NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Sobota 24.02. | 11:00   /    SK Brozany - FK Varnsdorf

"A" Vezeme bod ze Zlína

FC Tescoma Zlín - FK Varnsdorf  0:0

Hned úvod zápasu potvrdil, že Varnsdorf neprodá svou kůži lacino. Již ve čtvrté minutě napřáhl z dálky Cana, brankář Dostál se ale k tyči přesunul včas. Ševci se do provozní teploty dostávali později a proti zhuštěné a elastické obraně Severočechů se prosazovali jen velmi obtížné. To na opačné straně na konci úvodní čtvrthodiny málem zahřmělo, když přetažený centr na zadní tyč napálil Rudnytskyy z voleje nad bránu.

Gólman Dostál musel o čtyři minuty později zasáhnout i proti Martanově střele doprostřed brány, aby poté konečně potěšili zlínské publikum i domácí fotbalisté. Po centru Jugase hlavičkoval nad bránu Poznar. Ševci přece jen ožili, jenže nakopávanými balony to nešlo a přízemní kombinaci chyběla větší přesnost a lepší pohyb.

I proto se další akce urodila až v 35. minutě. Poznar parádně uvolnil Jiřího Dobeše, jeho nebezpečný centr ovšem hostující obrana odvrátila. Poznar tři minuty před poločasovou přestávkou osloval sklepnutým balonem i Polácha, jenže ani on nezamířil mezi tři tyče. Do kabin se tedy šlo za bezbrankového stavu. Ševci navíc bez zraněného Železníka, který musel odstoupit.

Ani druhý poločas výraznější změnu nepřinesl. Žlutomodrým se podařilo přelstít obranný val Varnsdorfu až po deseti minutách, ale byla z toho jen nepřesná střela Paciorka. To hosté spoléhající na rychlé brejky byli v 68. minutě mnohem nebezpečnější. Po jednom z kontrů postupoval sám na Dostála rozběhnutý Martan, ale zlínský gólman svůj tým včasným vyběhnutím podržel.

S přibývajícím časem rostla nervozita na kopačkách domácích borců. Těm se směrem dopředu vůbec nevedlo a také vzadu měli co dělat, aby uhasili všechny chyby a nepřesnosti. Přesto i jim se naskytly dvě stoprocentní příležitosti k rozhodnutí zápasu. Nejprve agilní Šrom vybojoval důrazem v pokutovém území a následném přesném centru gólovou pozici pro Elšíka, jenže ten z bezprostřední blízkosti hlavou minul bránu Severočechů.

Osm minut před koncem vyslal Roman Dobeš přesnou přihrávkou za hostující obranu do samostatného úniku Šroma, ten se pokoušel obstřelit gólmana Porcala, ovšem obstřelil i bránu soupeře. Kdyby se však zdálo ševcům, že se od nich odklonila štěstěna zády, zpět na zem je poslal v nastaveném čase Procházka. Ten se ocitl zcela sám na malém vápně, ale centrovaný míč nedokázal hlavou usměrnit.

Remíza tak byla spravedlivým vyjádřením poměru sil.

Rozhodčí: Býma – Chytil, Slavík
ŽK: Jelínek - Koblížek
Diváci: 2385

FC Tescoma Zlín: Dostál – Jugas, Malý, Kubica, Jelínek – Paciorek (67. Elšík), Polách, Dobeš R. - Poznar, Železník (43. Železník), Dobeš J. (68. Motal) Trenér: Alois Skácel.

Varnsdorf: Porcal – Martan (87. Kotiš), Pimpara, Stehlík, Hozda - Rudnytskyy, Koblížek, Cana (81. Breite), Mach - Procházka, Chod (70. Matejov). Trenér: Aleš Křeček.

(fctescomazlin.cz)

Ohlasy po utkání:

ALEŠ KŘEČEK, trenér Varnsdorfu:  "Nechtěli jsme být pasivní, do zápasu jsme vstoupili aktivně, ovšem Zlín dobře kombinoval, byl silný na míči a nedařilo se nám úplně podle našich představ presovat. Pak se ale náš střední blok vysunul a za celý první poločas jsme soupeře pustili pouze do jedné šance, kdy Poznar hlavičkoval nad. Na druhou stranu my jsme si do přestávky brankovou příležitost nevytvořili ani jednu. Po změně stran byla pasáž, kdy jsme měli převahu, byli jsme lepší než soupeř a gól visel ve vzduchu. Nebezpečné byly hlavně sólo Martana z úhlu a hlavička Procházky. Šance si však vytvořil také soupeř, proto vzhledem k jeho síle bod ze Zlína bereme."

ALOIS SKÁCEL, trenér Zlína:  "Varnsdorf potvrdil, že hraje bezvadný a poctivý fotbal, měl rychlý a nebezpečný přechod přes krajní hráče do protiútoku, a přestože jsme se na to připravovali, nedokázali jsme soupeře přehrát. Byli jsme špatní na míči, neuhrávali jsme balony vepředu, spoustu míčů jsme odevzdali a soupeř, který hrál velmi organizovaně, z toho těžil. Hlavně ve druhém poločase předvedl Varnsdorf několik rychlých protiútoků, z nichž byl velmi nebezpečný. Nám to naopak vůbec nešlo, hodně jsme kazili, chyběla nám kombinační kvalita v útočné fázi, což dnes rozhodlo. Za tím vším ale stála výborná a disciplinovaná hra soupeře.

Nám se dnes nepodařilo vstřelit branku, určitě to ale nebylo dáno neschopností našich hráčů. Kluci chtěli zvítězit a navázat na předchozí dobré výkony z domácího prostředí. Jenomže Varnsdorf hrál velmi disciplinovaně dozadu, nebezpečně útočil a naši hráči museli myslet i na zadní kolečka, protože v hlavách měli, že mohou také inkasovat. Po psychické stránce to pro ně bylo velmi náročné a tím, že nedokázali vstřelit první gól, se tohoto tlaku až do závěrečného hvizdu nezbavil. "

VLASTIMIL CHOD, záložník Varnsdorfu:  "Jeli jsme do Zlína s cílem bodovat, a to se nám povedlo, i když jsme sahali i po třech bodech, nemuseli jsme si domů nakonec přivést ani ten jeden. Na soupeře jsme vyrukovali vysokým napadáním, věděli jsme, že kdybychom ve Zlíně hráli zanďoura, tak by to bylo jen čekání na smrt. Odehráli jsme vyrovnanou partii s jedním z favoritů 2.ligy, což nás psychicky posílí. Potřebuje se v zápase dostat do vedení a pak věřím že ho zvládnem vítězně, nejlépe již příští kolo doma s Jihlavou.

TOMÁŠ POZNAR, útočník Zlína:  "Trenéři nás připravovali na to, že Varnsdorf hraje aktivně. Presovali hodně vysoko, což nám dělalo problémy, ale víc mě překvapilo, jak organizovaně si počínali směrem do obrany. Nebylo snadné se proti nim prosadit a byly pasáže, v nichž měli dokonce navrch. Varnsdorf hodně zaměstnával naší obranu, ta byla přetížená a často jsme se osvobozovali jen za cenu odkopů. Ty se nám pak nedařilo uhrávat a udržet vepředu. Celkově si myslím, že nám chyběla mezihra, která nás zdobila v předchozích zápasech. To nás samozřejmě mrzí a hned do příštího zápasu se to pokusíme změnit."

Sobota 24.02. | 11:00
Muži