NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 23.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FK Fotbal Třinec

"U19" Konečně výhra

FK Varnsdorf  U19  -  SK VTJ Rapid Liberec   5:1 (2:0)

Branky:   Lorenc (17.), Kučera (39.), Honců (50.), Šebora (60.), Vinš (85.) - Böhm (48.)

Žluté karty:   Halbich (7.), Vinš (78.)

Diváků:   65

Rozhodčí:   Vaňkát - Sabo, Bouma

Sestava:   Klouda - Knížek, Vomáčka, Čurgali, Šolc - Šimoník, Honců - Ruszó (46. Šebora), Halbich (74. Vinš), Kučera (69. Šolín) - Lorenc (55. Spurný).

Trenér Pavel Hradiský: "Po solidních výkonech na Žižkově a doma se Slávií, které nám však body nepřinesly, jsme se dnes konečně dočkali. Po celý zápas jsme udávali tempo hry a myslím, že gólů mohlo padnout i více. V několika šancích jsme však buď selhali nebo nás vychytal hostující gólman Svoboda."

Trenér Rapidu Josef Šůma: "Domácí měli stálý tlak, hráli v pohybu. Rozhodla kvalita, produktivita a pohyb. Také nás přestříleli 30:7. Naštěstí celý čas byl proti kvalitní gólman Tomáš Svoboda."

Záložník Jan Ruszó: "Dnes jsme se utkali s Rapidem Liberec. Už v šatně jsme věděli, že v tomto zápase musíme a chceme uspět. Začátek zápasu jsme chytili a dostávali se do vyložených šancí, které se poté proměnily v tutovky s nekompromisním zakončením a to když Vomy krásnou uličkou našel Knížu, který krásně zátáhl míč až na okraj malého vápna, kde číhal Lorry, který s přehledem zakončil. Podobná akce byla i Valdy s Kůčou. Těmito góly jsme se s přehledem dostali do zápasu a góly přicházeli i nadále. Kdyby rozhodči nezkrátil tento zápas a my využívali ty tutovky, které jsme si vytvářeli, nemuselo to skončit "jen" výsledkem 5:1, ale 3 body jsme získali, takže na naší i trenérově straně je určitě spokojenost."

Střídající Jan Šebora, který vstřelil svůj první ligový gól: "V dnešním zápase jsme na domácím hřišti přivítali soupeře ,se kterým jsme se setkali už v připravném utkání a ve kterém jsme jednoznačně vyhráli 5:0. Byli jsme si vědomi ,že Rapid posílí své řady a bude nás chtít co nejvíce potrápit. Už ze začátku jsme hostům nedávali prostor a co nejvíce se na ně tlačili .. I díky tomu soupeř dělal větší a větší množství chyb a i díky nim jsme dokázali vstřelit v prvním poločase 2 góly. Ve druhém poločase  jsme se tlačili bych řekl až moc do útoku a díky chybě v rozehravce a vyběhnutí všech hráčů jsme dostali gól na 1:2 . Dále jsme nedávali soupeři prostor a v klidu si zastříleli a zaslouženě vyhráli ..!"

Pro zranění dnes absentující Martin Šiška: "S Rapidem jsme už hráli v přípravě a jasně je přehráli, takže kluci asi věděli, co je čeká. Hráčský kádr Rapidu se od našeho posledního střetnutí moc nezměnil a i průběh hry byl docela podobný tomu z července. Naši kluci dobře kontrolovali hru a Liberec do větších šancí od začátku nepouštěli. Naopak se často stávalo, že byl Liberec v mnoha hráčích naskládaný před velkým vápnem. Nám se podařilo vstřelit první gól docela rychle a to nás asi i uklidnilo. Po poločase jsme sice rychle inkasovali, ale chvilku nato se trefil Valda po dobře rozehraném rohu a to už asi Liberec definitivně srazilo. Kluci pak už jasně soupeře přehrávali, často chodili do přečíslení a měli velký počet šancí. Kdyby je všechny proměnili a kdyby rozhodčí nesmyslně neukončil zápas o dost minut dříve, skóre by asi bylo ještě vyšší."

Během druhé půle naskočil hroťák Jakub Spurný: "Dnes jsme na umělé trávě přivítali Rapid Liberec. Chtěli jsme navázat na předešlé dva dobré výkony, proto sestava zůstala stejná. K zápasu jsme přistoupili zodpovědně, ale nebylo to ono. Soupeř postupem času fyzicky odpadl a my se dostali na koně. Byli jsme to my, co jsme udávali tempo hry. K naší smůle rozhodčí ukončil zápas o 5 minut dřív. Nechápu jeho rozhodnutí, ale je víc věcí, které nechápu. Jsem rád že jsme se golově prosadili, jak už Lorry, Kůča, Vinšák, Šeby nebo Valda. Nesmíme usnout na vavřínech a pokračovat v tvrdé práci. Doufám že příští týden z Trutnova přitáhneme zase nějaké body a pomalu se začneme přibližovat čelu tabulky."