NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 23.09. | 16:30   /    FK Varnsdorf - FK Fotbal Třinec

Matěj Kotiš: ztráta bodů s Táborskem nás mrzí

Rozhovor Matese Kotiše pro Děčínský deník.

Zápas proti Táborsku jste měli dobře rozehraný. Není pro vás remíza přeci jen málo?

Je to pro nás ztráta dvou bodů. Prvních pětadvacet minut bylo z naší strany excelentní, podtrhly to dvě parádní branky. Pak se to ale zvrtlo, soupeř vyrovnal a zbytek poločasu dohrál s přehledem. V kabině bylo trochu dusno. Od šedesáté minuty jsme měli navrch, soupeři asi docházely síly, chyběl nám třetí gól. Já sám jsem tam měl ještě šest střel, ale nestačila by mi ani branka na rugby.

Nebyli jste si rychlým vedením
v zádech až příliš moc jisti?

Já nevím, co se stalo. Už od zadu jsme nechtěli hrát a jen to nakopávali na Jirku Schuberta. Oni začali hrát středem, kde byl Šimák platným hráčem. Jsou také v laufu, mají sebevědomí a hrají kombinačně. Naštěstí byl pak konec poločasu. Kdyby se hrálo ještě deset minut, tak jsme třeba mohli opět inkasovat.

Obě vaše trefy byly výstavní
a obě zapadly do stejného místa. Jak byste popsal svůj zásah?

Byla to jednoduchá situace. Výkop, přihrávka pod sebe.
I mě překvapilo, že jsem z takového místa střílel. Většinou bych to ještě někam nahrával. Byla to placírka, takový oblouček. Pro brankáře těžká záležitost, obě naše trefy byly nádherné.

Táborsko je podzimním mistrem. Myslíte, že je to oprávněné? Je to asi zasloužené. Táborsko a Třinec byly po fotbalové stránce dva nejlepší týmy, které tu hrály. Chvilku jsem byl překvapený, jak postupně stoupali tabulkou. Musím ale uznat, že hrají pěkný a kombinační fotbal.

Po dnešním zápase s prvním mužstvem fotbalové národní ligy jste si vy i Táborští prodloužili dlouhé série utkání bez porážky.

Je to nevídané, fantastické. My jsme neprohráli deset utkání, Táborsko dokonce ještě o jedno více. Proč tomu tak je? Podle mě si musí každý mančaft sednout, musí fungovat dobrá parta. A to všechno se v našem případě sešlo.

Prožili jste další parádní podzimní část, budete přezimovat na medailové pozici. Co říkáte na první část sezóny?

Opět jsme chytili parádní šňůru bez porážky. Jsme tu spolu už třetí rok, to prostě musí být znát. Je tu dobrá parta. Na začátku se nám výsledkově nedařilo. V dalších jsme se rozjeli. I když musím přiznat, že třeba ve Zlíně při nás stálo štěstí.

Myslíte si, že se podaří po vydařeném podzimu udržet i přes zimní přestávku kádr i trenéra Frťalu?

To je pro mě velmi těžká otázka, ta by měla spíš směřovat k vedení našeho klubu. Ale je možné vzhledem k tomu, co jsme na podzim hráli, že bude o některé hráče zájem. Pokud ale chce vedení Varnsdorfu uvažovat o postupu do Gambrinus ligy, byl by nerozum kádr oslabovat. A to nejen na hráčských pozících, ale
i v realizačním týmu.

Dokopná bude asi parádní. Chystáte něco velkého?

Dokopná bude opravdu velká. Jelikož jsme předkopnou neměli, máme tedy co dohánět (smích). Takže nám v pokladně zbylo více peněz. A máme pochopitelně i více chuti. Už se nám něco rýsuje, ale to doladíme v průběhu nejbližších dní.