NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 28.10. | 14:30   /    FK Varnsdorf - FK Ústí nad Labem

Náš Mates v sestavě uplynulého ročníku FNL

Dnes vám představíme nejlepší jedenáctku sezóny 2012/2013. Kdo nejvíce zářil?

Letošní ročník FNL už uzavřel své brány, a tak jsme vybrali ty, kteří letos převyšovali ostatní. Hned pět zástupců dodal vítěz FNL ze Znojma. Jedním z nich je Marek Heinz, kterému stačilo k příslušnosti k elitě pouhých 12 zápasů. Dva hráči zářili v Ďolíčku. Po jednom nabídla sestupem ohrožená dvojice Táborsko - Vlašim, jejich zástupci zapluli do defenzivního šiku. Hvězdnou sestavu doplnili borci z Varnsdorfu, Sokolova a Zlína.

Sestava sezóny 2012/2013 FNL podle portálu vFotbal.cz (3-5-2)

Vlastimil Hrubý (1. SC Znojmo) - Jediným konkurentem brankařské jedničky vítěze FNL ze Znojma byl Vojtěch Šrom z HFK. Pro Hrubého mluví 16 čistých kont, výborné výkony mezi třemi tyčemi a hlavně titul a postup do nejvyšší české soutěže pro provinční Znojmo.

Todor Yonov (1.SC Znojmo) - Tradiční skála ve znojemské obraně z posledních let neztrácí pevnost ani v pokročilém věku. Vůdce defenzivních šiků letos řídil obrannou fázi tak dobře, že měl klub z města okurek nejméně obdržených branek, a to pouhých 24. Dlouholetý kapitán se dočká vysněné Gambrinus ligy v modrobílém dresu.

Peter Mráz (FC MAS Táborsko) - Táborsko neprožilo vydařený rok, přesto může být slovenský bek Peter Mráz se svými výkony spokojený. K dobré defenzivní činnosti, plnému počtu minut, totiž dokázal jako nadstavbu připojit šest zásahů do soupeřových sítí.

Jiří Petrů (Graffin Vlašim) - Kapitán na správném místě. Zejména díky němu měla Vlašim možná až překvapivě brzo zajištěnou záchranu. Základní prvek defenzivy jak pro Martina Frýdka, tak následně pro Michala Horňáka spolehlivě plnit obranné úkoly, návdavkem přidal sedm přesných tref, pouze o jednu méně než nejlepší střelec Středočechů Jícha.

Josef Jidnřišek (Bohemians Praha 1905) - na zkušeného středopolaře se mohl trenér Weber opravdu spolehnout. Nastoupil totiž do plného počtu minut, což je na středního záložníka unikátní počin. V Jindřiškovi měl Ďolíček i spolehlivého střelce pokutových kopů. Celkem se dvaatřicetiletý hráč trefil pětkrát (3xPK).

Radim Nepožitek (1. SC Znojmo) - Výbornou sezónu prožil další strůjce znojemského zázraku. Skvělé výkony mu vynesly ocenění pro hráče měsíce dubna FNL. Tvořivý záložník zatížil soupeřova konta devíti brankami a je otázkou, jestli si Gambrinus ligu zahraje na jihu Moravy či v dresu mateřské Sigmy.

Matěj Kotiš (FK Varnsdorf) - Ne nadarmo je označován za Pavla Horvátha severočeského klubu. Výborná kopací technika ho opravňuje k zahrávání všech možných standartních situací, ze kterých letos vsítil většinu ze svých deseti branek. Pro hru Varnsdorfu je přítomnost holohlavého záložníka nadmíru důležitá.

David Čada (FK Baník Sokolov) - Do elitního výběru se protlačil i zástupce čtvrtého celku ze Sokolova. Zažil už stěhování na západ Čech z Pardubic, takže ho lze směle označit za inventář klubu, avšak letošní rok musí z individuálního hlediska stavět nejvýše. Vstřelil osm branek a skvěle šéfoval záložní řadě.

Jan Moravec (Bohemians Praha 1905) - Tradiční opora klokanů předváděla úchvatná představení i v tomto ročníku. Opět neomylně piloval lajnu a krom pěti přesných zásahů připravil sedm branek pro své spoluhráče.

Marek Heinz (1. SC Znojmo) - Sice v dresu Znojma strávil jen jarní část, ale o správnosti jeho zařazení do nejlepší sestavy nemůže být pochyb. Vstřelil ve dvanácti zápasech osm branek a byl více jak plnohodnotnou náhradou za šestigólového podzimního střelce Vašíčka, který zamířil zkusit štěstí do Jihlavy.

Lukáš Železník (FC Fastav Zlín) - Mezi tím nejlepším, co nabídl letošní ročník, nemůže chybět ani nejlepší střelec. Toho letos najdeme ve Zlíně a stal se jím třiadvacetiletý odchovanec Lukáš Železník. Soupeřova konta zatížil třinácti trefami.

Náhradníci: Vojtěch Šrom (1. HFK Olomouc) - David Přibyl (FK Pardubice) - Alexandros Melissopoulos (FK Čáslav) - Vladimír Mišinský (MFK OKD Karviná) - Oldřich Machala (1. HFK Olomouc)

Neděle 28.10. | 09:30