NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Úterý 16.01. | 11:00   /    FK Varnsdorf /Vyšehrad/ TV NOVA - Bohemians Praha 1905

Další 3 body veze A tým z Ústí n.L.

FK Ústí nad Labem - FK Varnsdorf  1:2 / 1:1 /

Branky: 67. Hanich – 55. Volf, 78. Breite

Karty: 90+4. Benčík (UNL) – 22. Dobrovolný (VDF)

FK Ústí nad Labem: Zacharda – M. Zeman, Džuban, Zukič (46. M. Valenta), Folwarczny (84. Hrošovský) – Hovorka (28. Volek), Martykán, J. Peterka, Benčík – Veverka, Hanich.

FK Varnsdorf: Porcal – Tvaroha, Jakobovský, Zbrožek, Dobrovolný – Cana (71. Hikspoors), Kotiš – Rudnytskyy (62. Martan), Schubert, Breite – Volf (77. Vilkovský). .

Rozhodčí: Pechanec – Moláček, L. Zeman; delegát: M. Svoboda

Kvalita promočeného trávníku byla hodně znát, chvílemi se zdálo, že hráči nehrají fotbal, ale vodní pólo. Pravděpodobně především z tohoto důvodu se diváci na první vážnější brankovou příležitost načekali až do desáté minuty. Exústecký záložník Pavlo Rudnytskyy nalezl přihrávkou u velkého vápna nikým nepokrytého Matěje Kotiše, který nepříjemnou střelou zamířil nad. Za pět minut se v šanci octl útočník Army Richard Veverka, kterého vybídl ke skórování Michal Zeman. Prvně jmenovaný selhal ve finální fázi, kdy hlavičkoval těsně vedle brány.

Ve dvaadvacáté minutě musel poprvé sahat do kapsy hlavní rozhodčí Ondřej Pechanec. Žlutou kartu za faul zezadu na Jana Peterku na polovině hřiště obdržel hostující stoper Jan Dobrovolný. O čtyři minuty později spálil tutovou šanci Michal Hanich, jenž z bezprostřední blízkosti pálil do připraveného Radka Porcala, hájícího hostující svatyni. Ve 28. minutě musel ze zdravotních důvodů odstoupit ze hřiště Marek Hovorka, kterého nahradil Zdeněk Volek. Právě střídající Volek připravil dvě minuty po svém příchodu na hřiště gólovou akci, na jejímž konci byl kapitán Army Jan Martykán. Hráč s kapitánskou páskou na ruce z hodně dobré příležitosti mířil k pravé tyči. Gólman Varnsdorfu ale pohotovým skokem přízemní střelu ústeckého záložníka odvrátil.

Kuriozitní situace nastala v minutě pětatřicáté. Brankáři Varnsdorfu nadělala potíže provizorní střela domácích, když Porcalovi vypadl míč z rukou. To málem ztrestal ústecký Volek, jenž střílel, naštěstí pro hosty, jen do boční sítě. Svěřenci Zdenka Frťaly si v závěru první půle dokázali vytvořit tlak, který ale v gól proměnit nedokázali. Do šaten se odcházelo za bezbrankového stavu.

Se začátkem druhé pětačtyřicetiminutovky už to nebylo s deštěm tak hrozné. V 50. minutě slavili hosté vstřelení branky. Jejich radost jim ale překazil rozhodčí, který branku Marka Volfa neuznal kvůli ofsajdu. Marek Volf ale nemusel truchlit, za pět minut vsítil tentokrát už regulérní gól. Balón směřující do velkého vápna uklidil za brankovou čáru hlavou. Domácí gólman Zdeněk Zacharda byl bezmocný a nezbývalo mu nic jiného, než sledovat míč plachtící do sítě - 0:1. Na hráčích Ústí nad Labem byla znát touha po vyrovnání, rozhodně totiž nebyli v tomto souboji horším mužstvem.

Vysněného vyrovnání se Ústečtí dočkali v 67. minutě. K odraženému míči ve velkém vápně se jako první dostal Michal Hanich, jenž hlavičkou nalezl recept na Radka Porcala - 1:1. Ústecké hráče mohla následně mrzet další nevyužitá šance, která nastala za dalších devět minut. Benčík centroval zprava do velkého vápna na Hanicha, který stejně jako v prvním poločase nechal ze vzdálenosti pár decimetrů vyniknout brankáře hostů. Známé pořekadlo „nedáš – dostaneš“ znovu našlo své uplatnění. Nevyužitou šanci Michala Hanicha potrestal v 78. minutě Radim Breite, který využil až přílišného výběhu brankáře Zdeňka Zachardy, kterého si následně přehodil - 1:2.

Svěřencům Přemysla Bičovského se nedařilo v závěrečných minutách dostat se do útoku nebo si vytvořit nějaký souvislejší tlak. Až ve čtvrté minutě nastavení měli domácí k dispozici rohový kop. Centr nevyšel Ladislavu Benčíkovi vůbec podle představ, místo nakopnutí do vápna zamířil záložník Army do zámezí, konkrétně za branku Polcara. Hráč s číslem sedm na zádech následně neudržel nervy, vyrval rohový praporek a vzteky ho zahodil. Toho si hlavní rozhodčí ani nevšiml, po upozornění čárového sudího, obdržel Ladislav Benčík žlutou kartu.

Hráčům Varnsdorfru se podařilo Ústí nad Labem zdolat podruhé v této sezóně a také si udržet průběžné třetí místo v tabulce Fotbalové národní ligy. Do Ústí nad Labem dorazila nejmenší návštěva sezóny (264 diváků včetně přibližně patnácti z Varnsdorfu), přestože bylo vstupné zdarma. Na vině je zcela jistě počasí, které fotbalu zkrátka nepřálo.

Ohlasy trenérů
Přemysl Bičovský (Ústí nad Labem): "Budu se opakovat jako po každém zápase. Pokud neproměníme šance, které si vytvoříme, nemůžeme vyhrávat. Nemůžeme si také dovolit zbytečné chyby. Jedná se o začátečnické chyby, které si hráč ve druhé nejvyšší české fotbalové lize nesmí dovolit. Není možné, aby nám nejmenší hráč na hřišti dával góly hlavou. Za stavu 1:1 jsme se dopustili hrubé chyby, která rozhodla utkání. Na to, jaké byly podmínky, jsme ale viděli docela kvalitní střetnutí."

Zdenko Frťala (Varnsdorf): "Zápas hodnotím pozitivně, protože se nám podařilo získat tři body. Vzhledem k počasí kvalita hry trochu trpěla a bylo to o tom, kdo bude šťastnější a kdo bude lépe zahrávat standardní situace. Utkání bylo nervózní, naši hráči si uvědomují, že hrají o třetí místo. Nakonec rozhodl Radim Breite po nádherném individuálním průniku. Naším cílem je třetí místo udržet, před sebou máme ještě duel s Mostem."

fnliga.cz

Sobota 20.01. | 11:00