NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 23.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FK Fotbal Třinec

A mužstvo zakončilo sezonu prohrou

FK Baník Most - FK Varnsdorf 4:2 /0:0/

FK Baník Most: Aschenbrenner – Vojta, Novotný, Žižka, Řehák – Mujagič (82. Šraga), Procházka, Rosendo, Pilař (90. Schettl), Ibragimov – Musiol (46. Němec). Trenér: Busta.

FK Varnsdorf: Porcal – Tvaroha, Jakobovský, Zbrožek, Dobrovolný – Hikspoors (56. Cana), Kotiš – Rudnytskyy, Schubert, Breite (53. Martan) – Volf (53. Fabián). Trenér: Zdenko Frťala.

Branky: 49. Ibragimov, 57. Procházka, 79. a 88. Němec – 65. Kotiš, 73. Rudnytskyy.

Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Vlasjuk.

ŽK: Vojta, Pilař, Ibragimov – Jakobovský, Fabián.

Diváci: 846

Varnsdorf na stadion Josefa Masopusta přijížděl s jasným cílem – vyhrát a udržet třetí místo v tabulce, které by znamenalo finanční bonus a také naději na účast v Gambrinus lize. Domácí už naopak měli svou situaci jasně danou, bez ohledu na výsledek bylo jasné, že tým kouče Busty skončí v tabulce na čtrnácté příčce.

Před začátkem utkání se vedení Baníku rozloučilo s dlouholetým kapitánem a klubovou legendou Tomášem Pilařem, který tým v roce 2005 dovedl k historickému postupu do nejvyšší soutěže. Brzy sedmatřicetiletý Pilař se rozhodl ukončit profesionální kariéru.

V prvním poločase aktéři na hřišti moc zajímavého nepředvedli. Hosté zahrozili pouze jednou, to když Rudnytskyy z hranice šestnáctky pálil vysoko nad branku. Finální fáze Baníku zase skřípala a brankář Porcal tak mnoho práce neměl.

To se změnilo po přestávce. Ve 49. minutě Rosendo rozjel akci z vlastní poloviny, přešel přes dva hráče a přestože byl hrubě faulován, dokázal vysunout do zakončení Azize Ibragimova, který si míč ve vápně zasekl na pravou nohu a přesnou střelou k tyči otevřel skóre. Domácí získali klid na své kopačky a brzy přidali druhou trefu, když Vojta prokličkoval s míčem u nohy až do šestnáctky, kde míč prudce poslal pod břevno Jan Procházka – 2:0.

Varnsdorf ale nesložil předčasně zbraně a obdivuhodně rychle se dokázal vrátit do hry. V 65. minutě hosté vybojovali standardní situaci těsně za šestnáctkou, míč si připravil Matěj Kotiš a technickou střelou přes zeď nedal debutujícímu brankáři Aschenbrennerovi šanci. Hosté viditelně přidali na bojovnosti a vynutili si převahu, ze které i plynuly šance. Tu první měl Rudnytskyy hned po dvou minutách od Kotišovy trefy. Hbitý záložník se zjevil zcela sám před mosteckým gólmanem, ale ten jeho zakončení dokázal famózně vytěsnit mimo tyče. Pavlo Rudnytskyy se ale gólu přece jen dočkal, když se od něj odrazil míč po centru z pravé strany a se štěstím skončil v síti.

Závěr utkání ale patřil baníkovcům a střídajícímu Němcovi. V 79. minutě unikl po lajně Vojta a jeho prudký centr našel přesně nabíhajícího Františka Němce, který z voleje usměrnil míč za Porcalova záda – 3:2. Dvě minuty před koncem pak domácí své vítězství zpečetili, když se tentokrát na levé straně hřiště prosadil Šraga a přihrávkou na první tyč znovu vybídl Němce ke skórování a ten podruhé zacílil do černého.
Ohlasy trenérů

Zbyněk Busta, trenér Mostu: "První poločas byl v režii Varnsdorfu, ale dobře jsme bránili a soupeře do žádné šance nepustili. Po sobotní výhře nad Opavou, kdy jsme si zajistili záchranu, z nás spadl všechen stres a dnes ve druhém poločase se to na nás projevilo. Hráči si dovolili víc. Bylo to hodně divoké, taková přestřelka, v níž nakonec rozhodly naše využité brejkové situace."

Zdenko Frťala, trenér Varnsdorfu: "Chtěli jsme zvítězit a udržet třetí místo. To se nepovedlo a v šatně je hodně smutná nálada. Hráčům chci ale za celou sezonu poděkovat. V prvním poločase jsme nehráli dobře, vyloženě jsme ho prohospodařili a proto jsme dnes prohráli."

fnliga.cz