NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 23.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FK Fotbal Třinec

A mužstvo zahájilo přípravu na nový ročník

Dovolené si letos hráči Varnsdorfu moc neužili. Poslední soutěžní zápas druholigové sezóny 2012/13 odehráli 5. června v Mostě.
A již za devatenáct dní jim začala příprava na nový ročník Fotbalové národní ligy.

Trenér Zdenko Frťala na úvodním tréninku přivítal sedmnáct hráčů. „Pauza to byla krátká, ale myslím, že nám stačila. Věřím, že hráči si odpočinuli psychicky, ale i fyzicky. Dlouho jsme bojovali o nejvyšší pozice a někteří hráči odtáhli celou sezónu. Další zase prodělali dlouhodobější zranění. Takže snad se všichni po regenerační a rehabilitační stránce dali dohromady," pevně věří úspěšný varnsdorfský kormidelník.

Tradičně se to ve varnsdorfském kádru trochu pozměnilo. „Máme tady tři nové hráče. V průběhu tohoto týdne přivítáme další tři. Ta fluktuace je běžná, stejný počet hráčů přijde a stejný odejde," prozradil Frťala.

Celkem pět hráčů po úspěšné sezóně z varnsdorfského kádru zmizelo. „Odešel Fabián a Tvaroha. Skončil Soběslav a Dobrovolný. Láďa Martan začal přípravu v prvoligovém Slovácku. To byli hráči ze základní sestavy. Ale s tím my si určitě poradíme," pravil varnsdorfský kouč s úsměvem.

Na tréninku také chyběl Jirka Schubert. „Jirka má bohužel nějakého streptokoka. Takže má ještě týden antibiotika. Jinak nikoho nic netrápí," zdůraznil Frťala.

Po báječném podzimu se
o hráče i trenéra Varnsdorfu zajímaly ligové celky. Jak tomu bylo v letní pauze? „Sebe neřeším, to není aktuální. Já se plně soustředím na Varnsdorf. Jinak se pořád něco děje. Ale myslím si, že prvoligové kluby měly hodně času, aby sledovaly naše hráče. My jsme klukům řekli, že se musí plně věnovat povinnostem tady ve Varnsdorfu," razantně říká vůdce varnsdorfské lavičky.

Již o víkendu se Varnsdorf představí na prvním zajímavém turnaji. „Tento víkend hrajeme na turnaji v Dubí,
kde budou Teplice, Liberec
a Drážďany. Na úvod to bude velmi dobrá příprava. Dále nás čeká utkání s Mladou Boleslaví, pak je tam další turnaj a také přátelské zápasy s celky z naší soutěže. Bude toho hodně. Trénovat budeme plně
v domácím prostředí," shrnul Frťala plány letní přípravy.

Varnsdorf se letos představí také v Juniorské lize. Může to být pro A tým výhoda? „Je to výhoda hlavně pro hráče, kteří končí v dorostu a ještě na druhou, potažmo první ligu nemají. Pro nás je to šance vidět kvalitní soupeře, kteří mají ve svém kádru talentované mladíky. Sám jsem zvědavý, jak to zvládneme organizačně, je to pro nás novinka. Jsme vlastně v takovém očekávání," vyřkl svůj dojem varnsdorfský trenér.

Varnsdorf měl v minulé sezóně svou farmu ve Vilémově. Jak to bude dál? „To je zatím
v jednání. Jak to bude, vám opravdu neřeknu," dodal Zdenko Frťala.

Autor: Jaroslav Zeman