NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 21.10. | 15:30   /    FC Bellier & Sellot Vlašim - FK Varnsdorf

Oddálíme korunovaci lídra?

Již ve středu 9.5.2012 od 17:00 hodin se hraje další kolo 2.ligy.

Do Varnsdorfu přijede lídr soutěže FK Ústí nad Labem. Tým vedený trenérem Habancem se po loňském sestupu z první ligy rychle oklepal a celkem s přehledem kraluje druhé nejvyšší soutěži. Čtyři kola před koncem má na třetí - nepostupovou - pozici náskok devíti bodů. Je tedy možné, že postup do nejvyšší soutěže (pomiňme nyní skutečnost, zda jim svaz udělí vyjímku na 1.ligu) budou hráči Ústí slavit právě na našem stadinu Kotlina.

Zveme tímto všechny příznice našeho klubu a stejně tak i další fanoušky na toto atraktivní utkání.

Trenér hostujícího týmu Svatopluk Habanec poskytl serveru sport.cz před tímto severočeským derby rozhovor, který si dovolujeme otisknout:

Postup je obrovsky blízko, řekl kouč Habanec po další výhře Ústí

Mílovými kroky míří fotbalisté Ústí nad Labem do první ligy. Čtyři kola před koncem soutěže mají na špici tabulky nejen šestibodový náskok před druhou Jihlavou, ale především unikli už o devět bodů Sokolovu, jenž je až na třetím, a tudíž nepostupovém místě! „Už začínám věřit tomu, že snažení dotáhneme k postupu. Je to obrovsky blízko,“ připustil ústecký trenér Svatopluk Habanec skvělou výchozí pozici pro finiš sezóny.

Ústečtí zdolali Znojmo 1:0 a zase jsou splnění snu blíž. „Je to paráda. Na jaře se sice trošku trápíme ve výkonech, co se týče krásy a kombinační hry. Ale podzimu se přece jen podobal první poločas proti Znojmu, kdy jsme hráli na jeden dotek a byly tam i šance. A při jedné akci využil Veverka svou ojedinělost, že dovede dát gól takříkajíc z ničeho," líčil Habanec.

Našel ale rezervy na herní produkci ve druhém poločase. „Bylo toho z naší strany málo, zároveň musím uznat, že se proti nám představil jeden z těch lepších soupeřů, co tady hrál. A v poslední minutě mohl vyrovnat, jenže při nás stálo štěstíčko," rozebíral dál kouč.

A nevyhnul se poznámkám, že jeho tým je už jednou nohou v první lize. „Dá se to tak říci, ale euforii si ještě nechme na chvíli, až to bude úplně jasné," brzdil Habanec bezbřehé nadšení.

Už ve středu hraje Ústí severočeské derby ve Varnsdorfu, který trénuje Habancův někdejší teplický spoluhráč a nynější trenérský kolega a kamarád Zdenko Frťala. „Frťo prožívá se svým týmem skvělé jaro. Možná, že mezi námi dojde i ke špičkování třeba v tom smyslu, že mu podkopnu nohy. Proběhne nějaké posezení u kafe už před zápasem a snad i po něm. Budeme se hecovat z legrace a fotbal si půjdeme užít v klidu. Varnsdorf je zachráněný, nás zdobí velký náskok v tabulce," usmíval se ústecký trenér.

Ne všechno je ale ideální. „Veverka má osm žlutých karet, což nás trošku zabolelo. Nějak se s tím ale nemusíme poprat," uvažoval Habanec.

Věří v podporu primátora a hejtmanky

A snažil se pomalu bilancovat. „Nakopl nás už podzim, kdy jsme z hráčů vyždímali maximum jako z citronu, i tu kúru. Zaplaťpánbůh za ty dary. Chceme do první ligy, a když se do ní sportovní cestou dostaneme, pan třeba ústecký primátor s paní hejtmankou Ústeckého kraje udělají ten krok, že navštíví Ligové shromáždění. Pak by to byl ukazatel toho, že dojde i k potřebné rekonstrukci ústeckého stadiónu."

Splní Ústí podmínky licenčního řízení? „Věřím, že předseda FAČR pan Pelta je sportovcem tělem i duší a vždycky říkal, že sportovní stránka je důležitější než to, když někdo nemá okamžitě prostředky. Ukažte mi klub, který nedluží. A já si nepamatuji, že by mi tady každého patnáctého v měsíci nepinkla výplata. Myslím, že i na to by se měl brát zřetel," vykládal Habanec.

Mluví se o tom, že teplický trenér Petr Rada chce do Slavie. Mohl by se pak Habanec přesunout právě na jeho místo? „Už loni k tomu vyšlo z Teplic nějaké stanovisko. Třeba budu pokračovat někde jinde, než v Ústí, ale myslím, že Teplice jsou v tomto směru tabu," dodal ústecký trenér.

Sobota 20.10. | 10:00
Sobota 20.10. | 10:00