NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 25.11. | 13:30   /    FC MAS Táborsko - FK Varnsdorf

"U19" Výhra nad Rapidem

Fotbalový klub Varnsdorf U19  -  SK VTJ Rapid Liberec   4:2 (3:1)

Branky:   Vinš (19.), Horák (27.), Hauer (35.), Vomáčka (84.)  -  Vodička 2 (22. a 53., obě z penalt)

Žluté:   Honců (57.), Ruszó (62.)

Statistiky zápasu:   střely na branku 10:3, střely mimo 4:6, rohy 9:2, přímé kopy 1:1, ofsajdy 5:0, fauly 9:13

Diváků:   29

Sestava Vdf:   Linhart - Knížek, Vomáčka, Šiška, Šolc - Hauer, Honců (58. Jabur) - Ruszó (85.Šebora), Horák, Kučera - Vinš (65. Spurný).

Trenér Varnsdorfu Pavel Hradiský: "V dnešním zápase jsme chtěli s posledním týmem tabulky bodovat naplno. První poločas se nám celkem vydařil, předvedli jsme řadu pěkných kombinačních akcí a vstřelili tři branky. Nerozhodil nás ani vyrovnávací gól z penalty. Po změně stran jsme ale začali vlažně a soupeř brzy snížil z druhé penalty. Poté jsme byli nekoncentrovaní, komentovali jsme každý výrok sudího a místo týmového výkonu byl k vidění soubor individualit. Naštestí se v závěru po rohu prosadil Vomáčka a my mohli konec zápasu dohrát v klidu."

Trenér Rapidu Michal Matouš: "K zápasu nás bylo jen jedenáct, neměli jsme žádné náhradníky. Přesto bylo utkání vyrovnané, rozhodly tak individuální chyby ve středu obrany, kudy se dostali domácí do gólovek. Bojovali jsme a snížili na 2:3, když obě branky vstřelil Vodička z penalt. Ty byly nařízeny za fauly. Šancí jsme moc neměli, ale rozhodně na remízu jsme měli."

Stoper a střelec čtvrtého gólu Pavel Vomáčka: "Dnešní zápas nám měl rozhodnout o tom, jestli budeme nadále působit ve 2 lize, a tak jsme k tomu přistupovali. Hned ze začátku zápasu bylo vidět, že chceme víc vyhrát a už jsme vyhrávali 1:0, ale hned vzápětí jsme dostali gol z penalty, která byla bez pochyby. Ale my jsme byli nažhavení a chtěli jsme vyhrát a tak jsme hráli celý poločas, skončil 3:1 pro nás. O poločase jsme si řekli, ať hrajeme furt stejně a tak jsme šli do 2 půle, ale hned ze začátku nás rozhodila penalta , která podle mě nebyla a tu soupeř proměnil a to nás uvedlo pod stres a už jsme nehráli, co jsme chtěli , ale furt jsme se snažili hrát , ale nějak to nešlo,až ke konci jsem dal gol na 4:2 a to z nás spadla nervozita a zápas jsme dohráli v poklidu."

Brankář Daniel Linhart: "Dnešní zápas byl pro nás zápasem jara. Šlo nám dá se říct o všechno. Do zápasu jsme vstoupili dobře, byli jsme aktivnější, už od začátku jsme měli větší touhu a chtíč vyhrát. První gol padl po centru ze strany a Vinšák prostřelil golmana. 5 minut potom tentýž hráč fauloval při rohu soupeře a bylo z toho penalta - 1:1. Nepřestali jsme hrát a z naší aktivní hry padl 2. gol po technické střele Horyho levačkou. Třetí gol padl po dalekonosné střele Šíši "bekhendem", hostující golman pouze vyrazil a Hauí s dorážkou neměl problém. Druhý poločas jsme začali špatně, nechali jsme se rozhodit rozhodčím, kvůli penaltě které písknul, ovšem neprávem - 3:2. Poté jsme se strachovali o výsledek, uklidnění přišlo 5 minut před koncem, kdy při závaru před brankou soupeře se nejlíp zorientoval kapitán Vomy a pojistil naši výhru 4. gólem. Zápas jara jsme zvládli a do konce sezóny snad přidáme ještě nějaká další vítězství."

Záložník Adnán Karim Jabur: "Tak na dněšní zápas jsme se připravovali jak takticky tak psychicky. Myslím že všichni hráči věděli že jde o ''nejdůležitější'' zápas jara, který měl prolomit výsledkově předešlé zápasy. Do zápasu kluci vstupovali s velmi pozitivní náladou a chtíčem vyhrát, který tvořil i průběh prvního poločasu. Od začátku prvního poločasu bylo vidět, že máme míč pod větší kontrolou než soupeř. Soupeř ohrozil naší bránu jen minimálně, na druhé straně jsme se my prosadili už v 19. minutě po skvělém centru Rusza, kde s klidem zakončoval Vinš. I přes to, že soupeř dal vyrovnávací gól z penalty, tak jsme se nesesypali, ale drželi stále stejné tempo hry. Také jsme to potvrdili ve 27. minutě po krásné střele Horáka a po dohrávce Hauera ve 35. minutě. Ve druhém poločase jsme nedokázali držet ten stejný rytmus hry jako v prvním. Proto se také soupeř dokázal dostat do pár šancí, které jsme ale dokázali ubránit. Až na penaltu, která nebyla regulerní. Začali jsme být nervózní a hra byla vyrovnaná. Poté jsme se snažili hrát dopředu a postupně jsme měli ještě několik šancí, kdy jsem centroval za obranu na Horáka, který vedl míč sám na brankaře a trefil pouze golmana. Poté Spurný hlavičkou těsně nad brankou. Klid a jistotu nám přinesla 84. minuta, kdy z rohu po dorážce zakončoval kapitán Vomáčka. Pak jsme hru pouze kontrolovali. Vyhráli jsme zaslouženě a věřím, že tato výhra nás posune psychicky výš a my dokážeme vybojovat další body."