NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 23.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FK Fotbal Třinec

"U16" si smlsla na Pardubickém perníku

FAŠV U 16 - FK Pardubice U16 - 3:2 (2:1)

Sestava: Ticháček - Hampl, Lupoměský, Černý D., Janďura - Ladra - Spilka, Černý J., Vrabec - Doležal, Česenek

střídali: Karlík, Ješeta, Holeček branky: Česenek 2x, Doležal

Samozřejmě co do výsledku se mi zápas hodnotí celkem dobře, jsem rád, že se klukům po slušném výkonu podařilo utkání dovézt do vítězného konce. Je to odměna pro ně za neustálou dobrou práci na tréninku, ale i vystupování mimo působiště fotbalu.

Na začátku prvního poločasu jsme byli opět trochu nervózní a udělali dost chyb, ale hned z druhé šance, jsme šli do vedení a to hráče uklidnilo. Když jsme navýšili vedení na 2:0, tak jsme podlehli malému uspokojení a trochu jsme vyklidili střed hřiště. Hosté z Pardubic snížili po trestném kopu, který si nešťastně Zbyňďa srazil do branky. Druhý poločas se čekalo,že hosté začnou aktivně a budou se snažit co nejdříve vyrovnat, s tím jsme ale tak trochu počítali a byli na tuto situaci připraveni. Nenechali jsme Pardubicím čas na rozehrávku a byli jsme to my, kdo začal být více na míči, lépe kombinoval a vytvářel si další brankové příležitosti. Jednu z nich jsme také dokázali proměnit a ujali se vedení 3:1. Hosté si přeci jen dokázali vytvořit jednu šanci, ale tam Zbyňďa odčinil svoji chybu z prvního poločasu a skvělým zákrokem nás podržel. Na konci zápasu Pardubice upravili výsledek jen kosmeticky, když proměnili pokutový kop.

Myslím si, že zápas jsme vyhráli zcela zaslouženě a podali hlavně dobrý kolektivní výkon. Pořád se, ale máme v čem zlepšovat a tahle výhra nám dává chuť do další práce, abychom se dočkali dalších bodů hned v následujících utkáních.

Trenér Fr. Dužár

Viktor Česenek: „Celý týden jsme se na trénincích snažili vytvářet dobrou náladu, pak si tu pohodu přenést do zápasu a konečně naplno bodovat, což se nám podařilo. V úvodu zápasu byly Pardubice o něco lepší, ale do ohrožení branky se nedostaly. Poté jsme se dostali do zápasu my. Po centru z pravé strany zakončil Ondra Doležal a vedli jsme 1:0. Po prvním gólu jsme stále tlačili, dokud nepřišel gól druhý, když Vrabčák pro mě důrazně udělal prostor, já si zaběhl pro přihrávku za obranu, udělal kličku brankáři a zvýšil na 2:0. Po druhé brance jsme ovšem trochu polevili a přišel trest, když si Zbynďa vybral slabší chvilku, neudržel míč v rukavicích a hosté snížili na 1:2. O poločase jsme si řekli, že se musíme hlavně uklidnit a nezaspat znovu začátek druhého poločasu. To se nám povedlo, do druhé půle jsme vstoupili aktivně a po jedné ze standardek Vrabčák nacentroval do vápna a já už ze země zvýšil na 3:1. Za tohoto stavu bylo důležité, abychom byli dále aktivní, to se nám dlouho dařilo. V poslední desetiminutovce nás ovšem Pardubice zatlačily a jen skvělé zákroky Zbyndi nás udržely bez inkasování a tak tedy odčinil zaváhání z první půle. Hosté ještě v poslední minutě snížili z penalty na 2:3, víc však nestihli a tak jsme mohli zaslouženě začít slavit.“