NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 23.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FK Fotbal Třinec

"U19" krátké zhodnocení dosavadní části

Po loňské premiérové sezóně v České lize st. dorostu, kde jsme obsadili konečné 14.místo, jsme do našeho druhého ligového ročníku vstoupili s poměrně konsolidovaným kádrem, který nám vykrystalizoval v průběhu jarní části soutěže. Konkurenci nám ještě zvýšili brankář Klouda (z U16), obránce Čurgali (Šluknov) a útočníci Lorenc (Jestřebí) s Halbichem (N.Bor). Cílem pro letošní sezónu je umístění ve středu tabulky a zatím se nám jej daří naplňovat, když jsme po sedmém kole na 10.místě s 9-ti body a aktivním skóre 15:12.

Dosavadní odehrané zápasy:

Viktoria Žižkov (v tabulce 6.místo) – VDF 2:1 Vyrovnaný boj pro sebe rozhodli domácí gólem v nastaveném čase, když my své šance (mj. dvě tyče) nevyužili.

VDF – Slavia Praha B (3.) 1:3 Dlouho jsme vzdorovali favorizovanému soupeři, přes konečnou porážku panovala s výkonem spokojenost.

VDF – Rapid Liberec (16.) 5:1 Jednoznačná záležitost, soupeře jsme přehráli ve všech směrech, od vyšší prohry je zachránil jen výborný gólman.

MFK Trutnov (13.) – VDF 0:3 Náš zřejmě nejlepší dosavadní výkon, výborně jsme kombinovali a vytvářeli si spoustu šancí, jen ta koncovka…

VDF – Meteor Praha (8.) 0:1 Prvá půle se nám vůbec nevydařila, probrali jsme se až po změně stran, hosty zatlačili, ale prosadit jsme se nedokázali.

VDF – MFK Chrudim (4.) 3:2 Raketový začátek nám přinesl dvoubrankové vedení, které velmi kvalitní soupeř dokázal srovnat, na branku minutu před koncem však již nezareagoval.

FK Kolín (5.) – VDF 3:2 I zde jsme brzy vedli o dvě branky, bohužel domácí za deset minut skóre otočili. Druhý poločas přinesl naší snahu o vyrovnání, ale branky už jsme se nedočkali.

Ve výše uvedených zápasech jsme si ověřili, že oproti loňskému roku jsme schopni odehrát důstojnou partii i s týmy z horní poloviny tabulky a dokonce jsme jednoho soupeře ze špice už dokázali i porazit (Chrudim).

Stále nás však čeká ještě hodně práce, abychom se vyrovnali mužstvům před námi, jejichž hráči si většinou od nejmladší kategorie žáků prošli kvalitním tréninkovým procesem a již nějakých 6-7 let hrají pravidelně ligové soutěže.

V našem týmu je převážná většina hráčů, kteří dosud působili maximálně na krajské úrovni a bohužel jim tak chybí správné návyky. Musím ale uznat, že posun je na klucích vidět. Tréninková docházka je takřka stoprocentní, přístup ke svým povinnostem se také výrazně zlepšil. Pokud vezmu v potaz kondiční stránku, tak v této oblasti za soupeři nezaostáváme, možná právě naopak. Největší problémy bohužel máme v herních dovednostech, v práci s míčem i bez míče, ve správném výběru místa apod. Na tyto věci se hodně zaměřujeme v trénincích, které jsou 4x týdně, ale právě zde je manko z minulosti vidět nejvíce a také se nejhůře odstraňuje. K přípravě máme solidní podmínky, využíváme naší umělou trávu, travnatou plochu na vojenčáku, hřiště v Dolním Podluží a místní atletickou dráhu. Po dohodě s vedením klubu navíc využívají každých 14 dní dorostenci naši regenerační linku, kam také dochází maséři z místního učiliště. Hráči nedávno absolvovali testy v Laboratoři funkční diagnostiky na Pedagogické fakultě v Ústí nad Labem (VO2max,anaerobní práh, maximální srdeční frekvence apod.), minulý týden jsme provedli i testy motorické (člunkový běh, kliky, sedy-lehy, běh na 2 km atd.).

Všichni věříme, že kroky, které se podařili v našem klubu v posledním roce realizovat (získání statutu Sportovních střediska pro žáky a Sportovního centra pro dorost), přinesou své ovoce a již brzy uvidíme v dresu našeho A týmu nebo i jiného ligového mužstva hráče, který prošel výchovou v našem klubu.

Kádr U19 tvoří:

B: Patrik Klouda, Štefan Dobrev

O: Tomáš Knížek, Pavel Vomáčka, Ladislav Čurgali, Marek Šolc, Martin Šiška

Z: Jan Ruszó, Filip Šimoník, Waldemar Honců, Miloslav Kučera, Pavel Hauer, Jan Šebora, Jan Šolín

Ú: David Halbich, Michal Lorenc, Lukáš Vinš, Jakub Spurný

Pavel Hradiský