NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 23.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FK Fotbal Třinec

"A" - Tři body ze Zlína

Ani zlínští Ševci nedokázali zastavit sérii Varnsdorfu

FASTAV ZLÍN - FK VARNSDORF 0:1 (0:1)

Štěstí? Ale kdepak. Chybí kvalita. Hlavně v útočné fázi. Ševci prohráli šestý duel v řadě. V 15. kole Fotbalové národní ligy vybral Letnou celek Varnsdorfu. Severočeši se ani moc nenadřeli. O jejich výhře rozhodla dalekonosná rána Kouřila z první půle a množství neproměněných šancí na straně Zlína včetně zahozené penalty Železníkem.

Fotbalisté Varnsdorfu  vyhráli ve Zlíně 1:0. „Jako trenér se nikdy nevymlouvám na absenci štěstí. V útočné fázi nám jednoznačně schází kvalita. Dnešní zápas toho byl důkazem. Vrcholem naší marné snahy pak byl pokutový kop, z nějž jsme netrefili ani bránu. V tréninku přitom Železník kope penalty po zemi k tyči, teď zkoušel něco úplně jiného," divil se zlínský kouč Martin Pulpit, jenž měl připomínky také k úvodnímu dějství. V něm se ševci až do inkasované branky, kdy brankář Dostál pozdě zareagoval na přímý kop Kouřila z více třiceti metrů, hodně trápili. Možná i proto, že pouze na lavičce zůstal kapitán Polách. „Nebyli jsme dostatečně agresivní, hráli jsme na distanc od soupeře, proto se hosté dostávali k některým kombinačním věcem, převážně však uprostřed hřiště. Jinak naši bránu neohrozili," pokračoval Pulpit. Ševci mohli do přestávky vyrovnat, nicméně Hruška s Malcharkem bránu netrefili, Elšíka vychytal po rohu Fendrich.

„V první půli jsme měli dlouho herní převahu, ovšem bez výraznějších příležitostí. Do vedení jsme šli nakonec po výstavní střele Kouřila, která se v konečném účtování ukázala jako rozhodující," předeslal hostující asistent trenéra Ivan Kopecký. Ševci po změně stran přeřadili na vyšší rychlostní stupeň, jenomže znovu se přesvědčili, že v podstatě celý podzim hrají bez útoku. Železník krátce po změně stran zahodil penaltu za stažení Elšíka, krátce nato překopl bránu z malého vápna. Hlavičky Malcharka a Pazdery zase vytěsnili z brankové čáry hostující beci a Hruška z malého vápna zamířil nad bránu.

„Z výsledku jsem hodně zklamaný. Soupeř za celý zápas dvakrát trefil bránu a zvítězil, zatímco my jsme spálili po třech čtyřech gólovkách v každém poločase. Herně jsem byl spokojenější s druhým poločasem, v němž jsme vystupňovali tlak, ale v koncovce jsme neměli takovou kvalitu, abychom šance dotáhli do kýženého konce," zopakoval trenér ševců.

„My jsme naopak spokojení hlavně s výsledkem, protože ve druhé půli jsme se dostali pod tlak, soupeř nás začal přehrávat a stálo při nás i štěstí, když domácí neproměnili penaltu. Tří bodů z tohoto těžkého zápasu si nesmírně cením, protože nám pomohou k tomu, abychom se udrželi v horních patrech tabulky, kde bychom se chtěli pohybovat," doplnil Kopecký.

Branky: 24. Kouřil. Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Fišer. ŽK: Hubáček, Hájek, Holík. Diváci: 714.

Sestava Zlína: Dostál – Pazdera, Kubica, Hájek, Hubáček – Bartolomeu (28. Holík), Salachna (80. Kroča), Elšík, Hruška – Železník (26. Bublák), Malcharek. Trenér: Martin Pulpit.

Sestava FK Varnsdorf: Fendrich –Tvaroha, Zieris, Kouřil, Jakobovský - Kotiš, Breite - Rudnytskyy (74. Mach), Mikinič (64. Volf), Končal - Schubert (89. Synek). Trenér: Zdenko Frťala.

Robert Štach