NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 23.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FK Fotbal Třinec

U 21 ve Znojmě neudržela vedení

Za úmorného vedra se naši junioři v 9.30 vydali na dalekou cestu do Znojma.,kde se od 17 hodin utkali, taktéž, s nováčkem soutěže. V utkání jsme určitě nepropadli. Bylo to jak na houpačce. Prohrávali jsme 2:0 otočili na 3:2 , ale nakonec se radovali domácí, kteří vyhráli 4:3.

1.SC Znojmo: Doleček – Hříbek, Jurič, Odehnal, Cihlář – Stáňa (86. Le Minh), Šrámek (80. Horák) – Melecha (64. Hájek), Juhaňák (53. Bula), Hověz – Reljič.

FK Varnsdorf: Klouda – Pollách, Kouřil, Vomáčka, Bukáček (45. Mpong) - Just (79. Honců), Šťastný (60. Ruzsó), Lebruška,  Šraga - Jícha (81. Dostál), Černý (64. Halbich).

Branky: 7. Juhaňák, 21. Reljič, 79. Hříbek (pen.), 88. Hájek – 55. (pen.) a 63. Černý, 45. Lebruška.

ŽK: Odehnal, Hájek – Just, Lebruška, Ruszó. ČK: 52. Doleček (ZNO).

Zápas začal pro domácí Znojmo velice dobře. Už v sedmé minutě totiž rozjeli Hověz s Reljičem na pravé straně akci, po níž druhý jmenovaný centroval do vápna. Tam našel milimetrovým pasem nabíhajícího Luďka Juhaňáka a ten hlavou poslal svůj tým do vedení – 1:0. Varnsdorf byl dopředu nebezpečný pouze zásluhou Jíchy, do žádné větší šance se nedostal.

A v 35. minutě mohlo být pro Varnsdorf ještě hůře, Melechovu střelu ale dokázal Klouda vytěsnit a o chvíli později si poradil i s pokusem Reljiče. Když už se zdálo, že se oba týmy rozejdou do kabin za současného stavu, přišel blesk z čistého nebe. Nejprve musel Doleček likvidovat pokus Justa a pak se dokázal vyznamenat proti ráně Šťastného z přímého kopu. Pak už to však přišlo. V samotném závěru půle znojemská obrana chybovala a Ondřej Lebruška šel sám na bránu. Doleček si sice na míč sáhl, ale gólu nezabránil – 2:1.

Vedení a hra v přesilové hře však jakoby hostům svazovala nohy. Znojmo se i v oslabení dokázalo dostat do slibných šancí, zrazovala je pouze koncovka. Vyrovnání se ale prvoligový nováček dočkal. I on totiž měl možnost zahrávat po faulu na Reljiče penaltu. Roman Hříbek ji sice nekopl příliš ideálně, když mu gólman jeho střelu vystihl, míč se však od Kloudy šťastně odrazil do sítě – 3:3. Nápor domácích nadále pokračoval a vyvrcholil v 88. minutě, kdy se parádně trefil z dvaceti metrů Aleš Hájek a udělal tak vítěznou tečku za utkáním plným zvratů – 4:3.

Nejlepší hráč domácích:  Miloš Reljič

Nejlepší hráč hostů: Jakub Jícha

Trenér Tibor Duda (Znojmo): "Utkání jsme začali velice dobře, dali jsme dvě branky po krásných akcích, takže v tomto ohledu jsem spokojený. Nicméně chybu, kterou jsme udělali v závěru poločasu od tak zkušeného hráče jako je Dan Odehnal, to se nesmí stávat. U druhého inkasovaného gólu to byla asi nezkušenost Dana Hověze, že to přihrál tak špatně. Takže jsme defakto přihráli soupeři na dva góly a vlastní vinou jsem ho dostali do zápasu. Nicméně z pohledu toho, že jsem hráli o desíti a nepříznivý výsledek ještě dokázali otočit, musím být spokojený."

Trenér Ivan Kopecký (Varnsdorf): "I když jsem dnes prohráli, tak jsme nesehráli špatnou partii. Otočili jsme z 2:1 na 2:3, což považuji za velice pozitivní. Bohužel jsme nezvládli hru v přesilovce, kdy jsme měli o jednoho hráče v poli více, ale ukázalo se, že to nemusí být vždy výhodou. Již v přípravném utkání ve Štětí, tak i dnes se ukázalo, že nezvládáme závěry utkání a tím ztrácíme dobře rozehrané zápasy. Přesto musím naše kluky dnes pochválit a veřím , že i v zápase se silnou Slavii ze sebe vydají maximum."

Asistent Pavel Hradiský (Varnsdorf): "Po zhruba měsíčním budování týmu, který jsme skládali z našich bývalých dorostenců plus nadějných hráčů z okolí, kteří hráli nižší mládežnické soutěže nebo třeba I.A třídu dospělých, jsme s očekáváním nastupovali k prvnímu mistrovskému zápasu. Myslím si, že i když nás ztracené body v závěru hodně mrzí, nemusíme se za předvedený výkon stydět. Přeci jen má juniorka trošku jiné poslání a na hřišti bylo v našem dresu vidět několik hráčů, kteří by před sebou mohli mít velmi zajímavou budoucnost."

juniorskaliga.cz  + redakce webu FK Varnsdorf