NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 28.10. | 14:30   /    FK Varnsdorf - FK Ústí nad Labem

"A" mužstvo padlo v Opavě

SFC OPAVA - FK VARNSDORF     3:0

Sestava :Kovář – Tvaroha, Zieris, Pimpara, Jakobovský – Cana, Kotiš (71. Daníček) – Breite (66. Rudnytskyy), Schubert, Martan – Volf (66. Hikspoors)

Už po čtyřech minutách hry mohlo být pro Opavu zle. Severočeši zahrávali rohový kop, míč se snesl na hlavu Zierise, který balon dobře trefil, avšak Květon jeho ránu zneškodnil. Šlo na dlouhé minuty o poslední vážnější akci Varnsdorfu. Domácí výběr měl míč častěji na svých kopačkách, ale jeho akce vesměs končily před šestnáctkou hostů.

V 16. minutě kopali Opavští rohový kop. Sedláček ho zatočil tak šikovně, že Kováře zachraňovalo břevno. Následná dorážka branku netrefila. Po půlhodině hry přišla další standardka Opavy, zahrával ji Sedláček a Metelka z metru přestřelil hlavou branku. Chvíli na to došlo ke střetu Schuberta s Hrabinou. Mladý zadák Slezského FC z tohoto souboje vzešel se zkrvaveným obličejem. Zranění bylo tak vážné, že dál pokračovat nemohl. Celkově ale na hřišti žádná velká fotbalová hitparáda k vidění nebyla.

Druhý poločas začal velkou aktivitou Opavy. Nejdříve míč potáhl Šrom, přihrál Radzinevičiusovi, bohužel jeho zablokovanou střelu brankář Kovář chytil. Neuběhly ani dvě minuty a z pravé strany se řítil na hostující branku Mrázek, vsadil na střelu, jenomže netrefil bránu. V 51. minutě vystrašil Květona Breite, jenž na domácí branku vyslal nepovedený centr, balon před domácím gólmanem skočil, ten ho nechytil a hosté kopali roh.

V 60. minutě měli výhodu rohového kopu Opaváci, a to dokonce třikrát v řadě. Z posledního rohu, který kopal Partyš se balon dostal ke Kostelnému a stadion explodoval nadšením. To ale nebylo vše. Za další dvě minuty bylo ještě veseleji. Wirthova dělovka po sklepnutí Sedláčkem orazítkovala břevno, jenomže Metelkova hlavička už měla gólové parametry.

Slezané byli při chuti. Z další akce vytěžili třetí branku. Mrázek vlítl do šestnáctky, chtěl udělat kličku Pimparovi, trefil jeho ruku a kopala se penalta. Tu Sedláček proměnil – 3:0. Varnsdorfský kouč Zdenko Frťala zareagoval trojím střídáním, brzy pak přišla i šance Severočechů, z tohoto mráčku ale nezapršelo - střídajícího Daníčka totiž vychytal skvělý Květon.

„Opavě musím poblahopřát k zaslouženému vítězství. Do třetího gólu jsme byli pasivní, domácí nás donutili agresivitou a buldočí vůli k chybám. My jsme si nebyli schopni vytvořit jedinou šanci," okomentoval utkání trenér Varnsdorfu Zdenko Frťala.

ZD

Ladislav Martan: "První poločas jsme drželi s Opavou krok a v celku dobře kombinovali, i když se nám nedařilo podle našich představ, tak poločas skončil 0:0. Bohužel jsme se ve druhé poločase po prvním gólu úplně sesypali a začali dělat další chyby, které vyústily v další dva góly. My jsme začali trochu hrát ale až za stavu 3:0 a to už bylo pozdě. Těžko říct čím to je, že je takový rozdíl mezi našimi domácími a venkovními zápasy."

Kapitán Jiří Pimpara: "Kapitán mužstva Jiří Pimpara: „Těžko se mi zápas hodnotí, nikdy jsem podobný zápas nehrál! Hrálo se do první branky vyrovnaně, nikdo nechtěl udělat chybu! Opava hrála dlouhé nakopávané míče, se kterými jsme si poradili. My jsme měli dvě šance po standardkách, ale jinak se nám nedařilo hrát naši hru, kterou jsme předváděli v předešlých zápasech! Bohužel jsme dostali branku z rohového kopu, která nás a absolutně na dalších pět minut rozhodila a Opava nás potrestala hned dvakrát! Všechny branky jsme dostali po standardních situacích. Po zbytek zápasu jsme se snažili alespoň snížit, ale šance jsme neproměnili! Teď hrajeme dvakrát doma, kde musíme zabrat, abychom měli klid na další venkovní zápas, protože chceme bodovat i na venkovních hřištích a ne pouze doma!“

Neděle 28.10. | 09:30
Muži