NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 23.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FK Fotbal Třinec

"A" tým zakončil podzim vítězstvím

FK Varnsdorf - FK Baník Sokolov 3:1

Branky: 35. Pimpara, 61. a 87. Kotiš - 54. Čada

FK Baník Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Dvorník, Vondráček, Dřížďal - Vaněček I. (K) (83. Knakal), Čada, Vrtělka, Hrubý (70. Mlika) - Dvořák II. - Vaněček II.

FK Varnsdorf: Kovář - Jakobovský, Zieris, Pimpara, Dobrovolný - Kotiš,Breite - Martan (80´ Tvaroha), Schubert (87´Stehlík), Rudnytskyy - Volf (74´Hikspoors)

Rozhodčí: Houdek - Blažej, Hrabovský

Jako první zahrozili hosté, útočník David Vaněček však zamířil těsně vedle. To byla ovšem jediná šance hostů
v prvním poločase. V 10. minutě se po přihrávce Martana natahoval Volf, ale vzrušení bylo zbytečné, sudí odmával postavení mimo hru.

V 15. minutě to v ochozech pořádně zahučelo. To se po rohovém kopu do míče opřel Matěj Kotiš a jeho dělovka prolétla velmi těsně kolem tyče zkoprnělého Dvořáka. O minutu později nepovedený centr Jakobovského pořádně vystrašil sokolovského brankáře. Ten míč s vypětím všech sil vyrazil na rohový kop.

Pak si vzal slovo Radim
Breite. Nejprve jeho střela letěla těsně nad a o minutu později další ránu z nohy varnsdorfského záložníka musel zneškodnit parádním zákrokem Dvořák. V 35. minutě se už Kotlina radovala. Rohový kop propadl na Volfa, ten ho napálil před branku, kde si ho našel kapitán Pimpara a zblízka nekompromisně zavěsil – 1:0.

Prokřehlé diváky pak jistě zahřála menší potyčka v sokolovském vápně. Schubert, Kotiš a Vrtělka si z ní odnesli žluté karty.

Po změně stran se na hřišti prakticky deset minut nic nedělo. Pak však přišel rohový kop hostů a Čada zblízka vyrovnává – 1:1. Jenže vzápětí se hostující hráč Vondráček projevil nesportovními gesty
k hlavní tribuně a rozhodčí Houdek ho po druhé žluté kartě posílá předčasně pod sprchy. „Co bych k tomu řekl? To samé dělali domácí hráči a rozhodčí nic neudělal. Ale Vondráček to neměl dělat, dal sudímu důvod ho vyloučit," čertil se po zápase hostující kouč Aleš Jindra.

To domácí Zdenko Frťala měl na celou věc jiný názor. „To, co dělají naši hráči, patří k oslavám branek a pobavení našich diváků. Rozhodně tím nechtějí nikoho provokovat. Rozhodně nemůžeme za to, že si to Vondráček u rozhodčího odskákal," uvedl Frťala.

Přesilovku domácí využívají za sedm minut. Volf je ve vápně podražen a Varnsdorf má výhodu pokutového kopu. Ten v 62. minutě bez problémů proměnil Matěj Kotiš – 2:1. „Tomu se vůbec nedivím. Asi je zde dáno, že musí Varnsdorf kopat penaltu. Nebyla to první penalta, která tu na podzim byla," naštvaně pravil Jindra.

Od té doby se domácí zatáhli a hosté se snažili prolomit jejich obranný val. Do velké šance se však nedostali. Tři minuty před koncem se navíc do míče krásně opřel Matěj Kotiš a od tyče míč zamířil potřetí do branky Dvořáka – 3:1. Po závěrečném hvizdu frustrovaní hráči Sokolova neunesli porážku. Varnsdorf si však oslavy zkazit rozhodně nenechal.

Na pozápasové tiskové konferenci se samotný zápas ani vlastně nehodnotil. „Já musím domácímu trenérovi gratulovat. Z průměrných hráčů zde vytvořil dobrý, organizovaný a disciplinovaný tým. My udělali chybu, když Vondráček chtěl napodobit při oslavě gólů domácí hráče. Myslím si, že domácí rozhodně netrpí nepřízní sudích," pronesl kouč Sokolova. Při otázce, zda jeho mužstvo hrálo agresivně a provokovalo, Jindra dodal: „Toho jsem si tedy nevšiml, vy ano?"

Domácí kouč Zdenko Frťala byl v klidu, slavil pátou výhru v řadě. „Vážím si některých slov, které tu vyřkl Aleš Jindra. Chvála je sice hezká, ale naši hráči musí neustále myslet na to, že na sobě musí pracovat. Vítězství si vážíme, Sokolov má dobrý tým a je nebezpečný. Dnes jsme ale byli lepší a krásnou tečku tomu dal Matěj Kotiš svým krásným gólem," dodal Frťala.

JZ/DD