NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 28.10. | 14:30   /    FK Varnsdorf - FK Ústí nad Labem

"A" králové sněhu - výhra na Žižkově

Viktoria Žižkov - FK Varnsdorf    0:2

Sestava: Kovář - Jakobovský, Zieris, Pimpara, Dobrovolný - Martan(Mach), Kotiš(Stehlík), Cana(Tvaroha), Breite, Schubert - Hikspoors

Branky : 16´ Hikspoors, 36´ Pimpara

Rozhodčí: Lerch - Černý, Hrabovský

Hostující trenér Zdenko Frťala udělal v sestavě několik změn. Oproti minulému utkání nenastoupil Pavel Tvaroha a Marek Volf. Naopak nastoupil Jiří Schubert a Jan Dobrovolný. Karetní trest do zápasu nepustil Pavla Rudnytskyyho.

Na oba týmy čekal v Praze velmi těžký terén, ale v prvním poločase daleko lépe svědčil našemu týmu. První střelu na branku měl na svědomí Kotiš, ale v pohodě ji zpacifikoval domácí brankář Boháč. V 16. minutě se už ale mohl Varnsdorf radovat. Na roh Dobrovolného si naskočil zcela osamocený Hikspoors a nedal Boháčovi šanci – 0:1. Hosté drželi domácí fotbalovou partu daleko od Kovářovi branky. Na těžkém terénu nebylo místo na kombinace, rozhodovala hlavně bojovnost. Když už se Žižkov nadechoval k tlaku, připravil mu Varnsdorf další šok. V 36. minutě poslal do vápna domácích lehký oblouček Kotiš a trestuhodně volný kapitán Pimpara neměl se zakončením problémy – 0:2. Do konce poločasu už si v pohodě hrající hosté vedení uhlídali, domácí naopak ještě více zabředli do herní krize.

Druhý poločas začal velkou šancí Schuberta, který v ideální střelecké pozici branku minul. Domácí sice přidali, ale k velkému ohrožení varnsdorfské branky se nedostali. Poté se na kvalitě hry podepsal katastrofální terén a fotbal upadl do průměru. Hosté se nikam nehrnuli a drželi si pohodlně dvoubrankový náskok. Domácím se nedá upřít snaha, ale vyloženou šanci si nedokázali vytvořit. Až deset minut před koncem se před Kovářem zjevil Kotyza, ale varnsdorfský brankář si připsal skvělý a důležitý zákrok.

J.Zeman/DD

Trenér Zdenko Frťala: "Na těžkém terénu se hrál hlavně v první půli velice zajímavý fotbal. My jsme dokázali využít dvě útočné standardní situace a druhou půli jsme si už výsledek pohlídali. Všichni hráči podali disciplinovaný výkon jak herně, tak takticky a vítězství jsme si naprosto zasloužili."

Petr Zieris: "Dnešní zápas byl převážně o bojovnosti, soubojích a o tom, kdo se první prosadí. Naštěstí jsme dali brzy gól a následně na to druhý. Oba dva po standardních situacích. Prakticky se hrálo na sněhu, jen vápna byla odhrnutá, ale poradili jsme si s tím a týmovým výkonem si došli pro zasloužené 3 body. Soupeře jsme nepustili do vyložené gólové šance. Ke konci tam byl sice nějaký závar, ale "Kovy" nás podržel. Příští týden to musíme potvrdit doma."

Ronald Hikspoors: " Z fotbalového hlediska to byl dnes velmi težký zápas, protože hřiště bylo plné sněhu. Ale my jsme jako tým tvrdě pracovali a bojovali. V poločase jsme vedli 2:0, když branky padly ze standardních situací. Druhý poločas jsme také tvrdě dřeli a vytvořili si pár šancí, ale již jsme je neproměnili. Žižkov si žádné šance nevytvořil, proto jsme zaslouženě vyhráli. Jsem velmi šťastný, že jsme z venku po dlouhé době přivezli také 3 body, a chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří nás na zápas doprovodili."

Co napsal soupeř (převzato z webu) : V prvním případě šlo o individuální chybu a ve druhém o špatné rozestavení několika hráčů při obranné činnosti. Vzhledem k terénu bylo jasné, že zápas dnes mohou rozhodnout právě tyto herní situace a ty dokázal zužitkovat soupeř. Ten byl zároveň na těžkém terénu tím mužstvem, který ho zvládl lépe,“ konstatoval zklamaný trenér Roman Nádvorník.

Pokud jde o útočnou činnost, tak ani zde se náš tým do žádné velké šance nedostal: „Bohužel jsme hráli hrozně. Naše aktivita končila před pokutovým územím. Vždyť jsme mimo několika střeleckých pokusů prakticky neohrozili jejich branku. Varnsdorf se na tomto terénu lépe pohyboval, asi je na podobnou hrací plochu zvyklý. Těžko se boduje, když si nepohlídáme dvě situace a padnou z nich góly,“ dodal Richard Kalod.

Optimismem pochopitelně nehýřil ani Pavel Čermák:Co k tomu dodat. Dvě chyby a dva góly. Na tomto terénu to vůbec nebylo o fotbale. Snažili jsme se ho hrát, ale nic nám nevycházelo. To byl pouze boj a nakopávaná. Jestli chceme hrát o postup, tak podobné týmy jako Varnsdorf musíme porážet.“

Neděle 28.10. | 09:30