NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 25.11. | 13:30   /    FC MAS Táborsko - FK Varnsdorf

"A" Vezeme bod z Třince

Fotbal Třinec - Fotbalový klub Varnsdorf 2:2 (1:1)

Úvod utkání byl v režii hostujícího celku. Hráči Varnsdorfu od úvodního výkopu kontrolovali míč a vypracovávali si více šancí. Paradoxně se však do vedení dostali domácí fotbalisté. Ve vápně aktivní Martin Surynek nejprve vybojoval míč, aby poté obehrál dva protihráče a propálil bezmocného brankáře hostů - 1:0.

Jenže vedení Třinci nevydrželo dlouho, jelikož již za dalších šest minut se začínalo od nuly. O vyrovnávající branku se postaral Pavlo Rudnytskyy, který se po rohovém kopu zjevil jako blesk z čistého nebe za domácí obranou a pohotovou hlavičkou překonal gólmana Lipčáka. - 1:1.

Další průběh první půle přinesl velmi vyrovnaný fotbal. Hráči obou celků se těžko dostávali do vyložených šancí, a když už se nějaké zrodily, stáli na jejich koncích vždy gólmani obou týmů. Vážnější akci přinesla až dvacátá čtvrtá minuta. František Hanus prostrčil míč na nabíhajícího Pavla Malíře. Ten ale stál v příliš ostrém úhlu na to, aby dokázal pořádně zakončit.

Zbývající minuty poznamenaly časté prohřešky proti pravidlům na obou stranách. Po jednou faulu hostí dokonce rozhodčí ukázal žlutou kartu Martanovi.

Nerozhodný stav vydržel až do šedesáté minuty zápasu. Parádním slalomem mezi hostujícími obránci se prezentoval Petr Joukl, jenž se ze zálohy prokličkoval až do zakončení. Brankář hostů se ještě snažil zachránit situaci bleskovým vyběhnutím, Joukl ale předvedl další technickou finesu v podobě krásného lobu. - 2:1.

Vedení Třince opět nevydrželo příliš dlouho, tentokráte to bylo deset minut. Sedmdesátá minuta – rohový kop Varnsdorfu. Po nepovedeném odkopu domácí obrany se míč přitočil k Vlastimilu Chodovi, který z levého vrcholu vápna zamířil přesně do šibenice Lipčákovy branky.

Oba týmy se ještě do konce utkání snažili nachýlit misky vah na svou stranu, ani jedna jejich akce se však neujala.

Sestava FK : Porcal - Martan (46. Hozda), Pimpara, Hauer, Koblížek - Jakobovský, Breite - Rudnytskyy, Chod, Jordák (78. Kotiš) - Hikspoors (46. Procházka).

Hodnocení trenérů:

Aleš Křeček - FK  VARNSDORF

Moc dobře si vzpomínám na vzájemný zápas v Třinci letos na jaře. Sehráli jsme zde poměrně smolný zápas, kdy jsme sahali po třech bodech, ale nakonec jsme nezískali ani jediný. Dnešní zápas se vyvíjel podobně. Troufám si tvrdit, že v první půli jsme byli dokonce lepším týmem než domácí. Snažili jsme se hrát náročný fotbal s neustálým napadáním. Bohužel hned z první střely jsme inkasovali, což nás poněkud srazilo. Za celý průběh zápasu jsme si však vytvořili dostatek příležitostí. Utkání se divákům mohlo líbit, protože šance byly na obou stranách. Jsme rádi, že se nám podařilo stav vyrovnat, i když jsme v Třinci mohli klidně i vyhrát. Dvakrát jsme prohrávali, proto bod musíme brát. Moc dobře víme, že Třinec má velkou kvalitu, má zcela jiné ambice než my. Z toho pohledu u nás panuje spokojenost. Dělba bodů je správná. Hráčům jsem v kabině po zápase poděkoval za jejich přístup a pracovitost.

Lubomír Luhový - FK FOTBAL TŘINEC

V prvním poločase jsme působili poněkud křečovitě. Na naších kopačkách byla patrná nervozita. V útoku se prosazujeme hrozně těžce, na každý gol se hodně nadřeme, ale krátce poté lacino inkasujeme, což je pro nás psychická rána. Vázla nám kombinace, dávali jsme si komplikované balony do ofenzívy a aktivita soupeře nám činila problémy. Soupeř byl živý, což nám dělalo starosti hlavně v obranné činnosti. Máme stále problémy v přechodové fázi. V této oblasti musíme pracovat na zlepšení. Troufám si tvrdit, že dnešní remíza je proto asi spravedlivým vyjádřením dění na hřišti