NADCHÁZEJÍCÍ ZÁPAS Neděle 25.11. | 13:30   /    FC MAS Táborsko - FK Varnsdorf

Rozhovor ředitele klubu pro Děčínský deník

Do stadionu a zázemí bychom museli dát 100 miliónů, říká Vlastimil Gabriel

Fotbalový Varnsdorf je pro něj srdcová záležitost. A v závěru podzimní části Fotbalové národní ligy muselo sportovnímu řediteli FK Varnsdorf Vlastimilu Gabrielovi srdce opravdu plesat.

Fotbalisty z Kotliny vynesla desetizápasová šňůra neporazitelnosti na třetí místo
s minimální ztrátou na postupové pozice. „Ta naše dlouhá série je opravdu parádní," pravil zkušený fotbalový funkcionář.

Letošní podzimní část se hodně podobá té z minulé sezóny. Jak je sportovní ředitel spokojen
s výsledky a umístěním svého klubu?

Určitě jsem spokojený, každý půl rok se zlepšujeme. Teď bych řekl, že je to zase o něco lepší. Náš cíl, získat za sezónu přes padesát bodů, tak není nereálný. Je vidět, že naše práce jde stále dopředu. V posledním utkání podzimu se ale ukázalo, že Táborsko má velmi zkušený tým. Po dobře rozehraném zápase převládalo zklamání, ale remíza 2:2 byla zasloužená.

Před začátkem Fotbalové národní ligy se hodně mluvilo
 o vašem těžkém úvodu. První zápasy se vám výsledkově nepovedly, ale pak přišla ta parádní série deseti duelů bez prohry. Co na to říkáte?

Ta dlouhá série bez prohry je hodně příjemná. My jsme samozřejmě věděli, že nám los přiřkl na začátek ligy velmi těžké zápasy. Některé duely nevyšly podle předpokladů. Myslím, že jsme zbytečně doma prohráli s Karvinou. České Budějovice u nás nic nepředvedly, přesto si odvezly bod. Ale zase ve Zlíně jsme měli pořádný kus štěstí. Máme skoro třicet bodů, což je velmi dobré. V

Poháru České pošty jste ostudu neudělali, postup do čtvrtfinále nebyl daleko. Jak vaše vystoupení hodnotíte s odstupem času?

Nejvíce mne mrzí domácí duel proti Slavii. V něm kluci měli minimálně tři tutové šance. V odvetě nám Slavia dala rychlou branku a pak hráli zkušeně. My jsme opět nebyli horším týmem, ale vyloženou příležitost jsme v Praze neměli. Ale kdybych to zhodnotil, tak jsme za dva zápasy byli lepší, než pražský soupeř.

Nyní máte před sebou zimní přestávku. Dá se očekávat nějaký pohyb ve vašem hráčském kádru?

Určitě se dá očekávat, že bude o naše hráče a třeba i trenéra zájem z jiných klubů. Je tu pár kluků, kterým končí hostování. Třeba Končal pravděpodobně zahájí přípravu v Plzni. Nějaké pohyby určitě budou, dá se čekat ten klasický kolotoč. Tři nebo čtyři hráči odejdou. Pak záleží na nás, kdo nový se u nás objeví. Uvidíme, co z toho pak vytvoříme na jaro.

To by neměl být velký problém. Varnsdorf je vyhlášený svým vytříbeným citem při výběru nových hráčů.

Tohle je ale zásluha i trenéra, že se s nimi nebojí pracovat. Je dobře, že se tu hráči, jako Končal, Mikinič nebo Fendrych, uchytili. Vše to pak má pozitivní dopad na celou kabinu. Hráči vědí, že když budou mít odpovídající výkonnost, tak bez ohledu na věk budou hrát. To je velké plus.

Ač se o postupu ve Varnsdorfu vůbec nemluví, na postupové pozice ztrácíte pouhé tři body. Jak se vyvíjejí jednotlivá jednání ohledně rekonstrukce celého stadionu?

Stále jednáme s městem Varnsdorf. Do konce roku to bude asi vše uzavřené. Uvidíme, zda o tom má náš region
a kraj vůbec zájem. Nechali jsme si zpracovat studii našeho stadionu, aby odpovídal ligovým parametrům. Aby mohl splňovat kritéria UEFA 3, což je nejjednodušší varianta, muselo by se do toho investovat zhruba 100 miliónů. Uvidíme, co z toho vyleze.

zdroj Děčínský deník