastnili jsme se také kvalitně obsazených halových turnajů v německé Žitavě a Bischofswerdě, kde jsme shodně vybojovali bronzové medaile. V druhé polovině února jsme absolvovali soustředění v Heřmanicích, kromě vydatného tréninku jsme zároveň upevnili sociální vazby uvnitř našeho kolektivu.
Začátek jarních mistrovských bojů v České divizi žáků nám celkem vyšel. První dva zápasy jsme absolvovali na půdě soupeřů, v Litoměřicích jsme jednoznačně zvítězili, v K.Varech bohužel podlehli. Premiérový domácí zápas na našem hřišti v Jiřetíně jsme překvapili favorizovanou V.Žižkov a po výborném výkonu soupeře ze špice tabulky pokořili. Následně jsme dominovali i v Chomutově, i když tam jsme po skvělém vstupu do utkání druhý poločas výrazně polevili. Poté náš čekal dvojboj s dvěma lídry naší soutěže. Se Sokolovem i v Ústí jsme schytali sedmigólové debakly, nutno podotknout, že nás tou dobou provázely velké problémy se složením sestavy. Všichni jsme čekali, že se v následujících bojích se soupeři ze středu tabulky zvedneme, ale s Neratovicemi, v Roudnici i doma s Hájemi jsme bohužel prodloužili sérii proher. Vzestup formy nás čekal až v závěru soutěže, když jsme vyhráli v Litvínově a v posledním zápase doma ve Šluknově se Střešovicemi po penaltách. Celkové 7. místo je odpovídající kvalitám družstva, nicméně si myslím, že jsme mohli pomýšlet i o 1-2 příčky výše. Plný počet jarních mistrovských minut odehráli Ficzu a Šolc, velkou porci zvládli také Kabeláč, Holešovský a Bartoš. Nejlepším střelcem byl Šolc s 8 góly, 4 branky přidali Ficzu a Kabeláč. Nejlepšími nahrávači byli Šolc se 7, Kabeláč se 4 a Holešovský se 3 asistencemi.

Kromě divizních bojů jsme startovali i v krajském Poháru hejtmana ÚK, kde jsme postupně vyřadili Děčín B a Děčín A. Stopku nám vystavila až ve čtvrtfinále Roudnice, které jsme podlehli v penaltovém rozstřelu.

V červnu jsme se zúčastnili 60. ročníku celostátního turnaje starších žáků v Přelouči, kde jsme v silné konkurenci vybojovali pěkné 5. místo, když jsme prohráli jediný zápas s pozdějším vítězem 1.SC Znojmo. Naše vystoupení bylo kladně hodnoceno od diváků, rozhodčích i našich soupeřů a kluci se tak důstojně rozloučili s celým ročníkem.

Jak už bylo zmíněno výše, již tak úzký kádr byl často sužován nemoce a zranění. Museli jsme si proto vypomáhat mladšími chlapci, kteří ale svůj záskok zvládali na výbornou. V brance se tak objevovali Růžička (ten i v útoku) a Berjak, v poli pak nejvíce Rybyšár, Richter, Modróczki a Hradiský.

Velké poděkování patří vedoucí mužstva Martině Blahníkové, trenérům U14 Karlu Karbanovi a Pavlu Greňovi, kteří nám byli nápomocni ve společné tréninkové skupině a také Václavu Rysovi za odborné konzultace.

V těchto dnech nám tak skončil dvouletý cyklus, ve kterém jsme v kategorii starších žáků společně spolupracovali. Kluci za toto období udělali velký výkonnostní posun, o čemž svědčí i to, že o ně byl zájem z klubů vyšších soutěží. Nakonec se jich pět zapojí do přípravy ligových dorostů v Liberci (Kabeláč, Šolc), Ústí n.L. (Ficzu) a Jablonci (Šebek, Bartoš). Ostatní se přesunou do naší divizní U17, kde budou moci nadále rozvíjet svůj talent.

Jarní kádr tvořili tito hráči:
Brankář - Dominik Musílek
Obránci - Jan Hoke, Dominik Šebek, Josef Bartoš, Pavel Tran
Záložníci - Filip Kabeláč, Pavel Ficzu, Matyáš Neumann, Jan Šešina, Lukáš Vobora
Útočníci - Tadeáš Šolc, Matěj Bret, Antonín Holešovský
Hráči U14/13 - Martin Růžička, Tadeáš Rybyšár, Daniel Richter, Adam Hradiský, Radek Modróczki, Michal Berjak, Vojtěch Bár, Salvádor Tomek, Dominik Sieber, Lukáš Polhoš

Realizační tým:
Trenéři - Pavel Hradiský a Václav Rys